Interiér kuchyně ve stylu Provence: fotografické příklady interiérového designu

Interiér kuchyně ve stylu Provence: fotografické příklady interiérového designu

Interiér kuchyně ve stylu Provence: fotografické příklady interiérového designu

Velmi módní nedávno začalo zdobit kuchyň ve stylu Provence. Jedná se o jeden z poddruhů starobylého venkovského stylu. Provence je také někdy nazývána francouzská země, podstatně odlišná od skandinávských, amerických a anglických přísahných bratrů. Tento směr je elegantnější a jemnější v jeho snadné konstrukci. Styl Provence je poptávka po návrháři v designu moderních interiérů kuchyně.

Hlavní rysy stylu Provence v interiéru

Nábytek má pěknou tmavě zelené barvy, talíř a pokrmy v retro stylu, jemné záclony - charakteristické rysy stylu Provence

Jméno stylu byl název pole v jižní Francii, takže je spojena s teplem, Středomoří a na Azurovém pobřeží.

Tento styl pomůže snadno vytvořit pohodlnou a útulnou kuchyni, která každodenně potěší sluneční svit hostitelů a hostů.

Strop a dlaždice v kuchyni v Provence

Hlavními dekorativními prvky této kuchyně jsou dřevěné trámy typické pro provence a jasné dlaždice s pracovní stěnou

Hlavní rys, vizitka, výrazná vlastnost této kuchyně je její teplé barvy. Musí to být nutně nasycená pastelová barva. Ale je možné dokončit kuchyni modrou nebo jemnou zelenou barvou nebo odstíny žluté, červené.

1
3
4
5
6.
11
12.
13. místo
14. místo
15. místo
16
22
23
24
25
26
31
32
33
35
36
41
42
7.
8.
9.
10
11
17. místo
18.
19
20
21
27
28
29
30
31
38
39
40
41

Jak vytvořit v kuchyni klidnou atmosféru francouzské riviéry

Styl Provence zahrnuje použití přírodních materiálů šetrných k životnímu prostředí, zejména v provedení stěn a podlah. Ideální pro tuto francouzskou kuchyni je kamenná podlaha, stěny hrubé omítky, strop s dřevěnými trámy. Ale tato možnost je typická pro soukromý domov, je to velmi obtížné udělat v městském standardním bytě. Proto návrháři v kuchyni často dělají imitace podhledů. Ačkoli strop může být ponechán nejběžnější - bílá.

Unikátní kouzlo kuchyně v modrých tónech

Nábytek a dekorativní prvky, vybrané v jediné barevné schémě, dávají této kuchyni jedinečný kouzlo

Samozřejmě, že vysvětlit všechny základní nuance francouzského stylu Provence je téměř nemožné. Stačí natočit hlavní akcenty, znovu vytvořit společný venkovský duch stylu. Například hrubé omítky lze snadno vyměnit za textury nebo reliéfní tapety. Často na zeď dělat cihly nebo zdiva, stejně jako jejich imitace dlaždic. Strop napodobuje dřevěné trámy. Podlaha je pokryta dlažbou, která napodobuje přírodní kámen nebo skutečné dřevěné desky. Pro styl Provence je nepřijatelné použít laminát a linoleum.

Stylový nábytek z přírodního stromu - ozdoba interiéru

To je to, co by měla být kuchyně, navržené v plném souladu s požadavky stylu Provence

Dekorace oken ve stylu drapérie

Zvláštní pozornost ve stylu Provence je věnována návrhu oken - obvykle to je elegantní závěs světelných závěsů

Zvláštní pozornost by měla být věnována výběru oken a dveří pro kuchyň. Aby vyhovovaly stylu Provence, musí být čistě bílé. Ale dveře mohou být zdobeny květinovým vzorem. Okna by měla být velká a trochu neobsazená. Alternativou může být použití světlých, průhledných závěsů nebo římských závěsů. Ideální použití pro okna v kuchyňském stylu Provence záclony z lehkých přírodních tkanin: prádlo, chintz.

Tvar záclon, charakteristický pro styl Provence

Tato forma záclony - nejlepší možnost pro kuchyni ve stylu Provence, a jejich barva je určena celkovou barevnou schématu interiéru

Je možné je zdobit vysokými vázacími stužkami, které závisí na velikosti samotného okna, celkovém designu interiéru kuchyně. Přírodní tkanina může být s květinovým vzorem nebo více sytější barvou. Čestným místem v kuchyni je postava kohouta - symbol francouzského venkovského stylu, samotného Francie.

Široký prah je také aktivně využíván, což zdůrazňuje styl Provence. Na něm jsou umístěny hrnce s čerstvými květy, květiny sušené kompozice, stejně jako různé dekorativní prvky.

Provensální zbarvení

Neobvyklý tvar okna jako prvek výzdoby

Původní tvar okna v této kuchyni ji definuje jako důležitý prvek výzdoby

1

Pokračující Platnost příslušenství tyto pokrmy jsou vyrobeny z mědi nebo mosazi kované železné police, malované hliněné hrnce, vázy, ručně související tkáně, tkané koše z vinic, elegantní stěn mechanické hodiny, pytle sušené levandule, máty, rozmarýnu s jinými aromatických bylin.

Originální dekorace stylové kuchyně osvětlení jsou detaily: kované mosazné lustry, lampy s pestrými květinovými odstíny, elegantní dekorativní svícny. Hlavním požadavkem na kuchyňské osvětlení je jednotnost, měkkost, množství světla. K dosažení těchto cílů je třeba použít moderní kombinované osvětlení. Světlo v kuchyni je žádoucí co nejblíže přirozenému světlu, je nejlepší se zaměřit na hlavní pracoviště. Osvětlení by mělo směřovat tam, kde je nejvíce potřebné pro pohodlné a praktické pracovní prostředí. Je třeba najít rovnováhu mezi stínem a světlem, snažte se vyhnout silné kontrasty mezi velmi osvětlené pracovní plochy a společné kuchyňské vybavení ztlumen pozadí.

Kuchyňské doplňky zdůrazňují styl kuchyně Provence

Obrovské množství kuchyňských drobností v rustikálním stylu - nepostradatelnou podmínkou pro styl Provence

Nábytek pro kuchyně ve stylu Provence

Nejdůležitějším prvkem stylu Provence je shoda všech součástí vnitřních prvků s "starožitným" stylem. To je třeba vzít v úvahu při konečném výběru malých doplňků, při zdobení kuchyně a při výběru materiálů a nábytku.

To je nábytek v kuchyni Provence, která je charakteristickým znakem stylu. