Jak vytvořit šikovnou a módní kuchyni ve stalince: nápady na rekonstrukci a rekonstrukci

Jak vytvořit šikovnou a módní kuchyni ve stalince: nápady na rekonstrukci a rekonstrukci

Jak vytvořit šikovnou a módní kuchyni ve stalince: nápady na rekonstrukci a rekonstrukci

Domy postavené ve 30. letech počátku 60. let minulého století, nazývané "stalinkas", byly vždy považovány za nejlepší volbu pro výběr bydlení na sekundárním trhu. Vysoké stropy, což je obrovská oblast podle standardů sekundárního bydlení, jsou nepochybnými výhodami. Vnitřní konstrukce a dokončovací materiály jsou slabým místem těchto bytů. Téměř veškerá inženýrská komunikace vyžaduje úplnou výměnu a malou kuchyň ve stalinky - re-plánování a vážné investice do oprav.

Kuchyně ve starém domě: vlastnosti Stalinových apartmánů

kuchyně

Projekt: kuchyně-jídelna ve stalince

Hlavní výhody domů ze Stalinovy ​​doby:

 • Vnější stěny, tloušťka až 1 m.
 • Minimální výška stropu je 3,2 m; jsou zde apartmány s 4 metry stropy.
 • Pevné plochy izolovaných prostor: kuchyně - do 12 m, pokoje - do 22 m čtverečních.
smrad

Nomenklatura Stalinka: dům pro úředníky

Typy rozvržení a plochy kuchyně

Pod názvem "stalinka" na sekundárním trhu nabízí bydlení ve 2 různých typech budov. Pracovní domek - nízkopodlažné budovy z bloků strusky. Počet pokojů - od 1 do 3. Plocha apartmánů je malá, ale stropy jsou větší než 3 m.

stalinka

Stalinka: dům pro dělníky

Kuchyně v domcích, které byly postaveny pro obyčejné lidi - minimální plocha. Nejmenší - od 6,8 ​​m2. Forma objektu je obdélníková krabička nebo čtverec. V malých kuchyní nejsou k dispozici žádné další prostory pro služebnictvo. Často jedna stěna má římsu, což komplikuje plánování.

rozložení

Standardní rozvržení

V centrálních oblastech města byly vybudovány také výškové budovy s více podlažími pro pracovníky stran a kulturní pracovníky. Nomenklatury se lišily od standardních:

 • V horních patrech najdete apartmány se stropy do 4 metrů.
 • Počet pokojů - až 4.
 • Prostorné chodby, kuchyně - až 12 m².
 • Přiléhá k kuchyňským komorám a pokojům pro personál.
 • Malé množství apartmánů na podlaze.
kuchyně

Kuchyně v Stalinu pro party elitu je elegantní místnost, která ve většině případů nevyžaduje vážnou přestavbu.

Stavební materiály: co budou muset čelit majitelé

Stalinovy ​​byty, stropy, silné stěny a pevná plocha jsou všechny výhody. Ve většině domů od stavby nikdy nebyly provedeny velké opravy. Vnitřní stěny a komunikace - v žalostném stavu, je nepravděpodobné, že budou provádět rozpočtové kosmetické opravy.

Vlastnosti bytů v domě postavené před počátkem 50. let, které by měly být vzaty v úvahu před plánováním opravy kuchyně v stalinka:

 • Stropy jsou dřevěné. Vyhodnoťte stav podlahy a stropu pouze po demontáži podlahy a staré omítky.
překrývání

Překrývání dřeva

 • Příčky v domech postavených ve 30. a 40. letech jsou vyrobeny z desek pokrytých izolačním materiálem nebo v nejhorším případě ze stavebních odpadů.
zdi

Stěna desek se šindelovou deskou

 • Sádra - hlína.

Staliny, které byly postaveny ve druhé polovině padesátých let, jsou spolehlivější z hlediska vnitřního uspořádání. Stropy jsou železobetonové a příčky v bytech jsou z cihel nebo strusky.

