Fasády pre kuchyňu v hliníkovom ráme: pocta móde alebo praktické rozhodnutie

Fasády pre kuchyňu v hliníkovom ráme: pocta móde alebo praktické rozhodnutie

Fasády pre kuchyňu v hliníkovom ráme: pocta móde alebo praktické rozhodnutie

Jednou zo slabých miest kuchynského nábytku je ochranná hrana na koncoch fasád. Vzhľadom k mechanickým trením, vlhkosti, teplotným zmenám, alebo jednoducho aktívne operáciu v týchto miestach často štiepené alebo lúpaných ochrannej vrstvy materiálov, ktoré nemusia mať vplyv na životnosť a externého slúchadla. Pri výbere kuchyne s fasádami v hliníkovom ráme môžete zabudnúť na tieto problémy. Zvážte vlastnosti týchto štruktúr z praktického a estetického hľadiska.

Výhody a nevýhody fasád s hliníkovými hranami

Rôzne druhy hliníkových profilov sa používajú na výrobu obložkových rámov: plochých alebo konvexných, tenkých alebo širokých, obdĺžnikových alebo okrúhlych, jedno alebo viacúrovňových. Bez ohľadu na zvolenú konštrukciu výrazne zvyšuje životnosť nábytku v podmienkach vysokej vlhkosti.

box

Kovová hrana chráni konce pred poškodením

fasáda

Fasády so širokým a tenkým profilom

Výhody rámových fasád:

 • Konštrukcie dávajú štruktúru, vďaka ktorej dvere skriniek a podstavcov nestratia svoj pôvodný tvar.
 • Vďaka priľnavosti základného materiálu spoľahlivo chráni fasády pred penetráciou huby a mechanickým poškodením.
 • Široká škála dizajnových a farebných riešení vám umožňuje vybrať si nábytok pre každý moderný interiér.
 • Zvyšuje odolnosť proti opotrebovaniu dokonca takých nepraktických povlakov, ako je PVC (okraj fólie bude uzavretý profilom, pri dotyku s vodou sa neodlupuje).
 • Môžete si vybrať ľubovoľný materiál na vytvorenie základov fasády.
 • Hliník je vysoko hygienický - baktérie sa nerozmnožujú na povrchu kovu.
 • Je možné vytvárať zaujímavé kombinácie vďaka použitiu rôznych textúr a farieb - rám sa stáva prvkom, ktorý zjednocuje zloženie do jedného celku.
plastové skrinky

Kombinované skrinky z plastu a skla

Z mínusov môžeme spomenúť relatívne vysoké náklady na kovové lemovanie, pretože pri výrobe takýchto fasád je nutné presne pripevniť materiál základne k prierezu profilu a vysoko kvalitný hliník nie je lacný. Niekedy sa spotrebitelia tiež sťažujú na ostré kĺby vytvorené na rohových kĺboch. Aby ste sa vyhli náhodnému poraneniu, môžete použiť rám so zaobleným tvarom.

Ďalšou dôležitou nevýhodou rámových fasád je monotónny vzhľad hliníkového profilu. Kovová farba je ďaleko od toho, aby sa všetci páčili, a je problematické maľovať. výrobcovia nábytku ponúka farebný dizajn, rovnako ako striebro pozlátené alebo chróm, ale je potrebné vziať do úvahy nízku priľnavosť hliníkový povrch, ktorý nakoniec vymazala aj najkvalitnejšie práškovou farbou. Tiež pod vplyvom agresívnych čistiacich prostriedkov a brúsiv môže kov zatemniť alebo sa pokryť malými škrabancami.

Dôležité! Existujú aj iné typy rámcov pre okrajové fasády, napríklad pole. Ale hliník má oveľa menšiu váhu a nevytvára ďalšie zaťaženie na hardvéri a pripojeniach. Áno, a odolnosť voči vode v kovovom profile nie je vyššia ako v najsilnejšom stromu.

