Jak vyrobit jednoduchou stoličku ze dřeva se svými vlastními rukama

Jak vyrobit jednoduchou stoličku ze dřeva se svými vlastními rukama

Jak vyrobit jednoduchou stoličku ze dřeva se svými vlastními rukama

Pohodlná a kompaktní stolička je jedním z nejfunkčnějších a nejmobilnějších kusů nábytku v domě. Snažíme se, aby byl apartmán luxusnější, často vybíráme elegantní židle, židle nebo bankety, a zapomínáme, že obvyklá stolička může vypadat také stylově. Na rozdíl od těžkopádného nábytku můžete vždy vyrobit dřevěné stoličky s vlastními rukama: fotografie a kresby, umístěné na aktuálních stránkách, poskytují dostatek příležitostí pro domácí kreativitu.

Budeme se snažit rozptýlit mýtus, že tyto vynikající výrobky jsou nevhodné pro moderní bydlení a nezapadají do módního interiéru

Stolice jako nezbytný kus nábytku

Za prvé, nezapomeňte, že stolička je nábytek určený k posezení. V tradiční interpretaci má 4 nohy a sedadlo - víko, které spočívá na nohou.

off-dish kuchyňské společnosti

Razdomastnaya kuchyňská společnost - místo je dost pro všechny členy rodiny

Aby podpěry mohly pevně stát a nepohybovaly se v různých směrech, jsou navzájem pevně spojeny dalším pásem regálů. To se však týká více domácích vzorků - sedadla a nohy továrních modelů, které jsou často vyrobeny z polyesterového plastu nebo kovu, jsou připojeny jiným způsobem.

WIKL

Pohodlné přenosné mistrovské dílo WIKL, vytvořené projektem rakouského designéra GerlindeGruber

Mnoho chodilo v domě pouze s židlemi. Zvláště to platí pro majitele prostorných bytů, kteří dávají přednost plnohodnotné jídelně: velký oválný nebo obdélníkový stůl + sada 6-8 židlí s vysokými zády.

Výrobci se setkají s zákazníky a vyrábějí stovky nových kolekcí jídelny. Ale pokud vypadáte dobře, můžete najít také nádherné sady s stoličkami - plastové a dřevěné, vysoké a nízké, pro děti i dospělé.

kuchyně ve skandinávské moci

Moderní kuchyně ve skandinávské moci - hodně světla a prostoru

Jako předměty nábytku k posezení jsou v kuchyních používány pohodlné výrobky, ale v jiných místnostech jsou jejich funkce rozšířeny. Pohodlné vodorovné plochy sedadel nahrazují stoly, police, květinové stojany.

multifunkční stůl

Sada multifunkčních stolů z Indie, které se také používají k posezení

Stylový stojan pro domácí knihovnu

podstavec

Vysoký model - dokonalý stojan pro domácí rostliny ampel

Na chodbě může být umístěna stolička standardních velikostí, takže by bylo pohodlnější ji nosit v rohu v kuchyni - pokud je více hostů než židle. Je-li to pravidelně potřeba, ale ve velkém stylu se do interiéru nevchází, může být v okamžiku, kdy může být odstraněno do skříně - kompaktní rozměry neumožňují dostatek místa. Navíc pod ním a na něm můžete umístit další položky.

Jaký materiál je vyroben z stolice

Pokud neberou v úvahu návrhové modely z plastu, kovu a skla, jsou tyto pohodlné kusy nábytku často vyrobeny ze dřeva. Pro produkci jsou odebírány cenné druhy dřeva (tis, buk, cedr, dub) a rozpočtové (borovice, olše). Lidé z různých zemí dovedně vyrábějí výrobky různých tvarů z bambusu a juty, kámenu a konopí.