Plánujeme dopředu: přestavbu nebo opravu

Ty šťastné, kteří dostali byt pozdější budovy s betonovým překrytím, jsou mnohem jednodušší: při opravě kuchyně ve stalince budou muset být nahrazeny vodovody a dokončovací práce. Majitelé obytných prostor ve staré stalinky potřebují posoudit stav podlah, elektroinstalace, komunikace.

design kuchyně

Odborně organizovat prostor je možné i na malé ploše

Počet nosných stěn uvnitř apartmánů je minimální, takže rozšiřování prostoru drobné kuchyně ve stalince není problém. Samozřejmě budeme muset sladit rekonstrukci. Možnosti rozšíření kuchyně:

1
 • Úplná demontáž přepážky mezi kuchyňkou a přilehlou místností.
 • Částečná demontáž stěny: pracovní plocha kuchyně je oddělena.
 • Přemístění přepážky do přilehlé místnosti.
septa

Částečný oddíl: široký vchod odděluje kuchyň od místnosti

Opravářské práce: důkladný přístup a rozpočtová řešení

Zvláštní pozornost by měla být věnována stavu komunikace: vodovodních a kanalizačních potrubí, plynovodů, elektrických rozvodů. Vzhledem k tomu, že podlahy jsou dřevěné, je lepší vyměnit staré komunikace za maximální objem, takže nemusíte znovu provádět novou opravu.

Výměna nebo rekonstrukce komunikací ve stalince

Než začnete instalovat nové trubky, měli byste plánovat budoucí interiér kuchyně. V závislosti na místě, kde máte v úmyslu nainstalovat headset, proveďte rozvržení, abyste skryli nové trubky za nábytkem.

kanalizace

Doporučuje se měnit jak vodní, tak kanalizační potrubí

Chcete-li se dostat k komunikaci, proveďte:

 • Demontáž podlahových a hrubovacích desek základny.
 • Odstraňte vrstvy starého bělidla a odřízněte omítku.

Kanalizační trubky ve Stalinových domech jsou z litiny. Doporučujeme výhradně vyměnit stoupačku příjezdové cesty. Pokud se vám nepodaří vyjednávat se svými sousedy, budete muset pouze změnit část potrubí ve svém bytě. To bude vyžadovat souhlas sousedů, aby provedli práci.

těsnění

Trubky jsou položeny podél stěn v nízké výšce

Při výběru trubek dáváte přednost silnému polypropylenu nebo PVC. Je-li plánována skrytá instalace, zvete master - aktuální potrubí skryté ve stěně lze opravit pouze prohlídkou struktury sádrokartonu.

Odborníci jsou vyzváni k posouzení stavu plynových stoupaček. Po jejich uzavření se potrubí nahradí pod kontrolou zástupců servisní organizace. Pokud je potřeba instalovat novou vnitřní rozvod plynu, je možné potrubí držet tak, aby nebylo vidět. Úplně skrýt zapojení v gipsokartonnyh struktur nebude dovoleno.

kabeláž

Nové zapojení a přenos zásuvek

Je důležité vytvořit spolehlivé elektrické vedení. Elektrické kabely a vedení v kuchyni stalinky jsou prováděny s ohledem na velké množství elektrických spotřebičů. V dolní části stěn jsou instalovány nové zásuvky s pohodlným přístupem.

Stěny: možnosti řešení problému s oddíly

Nejvíce "problematická" stěna v pokojích starých domů je mezi kuchyňkou a koupelnou. Uvnitř konstrukce - větrací kanály, které budou muset být opraveny a ponechány na stejném místě. Pokud jsou příčky dřevěné, pak je část stěny s větracími kanály zesílena a utěsněna: přes praskliny a trhliny v dřevěném obložení a hlíně se v místnosti objevují cizí pachy ze sousedních bytů.

kuchyně

Demoloval všechny oddíly: studio

Před odstraněním staré stěny se šindelovými plochami zkontrolujte, zda se strop kontroluje: často zbytečné stropní desky zůstávají na svém místě pouze díky podpěře - přepážce. Je nutné pečlivě demontovat.

