Jak zdobit ledničku vlastním rukama: moře nápadů pro kreativní lidi

Jak zdobit ledničku vlastním rukama: moře nápadů pro kreativní lidi

Jak zdobit ledničku vlastním rukama: moře nápadů pro kreativní lidi

Výrobci domácích spotřebičů nás častěji obracejí různými barvami a dekorací, což vám umožňuje vybrat nejen funkční chladničku, ale i chladničku, která dokonale zapadá do interiéru. Je pravda, že tyto novinky jsou deprimovaně drahé. Ale zda je nutné přeplatit za módní design, je-li to zcela možné vytvořit sami? Nabízíme podrobně studovat, jak malovat a oddělovat chladničku vlastním rukama, fotky originálních děl a mistrovských tříd různých technik dekorace od ručně vyráběných mistrů.

Jak si vybrat barvu pro ledničku

Pokud práce s touto technikou nevyvolává kritiku a celá věc je pouze v nepředstavitelném vzhledu nebo v barevné bílé barvě, můžete přístroj překreslit v libovolném odstínu vhodném pro interiér. K tomu budete potřebovat brusný papír, kartáč / váleček nebo sprej se střední šířkou, lakovanou pásku a správně vybrané barvivo.

 Důležité! Barva pro ledničku by měla být vodotěsná, pružná a měla vysokou tixotropii, která jí pomůže udržet na svislé ploše dobře a při nanášení nezanechává žádné pruhy.

Nejvhodnější:

 • Automobilové nitro-emaily - snadno aplikovatelné a příjemné s dobrým výběrem barev. Jsou prodávány ve speciálních kazetách pro pohodlné stříkání. Ale je lepší obnovit zařízení na volném prostranství - detoxikuje barevné barvy, kromě toho je těžké zpracovat masivní zařízení v interiéru bez náhodného znečištění jiných povrchů.
 • Epoxidové barvy odolné proti opotřebení jsou prodávány v rozprašovacích nádobách i v konvenčních plechovkách pro aplikaci štětcem / válečkem. Existují dokonce speciální smalty označené "pro obnovu domácích spotřebičů". Jedinou nevýhodou je malý sortiment květin.
 • Akrylová barva na kov - univerzální volba pro domácí mistry. Tyto prostředky nevyzařují nebezpečné látky, mají obrovský výběr barevných roztoků a snadno se aplikují pomocí válečku nebo plechovky.

Poradenství! Při práci s nátěrem nezapomeňte na bezpečnost - používejte respirátor a ochranné rukavice.

Pokyny pro přebarvení přístroje vlastním rukama

Po výběru barvy musíte připravit samotnou ledničku - vyjměte všechny police, omyjte tělo mýdlem. Starý nátěr, štěpky nebo praskliny lze odstranit pomocí brusného papíru, aby se zajistila lepší přilnavost k novému povlaku, pak odstraňte nečistoty, odmašťujte a naneste všechny povrchy. Nyní zůstane chránit rukojeti, dekorativní vložky a těsnění na dveřích s lakovací páskou a můžete začít pracovat.

mytí rozprašováním

Pokud neuzavřete armatury, budete muset rozprašovat barvu rozpouštědlem a z těchto lesklých povlaků mizet

Poradenství! Předtím, než začnete, stojí za zkoušku, několik kroků na zadní stěně nebo jinou nenápadnou oblast chladničky, aby se zjistila barva a vlastnosti nátěru (ať už je to ploché nebo jsou zde skvrny).

Proces barvení nástroje závisí na použitých nástrojích a typu barvy:

 1. Práce s kartáčem / válečkem

V zásobníku nalijte část barviva, natočte válec tak, aby byl rovnoměrně namočený, odstraňte přebytek na žebrovaném povrchu. Barvu lze aplikovat vertikálními pohyby, nebo zleva doprava. Úhly a oblasti v blízkosti příslušenství by měly být ošetřeny úzkou štětkou. Druhou a případně i třetí vrstvu lze aplikovat pouze po vysušení předchozí vrstvy (čas závisí na typu nátěru a měl by být uveden na obalu).

Důležité! Pokud se nemůžete vyhnout pruhům nebo jiným škrábancům, můžete odstranit závadu rozpouštědlem.