1
dřevěná stolička

Dřevěná souprava v rustikálním stylu

Dřevo je ohebný a snadno ovladatelný materiál, takže když děláte stoličky vlastním rukama, je to právě tato přírodní surovina, která se používá. Výrobky jsou krásné, šetrné k životnímu prostředí, pohodlné a domácí teplé.

kuchyňský interiér

Přirozenost interiéru jako hlavní tendence

Vypadá skvělé modely kované nohy. Tyto mistrovská díla od mistrů kovářů mohou být hrdě instalována v obývacím pokoji, v hale a na letní terase.

stolička s otevřeným kováním

Otevření kování: spolehlivost a pohodlí

Pro dokončení sedáku se používají různé měkké materiály: od sisalových lan až po tištěné textilie a umělé kožešiny. Kůže je praktičtější a aristokratická volba a opasek je ideální pro country tance.

Druhy stolice

Veselá rodina je rozmanitá: dokonale existují barevné produkty pro děti a náročné modely se sametovým čalouněním. Podívejme se na zajímavé fotografie. Možná, že jedna ze stylových možností, které si koupíte v nejbližším butiku IKEA, a jednoduchá stolička ze stromu uděláte vlastními rukama - pro letní sídlo nebo verandu.

koupelna

Stylový design koupelny

V dětském pokoji

Batoľatá milují kompaktní nábytek, protože mohou být přesunuty ke stolu, přesunuty z místa na místo, používané jako stavební materiál pro barikády. U mladých hostesek se malá stolička rychle stává stůl pro oblíbené panenky a pro chlapce - v sedadle sportovního auta nebo podložky.

dětský pokoj

Barevný návrh od IKEA: dětské oblíbené téma moře

Dětské modely se liší od dospělých v jasném designu, neobvyklém výkonu a originalitě.

autorských návrhových modelů

Autorské modely modelů živočišných témat

Výška se volí podle výšky dítěte: při sedění nesmí nohy viset ve vzduchu, ale důstojně stojí na podlaze. Pokud model předpokládá nadhodnocení uspořádání sedadel (jako u barových stoliček), musí být proveden speciální stojan.

Štítek pro knihovnu

Praktickí majitelé jako multifunkční zařízení a zařízení. Zvyk získávat maximální užitek z okolních předmětů se dotkl tématu naší diskuse. Pokud přidáte jeden nebo dva kroky k obdélníkové konstrukci, dostanete pohodlný šlapadlo.

dvoupodlažní schodiště

Roztomilý dvoustupňový šuplík - první asistent v domě

Majitelé domů nemusejí mluvit o výhodách věci jednoduchého vzhledu - často se potýkají s nepříjemností, když je třeba něco dostat z mezipatře nebo z horních police skříně. Pokaždé, když přinesete stavební žebřík, je těžké a krásné pohodlné zařízení, na kterém můžete stále sedět, je vždy po ruce.

Skládací model

Fanoušci cestování na autách, kebabů v přírodě a prosté shromáždění na zahradní zahradě ocení jednoduchý a úspěšný design skládacího modelu. V sestavené podobě je transformátor spíše jako krabice nebo sada částí a v demontovaném stavu se mění na pohodlnou stoličku. Věnujte pozornost těmto řešením, pokud chcete udělat sami sebe: výkresy a diagramy najdete na tématických stránkách.

skládací model

Pohodlný skládací model ve dřevě s uspořádáním nohou ve tvaru "X"

Kromě dřevěných verzí (malované, prostě broušené, se vzory, vzory a ozdoby) najdete "sklady" z plastu nebo hliníku. Všechny jsou kombinovány s lehkou a pohodlnou dopravou.

Možnost Dacha

Dachy jsou jiné: někdo zorganizuje malý dům s vybavením na dvoře, jiní dávají přednost odpočinku v komfortních podmínkách. Proto se stolice mohou také lišit. Pro zahradní práce zapadají jednoduché modely bez nadměrného designu, pro večerní čajové pití - spíše skvělé možnosti pro kuchyni - komfortní výrobky na vysokých nohách nebo návrhy jako lavičky.

stolice

Minimalistický design je vhodný pro dům, zahradu a altán

Předtím, než si uděláte stoličku s vlastními rukama pro radnici, cvičíte na variantě dacha dřevěných desek a trámů. Vždy má místo - v létě sprchu nebo v ložnici, jako stůl pro budík nebo stojan pro fikus babičky.