Nejprve je horní a spodní část stěny osvobozena od staré bílé a hlíny. Pod stropem proveďte malý řez, abyste mohli zkontrolovat stav desek a odhalit vnitřní výplň stěny. Po demontáži bude spousta odpadků.

renovace kuchyně

Stěny jsou pokryty sádrokartonovou deskou, radiátor je ve výklenku

Pokud jsou všechny oddíly ze dřeva se šindelovými deskami, je vhodné je nahradit. Zhnitý starý strom, hlína, který byl během výstavby používán jako omítka, je zdrojem nepříjemných pachů, chovných důvodů pro patogenní bakterie, plísně a houby.

podporu

Způsob, jak odstranit oddíl z nespolehlivého překrytí: ozdobné dřevěné rámové podpěry

Namísto starých zdí jsou přepážky z kovového rámu s ohřívačem, který také splní úlohu zvukové izolace se sádrokartonovou deskou. Postavte cihlovou zeď uvnitř bytu se starým dřevěným stropem - je to nebezpečné.

stěny ve stalince

Oprava stěn ve stalince

Majitelé oceli s vnitřními stěnami skeletových bloků nebo cihel nemusí odstranit přepážky, pokud nedojde k opětovnému plánování. Stačí natěsnit povrch: omítnout ho znovu nebo vysušit sadrokartonem.

Podlaha a strop: co můžete udělat v kuchyni

Stropní výška stalinky je impozantní a umožňuje instalovat složité vícestupňové konstrukce. 3 varianty uspořádání stropu v kuchyni:

 1. Zarovnání a malování. Vysoké stropy ve velkolepých budovách pozdní budovy mohou být v dobrém stavu. Je-li strop zhotoven z železobetonu, pak je možné opravu opravit: vyrovnat povrch tmely, instalovat falešné římsy a štukové výplně v závěsných bodech svítidel.
strop

Bílá bělí: klasický strop

 1. Sádrokartonový podhled. Víceúrovňové stropy ze sádrokartonu jsou vynikající způsob, jak vizuálně změnit tvar místnosti, oddělit různé zóny v kuchyni řadami vestavěných svítidel. Ale před instalací sádrokartonu na strop během opravy v kuchyni stalinisty, budete muset zajistit, aby zásobování vodou a hygienická zařízení v sousedství na vrcholu všeho je v pořádku. Desky netolerují vlhkost a nemohou být opraveny.
stropní strop

Výška umožňuje montáž i černého stropu

 1. Stretch stropy. Ideální volba pro montáž na dřevěnou podlahu. Rám a tkanina trochu vážíme, stará dřevěná konstrukce nebude přetížena. Obrovskou výhodou napínacích ubrousků je schopnost odolat velkému množství vody: pokud jsou sousedé zaplaveny shora, pak přes speciální otvory můžete jednoduše vypustit vodu. Instalace stropu se provádí až po dokončení zbývající práce: film se snadno roztrhne.
odpadky

Pod desky - odpadky, které budou muset být odstraněny

Na staré dřevěné podlaze není pokryta novým povrchem. Stará podlaha je rozbitá, pokud jsou kulatiny zhnité, budou muset být také demontovány. Často při odstraňování podkladu ve stropě jsou hory stavebních odpadků. Namísto starých náplní pro izolaci a dodatečné zvukové izolace můžete použít pěnu z pěnového polystyrenu nebo z pěnové pěny.

montáž

Montáž překližky na podlahu

Po opravě a instalaci nové podlahové plochy. Používejte samonivelační směsi kapalného cementu. Na tomto základě můžete položit dlaždici, parketovou desku nebo linoleum.

Interiérové ​​řešení pro malou a vysokou kuchyni ve stalince

Vysoká místnost s velkými okny dává příležitost vytvořit zajímavý design kuchyně ve stalince, a to i bez demolice příček. Na standardní ploše 7 - 10 metrů čtverečních. m hlavní asistenti budou:

 • Nekonvenční barevné řešení: monochromatické, jasně barevné detaily, lesklý lesk.
 • Příslušné uspořádání nábytku.
 • Světlo: stropní a zabudované lampy, podsvícení náhlavní soupravy a zónové řady bodových svítidel.
kuchyňský interiér