 1. Aplikace aerosolových výrobků

Plechovka je držena ve vzdálenosti 25-30 cm od povrchu a rovnoměrně stříkat nátěr zleva doprava. Nejdůležitější je zůstat na jednom místě a neopouštět nenosené "ostrovy". Ale i když je "mezera" získána, může být snadno odstraněna opětovným zpracováním. Aerosolové barvy obvykle rychle vyschnou - po půlhodině je již možné aplikovat druhou vrstvu.

stříkací malba

Při použití spreje barva hladce padá a bez pruhů

Další nápady, jak aktualizovat starou chladničku vlastním rukama - na fotografii. A techniky dekorace se budeme podrobněji zabývat později.

chladničku vlastním rukama

Lednice s vlastními rukama

oddělení chladničky

 • Umyjte povrch mýdlovým roztokem nebo otřete veškerým odmašťovacím prostředkem.
 • Rozhodněte se o umístění výzdoby (můžete lepit pásku v rohu a vidět z dálky, pokud výzdoba vypadá dobře).
 • Samolepky se skládají ze tří vrstev: substrát, vzorek a ochranný film. V případě, že vzorek je malá, ne více než polovina standardní list může ihned odstranit netransparentní vrstvou spodní, stisknout štítku do chladničky a důkladně suché houbou hladké od středu k okrajům, aby se zabránilo bubliny a záhyby.
 • Pro lepení velkého fragmentu stojí za to zapojit asistenta do práce. Nejprve musíte ohnout spodní vrstvu o několik centimetrů a upevnit vrchní část štítku na povrch. Pak jeden člověk vytáhne podklad dolů a druhý bude současně vyhlazovat vzorek.
 • Když je štítek zcela přenesen do chladničky, odstraňte horní ochrannou vrstvu průhledné fólie.
samolepka

Samolepka

K poznámce! Pokud na povrchu stále bubliny, můžete je propíchnout nožem nebo jehlou a vyhlazovat je tlakem a uvolnit vzduch. Malý obrázek může být znovu nalepen - je nutné pouze zahřívat samolepku vysoušečem vlasů a opatrně je odstranit.

Těsnění fólie

Můžete vyzdobit chladničku úplně, skrývající celé tělo pod štítky. Chcete-li to provést, použijte speciální samolepicí fólii. Je k dispozici v kotoučích (obvykle 50 nebo 100 cm široký), ale v obchodech prodávají řezy na požadované záběry. Dokončené kresby často napodobují dražší materiály - dřevo, kámen, kov. Flóra a obrazy ptáků, zvířat, motýlů, lienky jsou také populární, ale existují i ​​varianty pro předměty "kuchyně" - různá zelenina / ovoce, pokrmy, koření.

1
výzdobu chladničky

Můžete vyzdobit celé tělo nebo oddělené části, například mrazák

K poznámce! Pokud mezi hotovými štítky není vhodný vzor, ​​můžete si z fotografie objednat tisk na film.

Dekor se aplikuje podobně jako vinylové nálepky - vyhlazování na povrchu s nízkým obsahem tuku. Pokud se namísto zabarvení rozhodnete lepidlo nalepit filtrem, podívejte se na fotky hotových děl, snad vás inspirají k vašemu vlastnímu experimentu s zdobením.

oranžový nábytek

Pomeranče dokonale doplňují oranžový nábytek

kuchyňská fasáda

Film lze také použít k aktualizaci kuchyňských fasád

pestré ozdoby

Rozmanité ornamenty pomáhají maskovat obrovské zařízení

Magnetický panel

A mezi všechny metody rychlé dekorace technologie, nepochybně novodobé magnetické panely na lednici. Jsou vyráběny společnostmi, které se specializují na fotografický tisk tím, že kreslí vzor na tenké magnetické látce.

nálepka chladničky

Panel je velmi snadno připevnitelný - prostě se připevňuje k tělu jako normální magnet

Výhody:

 • Obrovská paleta barev a realistické kresby (včetně efektu 3d).
 • Možnost montáže úlomků na rozměry, výšku dveří a umístění chladničky.
 • Snadná péče - po tisku jsou panely laminovány nebo lakovány, takže je lze umýt vlhkým hadříkem bez obav z poškození vzoru.
 • Snadná instalace - magnetický film na lednici nevyžaduje speciální úpravu povrchu.
 • Vynikající maskování - tloušťka materiálu se pohybuje v rozmezí 0,4-0,5 mm, což umožňuje skrýt malé vady na těle zařízení.
 • Panely můžete ukládat a objednávat pouze na přední straně chladničky a boční stěny je obvyklé.
přístupový otvor

Na plátně je snadné dělat otvory pro armatury a technologické otvory

Důležité! Délka panelů může být libovolná, ale jejich šířka je omezena velikostí rolí, ve které uvolňují magnetický film - 60 cm.