Pohodlná krabice

Další použití konvenční stoličky je použít jako další úložiště. Konstrukce s kloubovým víkem vám umožňuje uložit do malého boxu užitečné věci pro domácnost - krabici se šicím materiálem, čistící a hygienické výrobky, lékárnička. Děti si zde mohou dát hračky a oblíbené knihy a dům řemeslník - stavební nástroje první potřeby (kladivo, kleště, šroubovák).

Jak vyrobit jednoduchou stoličku ze dřeva se svými vlastními rukama

Na sedadle "s tajemstvím" je možné uspořádat skrýši

Pokud předpokládáme, že stolice ztratila nohy, může se stát slušný a zábavný model.

staré dřevěné krabice

Skvělý nápad použít starou dřevěnou krabici

Návrh by měl být zvolen, přičemž se zaměří na styl místnosti nebo okolní prostředí. Například, stolice ze starých zeleninových krabic mohou zdobit interiér domu na stromu, zdobené v pirátském stylu.

Noční stolek

Pokud vyberete jednoduchou dřevěnou stoličku se zásuvkou, okamžitě se změní na pohodlný noční stolek, aniž by došlo ke ztrátě základních vlastností. V krabici můžete ukládat knihy, tablety, nosovichki, baterku a různé užitečné drobnosti, které jsou někdy potřebné v noci.

stylový podstavec

Jednoduchý, ale stylový podstavec vyrobený na základě stolice

Pokud světlý strom neodpovídá designu interiéru, je pokrytý skvrnou, lakem nebo barvou a zaměřuje se na okolní paletu.

Jak si vyrobit stoličku s vlastními rukama

Tvorba stoličku již dříve obsažené v osnovách: 10-letý kluci na pár lekcí vytvořil dostatečně silné a bezpečné modelů, a pak dal do jejich matky na 8. března. To znamená, že každý může vyrobit dřevěnou stoličku s vlastními rukama, i když předtím nezvedl hoblík nebo dláta.

Vybíráme měkký a ohebný strom, spíše než plast nebo kov, protože dřevěné předlitky lze nakupovat snadno a levně v nejbližší budově, kromě toho je snadné a příjemné se zabývat dřevem.

Pro praktickou implementaci této myšlenky budete potřebovat nástroje pro zpracování:

  • pilové pily;
  • roviny;
  • šroubovák;
  • elektrická skládačka;
  • šroubovák;

Ujistěte se, že přijde vhod smirkový papír dát povrchu dřeva dokonale hladký vzhled a sadu dekorativních prostředků: laky, barvy, šablony, kartáče, válečky a další.

Příslušné výkresy stolice ze stromu pro výrobu vlastních rukou mohou být zapůjčeny od profesionálních mistrů nebo čerpány nezávisle, spoléhat se na velikosti továrních produktů. Konfigurace, rozměry a styl modelu se vybírají podle místa určení stolice a místa, kde se má instalovat.

kreslení

Kresba kuchyňské stoličky s kované nohy

skládací stolička

Skládací stolička

Master-třídy na výrobu jednoduchých modelů

Nabízíme několik fotografických instrukcí pro výrobu stolice ve vlastním podniku. Naše možnosti jsou poměrně jednoduché, ale pokud chcete, můžete komplikovat proces vytváření a zadekorirovat, například malování.

Mobile Transformer pro letní chaty a výlety

Pohodlný skládací model je vždy užitečný v domě, na cestě a na zahradě. Chcete-li pracovat, potřebujete dřevěnou desku tloušťky 1,5-2 cm a samořezné šrouby jako spojovací materiál.

Chcete-li řezat dlouhou desku do několika identických částí malé velikosti, můžete použít pilu, ale elektrická skládačka zvýší rychlost procesu. Hladké a přesné otvory pomohou vytvořit vrtačku. Jednou z podmínek pro správné fungování produktu je správné pořadí detailů, když se na držák navazuje.