Materiály pre fasády rámov

Vzhľad kuchynského setu je zvolený pre interiér, veľkosť miestnosti a vyhradený rozpočet. Ale aký materiál je uzavretý rámom profilu, závisí aj životnosť a dizajn fasád, takže sa pozrime bližšie na najpopulárnejšie ponuky z arzenálov nábytkárskeho priemyslu.

Rozpočtová drevotrieska

DSP fasády pre kuchyňu v hliníkovom ráme - možnosť lacnejšej, ale praktickej opravy. Drevotrieskové dosky sú vyrobené z drevnej štiepky a piliny sú stlačené termosetovými živicami. Vďaka širokej škále náterov môže byť nábytok namaľovaný akoukoľvek farbou alebo napodobňovať drahšie materiály - drevo, kov, kameň.

kuchyne

Kuchyňa z drevotriesky pod stromom

Nevýhody fasád z drevotrieskových dosiek:

 • Prítomnosť vnútorných dutín ovplyvňuje kvalitu upevňovacích prvkov - pri zmontovaní takejto kuchyne nebude fungovať a počiatočné problémy sa môžu objaviť pri inštalácii kovania.
 • Najkratšia životnosť v porovnaní s inými materiálmi.
 • Prevažne plochý povrch - dosky sa nedajú ustáliť umeleckým rezaním pomocou fréz. Ako dekorácie je možné použiť nadzemné prvky, ako sú výlisky. Ozdobte fasády drevotrieskových dosiek a ich vlastnými rukami:
f5
f6
f7

Kovová skriňa môže čiastočne vyriešiť dva najväčšie problémy drevotriesky - nestabilitu na vlhkosť a odparovanie škodlivých formaldehydu a fenolových živíc Peel poškodených alebo zle aplikovanej hrany.

K poznámke! Ak sú fasády vyrobené z drevotriesky odolnej voči vlhkosti, budú trvať dlhšie, aj keď je poškodená ochranná vrstva.

MDF je zlatým priemerom medzi ekonomikou a prirodzenosťou

Ak je pre vás dôležitá environmentálna vhodnosť materiálov, ale drahé pole je príliš drahé - venujte pozornosť nábytku vyrobenému z MDF dosiek z drevovláknitých dosiek. Ako suroviny, ako v prípade drevotriesky, sa používajú piliny, ale sú máslejšie a neobsahujú žiadne vonkajšie inklúzie: tvrdé triesky, korene alebo ihly.

1

Výhody MDF fasád:

 • Rozmanitosť reliéfov - vďaka rovinnému povrchu a hutnej štruktúre dosky je možné ich ľahko spracovať. Fasády môžu mať komplexné konkávne alebo zaoblené tvary, aby sa vytvorilo podsvietenie, namontovali skryté držadlá a iné príslušenstvo.
 • Šetrný k životnému prostrediu - nie je MDF vyrábať živice použité prchavé formaldehyd a fenol - pre spájanie drevených vlákien hmotou použitých organických látok, ktoré sú strom sám volí, keď sa zahrieva.
 • Široká ponuka materiálov na vonkajšie obloženie pre akýkoľvek interiérový štýl a farebnú schému - smaltované, filmy, plastové, prírodné a umelé dyhy.
kuchyne

MDF drevo na drevo

MDF nemá toľko nevýhod. Hlavná - zlá tolerancia vlhkosti, rovnako ako u všetkých drevených materiálov. Ale vyriešime to výberom správneho náteru, ktorý bude kontúra rámu spoľahlivo udržiavať od stratifikácie. Okrem toho je dôležité vziať do úvahy, že cena fasád MDF je najmenej 1,5 krát vyššia v porovnaní s analógom drevotriesky.

Náklady na MDF fasády s hliníkovým obrysom sú ovplyvnené voľbou tvaru (na obrázku bude drahšie ako 25-30 percent). Pre komplexné umelecké frézovanie budete musieť zaplatiť aspoň 20% pôvodnej ceny výrobku. Nie je však potrebné preplácať drahé vodotesné dosky zahraničnej výroby - stačí vybrať pevný kryt a správne sa oň postarať.