Zajímavý kuchyňský interiér ve stalince bez přeplánování

Barevné akcenty v omezeném prostoru

Nebojte se kombinovat jasné barvy. Přidejte náladu a dobrou chuť k jídlu šťavnatý citrus. Při výběru neonových odstínů upřednostněte hluché fasády s hladkým lesklým povrchem. Jasná barva by neměla být příliš velká. Žlutozelená barva vápna je vyvážená klidnou modrošedou barvou. Bílý kulatý jídelní stůl vypadá lehký a elegantní a malá kuchyně je prostorná.

kuchyně

Jednoduchost tvarů a jasu barvy: kuchyň v barvě vápna

Grafitová přísada a sněhově bílá pohovka v jídelně - tento interiér dokonale zapadne do 10-ti metrové kuchyně ve stalince bez nového plánování. Světelné závěsy z přírodního lnu, stříbrné keramické dlaždice a kontrastní nátěry stěn: lakonické provedení ve studené šedé stupnici.

kuchyňský interiér

Šedá kuchyňská linka v stalinky

Dymivé lila a bohatá fialová: nejmódnější odstíny sezóny. Kombinují tmavé barvy s bílými a zrcadlových částí: zástěru skla přes vrchol, závěsná svítidla z křišťálu, sněhově bílé tylu na okno. Hlavním důvodem není vyčerpání malé kuchyně s příliš mnoha tmavými detaily.

design kuchyně

Fialová, wenge a sněhově bílá: interiér pro 7 metrů čtverečních. m

Skandinávský styl je téměř klasika, která nikdy nevyjde z módy. Bílá barva v kuchyni se nestává hodně. Otevřený design okna s dřevěným rámem, přírodním dřevem na podlaze a hluchými fasádami náhlavní soupravy je jednoduchý a vynikající.

interiér v kuchyni

Skandinávský interiér v kuchyni

Čerstvý eklektismus: komplexní interiér, který vyžaduje určité dovednosti. Retro pohovka s plyšovou čalounění, trochu ve stylu loftu v obílené zdivo a kapucí ve stylu hi-tech - je, jak návrh projektu. Napodobování mramoru na podlaze a lila tapety s květinovým ornamentem, jasnými lampami - doplňte obraz.

eklektičnost v kuchyni

Eklektický v kuchyni pro 10 metrů čtverečních. m

Nábytek a kuchyňské spotřebiče pro stalinka: nápady

Je to světlá výška o více než 3 m usnadňuje integraci do interiéru klasického a moderního nábytku: vyřezané fasády s patinou na přírodního dřeva a lesklých plastových hluchých skříní.

U kuchyní o rozměrech 10 - 12 metrů bude možné vybrat sadu hotových modulárních kolekcí. Ale ideální volbou pro malé místnosti je vývoj individuálního projektu nábytku. Můžete ukrást jen pár centimetrů hloubky ve spodní části vrstvy a kuchyně se změní.

kuchyně

Klasika v kufříku s kolečkem: krémová souprava se zlatým fringingem

Prostor pod oknem může být používán různými způsoby: pro jídelnu nebo pračku.

nastavit

Víceúrovňová souprava ve tvaru U s stojanem v stalinky

Připravená modulární sestava: Blind matné fasády spodní vrstvy, matné sklo - na horních skříních. Minimální nábytek a výzdoba, elegantní jídelní skupina v tónu: design vypadá přemýšlivý na nejmenší detail.

kuchyně

Zjednodušená jednoduchost a funkčnost

stůl

Tabulka-transformátor a vysoké skříně v stalinka

Namísto standardního jídelního stolu nabízejí návrháři transformátory: mobilní konzole, které mohou být vyloučeny několika metry. Jeden okraj stolu se pohybuje ve výklenku podél vodítka. Tento návrh lze použít jako stůl, barový pult, pracovní plochu. Vysoké, slepé skříně skryjí všechny kuchyňské náčiní od zvědavých očí.

interiéru

Otevřená stolička na rozdíl od černého svítidla

Zónování mikro-čtverce: vytvořit pocit pohody na 8 - 12 čtverce

Jak bez oddělení kuchyně ve stalinistu oddělit jídelní prostor od pracovního prostoru? Koneckonců, náměstí není tolik. 3 hlavní asistenti, kteří pomohou umístit akcenty:

 • Kopírování tvaru jídelního stolu se stropní zavěšenou konstrukcí.
 • Lehké akcenty: stěnové svícny, závěsné stropy a reflektory.
 • Textil a dekorace: tapety v kontrastních barvách, světlé textilie v jídelně.