Umělecká výzdoba

Tematická malba chladničky je drahá léčba, pokud zvete profesionálního umělce. Ale pokud se zbavíte šablonami nebo se naučíte několika alternativními technikami, můžete vytvořit dekor s vlastními rukama, zcela kvalitní a nejdůležitější - unikátní.

Technologie dekupáže

Jedním z nejlevnějších a nejjednodušších způsobů zdobení chladničky je dekupage. S jeho pomocí můžete doplnit design kuchyně s tematickými předměty, přidat jasné barvy a přeměnit standardní zařízení na stylový interiérový přízvuk. A vše, co je k tomu zapotřebí, je prostě vložit obrázek, který se vám líbil, na tělo přístroje a opravit ho lakem.

Decoupage chladničky vypadá skvěle ve stylu rustikální a retro témat - země, ročník, provence, shebbie-chic. Moderní kuchyně však mohou být také zdobeny obrazy s listy, květinami, krásnými pokrmy, "chutnými" zátišími s ovocem, zeleninou, sýrem nebo vínem. Blankety mohou být nejvíce vyříznuty z ubrousků, pohlednic, novin, fotografií nebo zakoupených šablon pro dekódování na pergamenovém papíru nebo průhledném podkladu.

výzdobu chladničky

Dekorace chladničky ve stylu Provence

Důležité! Čím tenčí materiál, na kterém je kresba čerpána, tím pečlivěji bude dílo vypadat.

Pokud se rozhodnete dělat oddělení chladničky vlastním rukama, naše mistrovská třída Vás seznámí se všemi fázemi nadcházející práce:

 1. Především je třeba připravit povrch - umýt (staré zařízení také stojí za malování). Počkejte, dokud je suchý a odmasťujte s hrncem.
 2. Pro práci je nejvhodnější používat jasné vícevrstvé ubrousky. Jsou poměrně tenký, jsou levné, mají širokou škálu prostředí a příběhy, a v případě poruchy, vždy můžete vytvořit nový prázdný - balíček ubrousků nejméně 10 kusů. Vyřízněte tenký fragment tenkými nůžkami a odstraňte horní vrstvu obrazem. Pokud má kresba mnoho jemných čar, kadeřů a dalších složitých prvků - vysekne se spolu s pozadím, poté, co se dá kreslit ručně.
vícevrstvé ubrousky

Vícevrstvé utěrky

K poznámce! Pokud se rozhodnete použít hustší materiál (například fotografie nebo pohlednice), umístěte papír do vody na několik minut, aby se vzorek odlepil.

 1. Přemýšlejte podrobně, jak zdobit lednici - určit umístění každého prvku a zhodnotit celkovou složení. Aby bylo snazší představit výsledek, dočasně fixujte obrobky pomocí magnetů nebo kousky malířské pásky. Pokud se výzdoba skládá z několika detailů - nebuďte příliš líní, abyste vytvořili značku (můžete prostě okrouhnout okraje jednoduchou tužkou), abyste nezopakovali "montáž".
 1. Obrázky můžete opravit dvěma způsoby. Nejdříve naneste na povrch tělové vrstvy tenkou vrstvu lepidla pro dekupage nebo konvenční PVA, trochu zředěné vodou. Pak vytlačte fragment, pečlivě se zbavte vzduchových bublin a vrásek měkkou houbou. Druhý - impregnovat obrázek lepidlem, zatímco vyhlazovat kartáčem od středu ke stranám.

Poradenství! Který způsob, jak si vybrat, je na vás. Rozdíl v hotových výrobcích je malý, s výjimkou toho, že obraz je poněkud zdlouhavější u těch obrazů, které jsou impregnovány lepidlem PVA nahoře. Ale můžete v praxi vyzkoušet obě techniky (pokud se něco pokazí, vždy můžete papír odstranit vlhkým hadrem a zkusit znovu).

 1. Když jsou všechny detaily výzdoby bude mít své místo na lednici, počkejte, dokud lepidlo suché a začít zdobení - barva pozadí fragmentů v barvě karoserie, malovat na stín dotkne nápis upozorní. Jako výsledek úspěšné tvorby obrazu bude připomínat šikovnou obraz, nikoli papírové samolepky.
dd15
dd16
dd17
výzdobu chladničky

Zdobení chladničky

 1. Nyní zůstává aplikovat akrylový lak ve 2-3 vrstvách, kdykoliv čeká na vysušení předchozího. Díky tomu bude výzdoba jasnější, dekorace bude odolnější vůči poškození a umožní vám umýt chladničku obvyklým způsobem, aniž byste se strachovali, že byste zničili svou práci. Je vhodné použít sprejovou lahvičku - lak je rychle nanesen, nejsou žádné šmouhy a skvrny, jako při použití štětce.