K poznámke! Prirodzenejším materiálom pre fasády je pole (alebo nábytkový štít). Drevené povrchy vyzerajú drahé a pôsobivé, ale ich rámec hranou hliníkového profilu sa používa len zriedka - rad oveľa ťažšie konštrukcie, a bude stáť najmenej 2 krát drahšie ako vysoko kvalitné MDF. Vďaka najširšiemu výberu dekoračných náterov, drevo z drevovláknitých dosiek dokonale napodobňuje farbu a štruktúru prírodného dreva.

MDF s frézovaním

Dýhované MDF s frézovaním

Spektrálne sklo s rôznymi typmi výzdoby

Sklenené povrchy umožňujú jednoduchý a štýlový vzhľad do interiéru kuchyne a okraj s kovovým rámom zvyšuje pevnosť materiálu a znižuje riziko náhodného pretrhnutia. Ale optimálnym riešením bude kombinácia sklenených fasád s MDF alebo drevotrieskou, hlavne pre spodnú skrinku headsetu. Avšak veľa závisí od kvality skla.

fasáda

Sklenené fasády sa často používajú v kombinácii s MDF

kuchyne

Môžete si však vybrať kuchyňu, kde sa sklo stane hlavným materiálom

Pre výrobné fasády rámov platí:

 • Plavené sklo je štandardnou možnosťou "okien" pre rozpočetové kuchyne. Materiál môže byť transparentný alebo tónovaný, ale nepodlieha žiadnym ďalším úpravám, ktoré zvyšujú pevnostné charakteristiky. Preto sa táto fasáda, dokonca aj pri okrajích rámu, ľahko zlomí a keď sú poškodené, vytvárajú sa ostré štiepky, ktoré sa dajú ľahko traumatizovať.
 • Farebné sklo - na vnútornej ploche bežného "plaváka" sa aplikuje film, pomocou ktorého môžete experimentovať s farbami a obrázkami na fasádach. Okrem toho, ak narazíte na takéto sklo, väčšina fragmentov zostáva na filme. Ale tam sú farebné fasády, ktoré sú lakované vo fáze výroby skla - pozrieť sa na ne ďalšie víťazstvo, vylúčiť možnosť lúpanie dekoru, ale oni sú členené s rovnakou ľahkosťou a stupňom poškodenia, rovnako ako štandardné "float" .Tsvetnye sklo môže byť nepriehľadný, lesklý as rôznym stupňom priehľadnosti:
 • Tvrdené sklo - tepelné spracovanie pri teplote 600-680 ° C zvyšuje pevnosť fasád 3 až 4 krát. Taký materiál je považovaný za optimálne riešenie pre bezpečnú kuchyňu - napriek tomu, dokonca aj poškodené, sklo buď len praskne, alebo sa rozpadne na malé kocky s neostrými hranami.
tvrdeného skla

Tvrdené sklo je oveľa bezpečnejšie ako štandardné

 • Triplex je najodolnejší sklenený materiál pre nábytkové fasády. Štruktúra sa skladá z dvoch vrstiev skla, medzi ktorými je položený výstužný polyvinylbutyralový film. Takýto materiál drží dopad dobre, ale aj keď je poškodený, film neumožňuje fragmenty rozptýliť. Jedinou nevýhodou fasád z triplexu je vysoká cena.
triplex

Štruktúra triplexu

K poznámke! Sila rámových fasád je tiež ovplyvnená veľkosťou profilu - široký rám sa stáva spoľahlivejšou podporou a ochranou ako tenká hrana.

Výhody sklenených fasád:

 • Odolnosť voči deformáciám - nereagujú na vodu, tolerujú vysoké teploty, nevyhoria a nevysušia zo slnečného žiarenia.
 • Hygienické a ekologické - nevyžarujte toxické látky a nevytvárajte priaznivé prostredie pre reprodukciu baktérií a húb.
 • S pomocou techniky ohýbania môže mať rôzne ohýbané tvary.
sklo pre fasády