Pracovní postup pro obrábění dílů a montáž je na fotografii dobře znázorněn:

foto hotového modelu

Foto hotového modelu

složená stolička

Položka ve složeném stavu

soustružené díly

Otočené součásti otvory

použití vrtačky

Použití vrtačky

podrobnosti o držiteli

Některé součásti se nosí na držáku

podrobnosti

Všechny potřebné položky jsou zahrnuty

Pokud se vám tento proces líbil a výrobek se ukázal být krásný a trvanlivý, navrhujeme shromažďovat tabulku chaty podle stejného schématu jako na následující fotografii:

skládací stůl

Skládací stůl - zvětšená dvojitá skládací stolička

Pokud chcete zpracovat všechny detaily ochrannou barvou nebo impregnací, je lepší to udělat před zahájením montáže. Při použití stoličky v domě však může být ochrana ignorována - přirozený strom bez ošetření je šetrnější k životnímu prostředí.

Tabulka stolů s tkaním konopí nebo nylonu

Další model byl vytvořen nejen pro sedání, ale i pro jinou funkci. Hraje roli nočního stolku nebo rozkládací pohovky, na které nemůžete dát těžkou věc. Přirozené sedátko je nepravděpodobné, že přežije.

hotový výrobek

Hotový výrobek ve vnitrozemí

Technika diagonálního tkaní je na fotografii jasně viditelná: kontrastní šňůra není šikmá, ale s pravidelným odsazením v jednom směru nebo druhém. Při experimentování můžete vytvářet jedinečný vzor ve formě opletů, šňůrek nebo šikmých proužků.

Dřevěný rám musí být připraven v předstihu - vezměte ze staré stoličky nebo se sami. Každá ozdobná šňůra nebo šňůra udělají. V tomto případě byla použita syntetická červená a bílá šňůra pro vytvoření kontrastu.

Budete potřebovat:

  • kladivo;
  • roztoči;
  • wl;
  • nůžky;
  • samořezné šrouby, hřebíky nábytku nebo sponky.

Dekoraci dřevěného povrchu lze provést lakem nebo lakem.

nástroje pro montáž

Materiály a nástroje pro montáž

Vítáme údajné místo stolice s červenou šňůrou a pak vytvoříme ornament s kontrastním šňůrkou. Výrobní proces je krásně prezentován na fotografii:

začátek práce

Začínáme

pracovat s nástrojem

Nástroj místo asistenta

kontrastní tkaní

Kontrast tkaní - začátek procesu

pohled shora

Pohled shora

červený a bílý vzor

Červená a bílá kresba

vynikající výsledek

Výborný výsledek

Namísto syntetické šňůry můžete použít konopné lano:

sedadla

Sedák z přírodního lana

Stejným způsobem můžete dřevěný rám vyzdobit a zavěsit v blízkosti stoličky - pro sadu. Rám je užitečný jako základ pro koláž, herbarium nebo kresbu pro děti.

Stylové stoličky v interiéru domu

Prvky rokokových a barokních stylů v moderních interiérech jsou extrémně vzácné, ale klasické (ne vždy v čisté podobě) prostředí je typické pro každý druhý městský byt. Ale stolička je vhodnější pro venkovské styly - země, provence, rustikální. Modely s jednoduchým designem bez nadbytečné výzdoby dokonale zapadají do námořního designu, loft nebo skandinávského stylu.

Malá fotogalerie vám řekne, jaký typ stolice bude vyhovovat vaší situaci.

tyrkysová

Okouzlující tyrkysová souprava pro ložnici

minimalismus moderní jídelna

Minimalismus moderní jídelna

modrý a bílý mořský styl

Modrý a bílý námořní styl

čínská stolička

Exotická čínská stolička

stylové modely barů

Stylové modely barů

útulná proutěná sada

Útulná proutěná sada

design kuchyně

Malé jasné slunce na snídani

Nápady z IKEI

Nápady z IKEI

Při výběru stolice nezapomeňte, že výkonnost výrobků by neměla být nižší než jejich estetické ztvárnění

Video návod, jak si vyrobit stoličku

Klasické stoličky s pomocí obráběcích strojů:

Elegantní produkt v secesním stylu:

Pokyny k sestavení modelu skládání krok za krokem:

Jak jste již pochopili, stolička může být jednoduchá ve výrobě a různorodá v aplikaci, stylová a pohodlná, dekorativní a užitečná. Doufáme, že krásné fotografie stoliček vás povzbudí k tomu, abyste vytvořili jedinečný a praktický model sami.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 4 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map