Jeden detail - černé nastavitelné zavěšení na sněhově bílém kulatém stole: jednoduché zúžení kufříku s kufříkem.
V této kuchyni je jídelna vymezena stropní konstrukcí s visícími skleněnými lampami. Jídelna je doplněna nástěnnými transparentními policemi s dekorací.

design kuchyně

Čokoládová a mléčná kuchyně

V tomto interiéru se designéři otočí jídelní částí na terasu v pařížské kavárně. Tapety na zeď, zelené rostliny v kulovitých hrncích na kované věšáky: originální a útulné řešení.

kuchyně

Kavárna v městské kuchyni

Návrhy interiérového designu pro přepracování Stalinovy ​​kuchyně

Někdy je dost v kuchyni přestavba v Stalin demontáž staré a nainstalovat nový oddíl, vzdalující se od 1,5 - 2 metry do místnosti. Problém s nedostatečným prostorem v kuchyni je řešen a místnost zůstává izolovaná. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří nemohou opustit obývací pokoj ve prospěch jídelny, v kombinaci s pracovním prostorem.

nastavit

Odebrali dveře a vytvořili rohový set podél nové zdi

Kuchyně lze rozšířit a na úkor chodby: demontovat vnitřní dveře a rozšířit otvor. Barový pult bude vizuálně oddělovat pokoj od chodby.

černá kuchyně

Elegantní černá kuchyně: kompaktní headset a stojan

Přeměna návrhářů na důstojnost uspěla i ve výklencích s komunikací. Stojan je v sádrokartonové krabici lemované dekorativním zdivu.

jídelní kout

Útulná jídelní část kolem římsy

Pokud je to nutné, můžete rozdělit pouze část oddílu tím, že inteligentně rozdělíte pokoj: kuchyň bude mít více prostoru a světla a jídelna se změní na část obývacího pokoje.

jídelna

Jídelna odděluje kuchyň od místnosti

Na výběžku jsou přepážky uspořádány s pracovním povrchem nebo polici z materiálu stolu. Tento krok učiní prostor harmonickým a přidá polovinu metru k pracovní ploše.

septa

Oddíl s nainstalovanou tabulkou

Namísto oddílů nainstalujte nestandardní stolek ze staré cihly. Takový prvek dokonale doplní odvážný moderní interiér.

design

Po přestavbě v této kuchyni se objevil staromódní ostrov

V klasickém interiéru jsou vhodné vzduchové posuvné příčky. Zónování kuchyňské plochy pomáhá kontrastní podlahová krytina.

kuchyně

Prostorná kuchyň a posuvná přepážka z matného skla

Trend kombinace barvy "benzín" s fialovou v kombinaci s bílou, oddělení připojen po přeplánování prostor u jídelní skupiny je vrcholem odvážného návrhu projektu.

kuchyně

Pohovka v obývacím pokoji v jedné barvě s kuchyňským nábytkem

Kuchyně ve stalince - místnost, která se může bez problémů přeměnit: nejsou zde žádné opěrné zdi, nejsou žádné problémy s legalizací přestavby. Vysoké stropy představují obrovský přínos. Nezávisle na tom, aby jste se starali o opravu ve starém domě - to není nutné. Při demontáži budete muset odstranit a zlikvidovat obrovské množství odpadků. Je velmi důležité provést kompletní výměnu vnitřních trubek a kabeláže. Impozantní náměstí umožní realizaci návrhových nápadů bez omezení. Pokud se neodvážíte kombinovat jasné barvy a styly směsi - upřednostněte dvoubarevné kontrastní interiéry a klasické černé a bílé řešení: neztratíte!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 22 = 28

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map