Mramorové sklo pre fasády

 • Jednoduchá inštalácia (výrobný modul môže byť zostavený vlastnými rukami), možnosť samozmeny pri poškodení fasády.
 • Široké možnosti dizajnu vďaka obrovskej farebnej škále laminovaných fólií a iných spôsobov dekorácie - tlač fotografií, matovanie, pieskovanie rôznych výkresov a svetelných efektov.
fasády rámov

Podsvietenie dokonale dopĺňa rámové fasády s matným sklom

podsvietenie

Podsvietenie - praktická a efektívna dekorácia pre sklenené fasády

obrázok

Na skle môžete použiť akýkoľvek obrázok spôsobom tlače fotografií

Okrem kontroverzný sily, máme sklo sú niektoré ďalšie nevýhody: vyžaduje neustálu starostlivosť, pretože aj na matný povrch dokonale viditeľné škvrnami či odtlačky prstov, a cena rámu frontoch spoľahlivé laminátové alebo tvrdeného materiálu je oveľa vyššia, než rovesníkmi z MDF.

Dôležité! Pri fasádach vyrobených zo skla treba použiť špeciálne príslušenstvo - dverové uzávery, kľučky, závesy a samotný hliníkový rám sa montujú buď tenkým elastickým tesnením alebo lepením. Toto sa deje tak, že kontakt skla s príslušenstvom je minimálny, inak môže fasáda prasknúť počas ohrevu alebo ochladzovania kovu.

Najpraktickejšie možnosti natierania

Napriek kráse a vzdušnosti sklenených skríň sú MDF a drevotrieskové dosky vodcami na trhu rámových fasád. A pre tieto materiály je kvalita vonkajšieho náteru mimoriadne dôležitá.

Najpraktickejšie riešenia sú:

Rôzne filmy

Ochrana drevených dosiek s vrstvou PVC alebo umelou dyhou zvyšuje odolnosť voči vlhkosti. Ale všetky tieto povlaky majú niekoľko spoločných nevýhody: oni nakoniec slabnúť na slnku, ľahko sa poškodí mechanicky a prakticky nemôže byť obnova (a to aj v prípade, že proces škrabance vosk alebo lak, vonkajšie fasády zďaleka nie je žiaduce). Ale také filmy umožňujú simulovať rôzne drahé materiály na výzdobu fasády patiny, najrôznejšie obrazy, ozdoby na minimálnu cenu.

dokončenie kuchynského nábytku

Filmová dekorácia kuchynského nábytku

Tepelne odolný plast

Tepelne odolný plastový kufor v hliníkovom ráme je najúspešnejším riešením, pokiaľ ide o praktickosť. Potiahnuté v niekoľkých vrstvách, kryt ľahko zapadne do materiálu dosky a stáva sa vynikajúcou ochranou proti vode a vysokým teplotám. Okrem toho je plast dokonale vyčistený od nákladov na varenie bez rizika odlupovania, nevypaľuje ultrafialové žiarenie a má rôzne farebné možnosti pre akýkoľvek interiér.

fasády

Plastové fasády s hliníkovým profilom

Dôležité! Plastová úprava má tiež vlastnú odrodu. Najtrvanlivejšia a trvanlivejšia vrstva - HPL plast - je aplikovaná pod vysokým tlakom a doslova rastie do dosky. Alternatívna rolka CPL je v podstate ten istý film, len hustší a odolnejší, ale v priebehu času tiež exfoliuje.

lakovanie

Fasáda je sprejovaná sklovinou v niekoľkých vrstvách, leštená a fixovaná lakom. Takáto ochrana môže byť aplikovaný na fasádach ľubovoľného tvaru a štruktúry, ale najobľúbenejší dokonale plochý panel, ktorého linky lesk zvýraznenie, kovový lesk, matná tónovej praktické alebo zmena farebné odtiene (efekt "chameleón"). Ale farba časom slabne, lak sa nosí, a vybrať ten správny odtieň pre navrátenie je takmer nemožné. Navyše, takýto povlak je vystavený nielen poškriabaniu, ale aj čipom.