K poznámce! Chcete-li zdobit interiéry v retro stylu, můžete také použít craquelure - praskliny na povrchu obrázků jsou dokonale doplněny decoupage dekor.

dekorace ledničky

Zdobení ledničky v duchu starožitností

Malování s barvami

Pokud jste přátelští se štětcem a paletou, povrch ledničky se může stát vynikající látkou pro ztělesnění nejoriginálnějších nápadů. Práce s akrylovými barvami je nejvhodnější - rychle vysuší a snadno se aplikuje na hladké stěny těla.

dekor domácích spotřebičů

Můžete vyzdobit nejen chladničku, ale i další domácí spotřebiče

Také můžete použít šablony připravené pro malé tipy. S nimi můžete zdobit ledničku barevným ornamentem nebo zajímavým obrazem, a to i bez uměleckého talentu. Jednoduše připevněte šablonu k tělu a nakreslete fragment se štětcem nebo plechovkou. Nezapomeňte po vysušení laku na ochranu obrazu vrstvou průhledného nebo poloprůhledného laku, jinak barvy rychle vymažou a ztratí.

Pokud potřebujete přebarvit chladničku, můžete použít také "antitrack". Chcete-li to provést, předtím, než začnete, přilepte výřezy na bílém podkladu (můžete také použít krajky, listy stromů, hotové vzory) a aplikovat barvu na tělo. Když jsou stěny suché, je obrobek odstraněn, přičemž zůstává nenatřený vzorek.

K poznámce! Velmi efektivně vypadá lednice pomalované, vyrobený airbrush - speciální zařízení s pneumatickým rozprašováním kapalného inkoustu, který se nazývá vzduchu kartáč. Použijte jej provádět i ty nejsložitější a multi-barevný graf, ale bez umělecké dovednost není ani stojí za vyzkoušení - je lepší svěřit tento úkol dílny specializující se na airbrushe spotřebičů.

aerografické snímky

Letecké snímky vypadají úžasně realistické

Zdobení chladničky vlastním rukama - moře nápadů na fotografie

I když každý z nás nad technik zdát jednoduché (snad s výjimkou lakování), je-li jejich provedení konektoru designu talent a fantazii, můžete získat opravdu jedinečnou výzdobu interiérů. A pokud stále ještě nerozhodla, jak se zdobí chladničky s jejich vlastních rukou, fotografie tvůrčí práce vám může dát inspiraci a zajímavé nápady.

 1. Dekorační ledničku na nábytek lze provést lepením filmem, barvením v barvě fasády nebo uměleckým nátěrem.
stylová retro šatní skříň

Kdo by si myslel, že tento stylový retro kabinet je vlastně ledničku navrženou uměleckou talentovanou rukou

 1. Jednoduché přetvoření domácích spotřebičů se zdá být nudným nápadem? A pokud si vezmete břidlicu, můžete vytvořit obrovský stojan pro kreativitu vašich dětí, romantické poznámky nebo seznam důležitých věcí pro dnešek.
 1. Malování může být také provedeno s geometrickým sklonem, přičemž obraz chladničky byl nakreslen pomocí pásů nebo trojúhelníků pomocí obyčejné malířské pásky.
dd23
dd24
dd25
 1. Starožitné dekorace lze vytvořit pomocí plastových výlisků a technik pro stárnutí povrchů.
 1. Pokud je úkolem zamaskovat celkovou techniku ​​- můžete ji přebarvit nebo natírat pomocí barevného náhlavní soupravy, vytažení polic s náčiním.
dd26
dd27
dd28
akrylové malování

I když nejrealističtější výkresy jsou získávány vzdušným broušením, profesionální akrylové malování také působí dojem

 1. Dekorace může přeměnit standardní chladničku na telefonní budku, policejní stanici nebo stroj na sódu!
dd30
dd31
dd32
dd33
dd35
dd36
dd37
* * *
dd39

Video master-class: jak vyrobit ledničku v technice decoupage

Doufáme, že náš materiál vám pomohl najít originální nápad a vhodný způsob, jak zdobit ledničku vlastním rukama. Ale pokud nemáte čas na konstrukční experimenty - svěřte dekoraci vybavení ručně vyráběným pánům. Budou zdobit vaše zařízení pro libovolný styl interiéru a provést složité malování, které je mimo sílu laika.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

5 + 4 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map