fasády

Farbené fasády

Zhrňujeme. Najviac rozpočtové a krátkodobé povlaky sú filmy, ale majú najväčší výber farieb a rôznych imitácií. Emaily sú veľkolepé, ale drahé a nepraktické. Preto je najlepšou možnosťou, pokiaľ ide o odolnosť proti opotrebovaniu, pre kuchynský plast v hliníkovom ráme - sú pripojené fotografie rôznych vzorov:

F21
F22
F23
F24
F25
F26

Farebné riešenia pre fasády rámu

Pre kuchyne, zdobené v rezervovanom klasickom štýle alebo útulnej krajine, si môžete vybrať rámové fasády z MDF s imitáciou dreva. Ale pre takéto interiéry bude nutné hliníkový profil namaľovať pod farbou podkladového materiálu - a pritom moderný kov neharmonizuje dobre rustikálne alebo historické štýly. Ale pre high-tech, techno, art nouveau alebo minimalizmus - dokonale zapadnú, hlavne v kombinácii so sklenenými alebo lesklými nátermi.

Moderné interiéry s fasádami:

F27
F28
F29

Ak nie ste prívržencom žiadneho konkrétneho štýlu, môžete efektívne zdobiť kuchyňu, správne farebne kombinovať a vytvoriť si vlastný jedinečný dizajn.

Môžete vybrať odtiene podľa nasledujúcich zásad:

 1. Monochromatický je najjednoduchší spôsob, ktorým sú všetky kuchynské fasády vyrobené v jednej farbe. A môže to byť buď neutrálny biely alebo béžový tón a radikálne čierne, bohaté červené a iné jasné farby. Iba monochromatické svetlé farby sa tradične vyberajú pre malé miestnosti a nasýtené alebo tmavé pre priestranné kuchyne.
červená kuchyňa

Svetlá červená kuchyňa

sada

Svetlo zelený šalát so sklenenými vložkami

 1. Konfrontácia - aby sa kuchynská stena stala jasným prvkom interiéru, môžete hrať na kontrastoch. Ak chcete urobiť, vyberte farby, ktoré sú umiestnené na opačných stranách farebného kolieska, napríklad biele a čierne, žlté a fialové, ružové a svetlo zelené. Stojí však za zmienku, že nasýtené svetlé odtiene rýchlo pneumatiku a tento dizajn sa môže čoskoro nudiť. Z tohto dôvodu je výhodou win-win riešenie kontrastných farieb s neutrálnou farbou (biela, béžová, mliečna, šedá a v priestranných izbách - a čierna).
kuchynský interiér

Čiernobiele interiéry - klasika kontrastných hier

farebné fasády

Svetlé fasády

 1. Kombinácia - výber farieb a ich počet závisí od veľkosti miestnosti a osobných preferencií chuti. Hlavnou podmienkou je, že priľahlé fasády harmonicky vyzerajú blízke, navzájom sa doplňujú alebo odtieňujú, ale nerezajte oči. V prípade potreby môžete kombinovať dva alebo tri odtiene a všetky farby dúhy:
F34
F35
F36

K poznámke! Pre pohodlie návrhári často používajú farebné koliesko, ktoré pomáha vybrať optimálny odtieň farby, ktorá sa vám páči.

systém

Schéma interakcie rôznych farieb

Podobné videá

Typy a tvary hliníkových profilov pre kuchynské fasády:

Výroba nábytkových fasád s hliníkovým okrajom:

Fasádne obloženie s hliníkovým profilom:

A posledný tip: pre rámové fasády je presnosť meraní a správna montáž dôležitá, najmenšie trhliny a iné nedostatky pri montáži môžu spôsobiť prenikanie vlhkosti a deformáciu rúna. Pretože sa na dosky alebo sklo nanášajú špeciálne drážky na pripevnenie profilu k doskám alebo sklu pomocou frézky, je problematické nastaviť nesprávne merania na mieste. Takže nemusíte experimentovať s vlastnou montážou (ak nie ste profesionálny výrobca nábytku, samozrejme), je lepšie zveriť túto úlohu odborníkom, ktorí vykonajú merania správne a zbierajú náhlavnú súpravu čo najlepším spôsobom.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

37 − = 28

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map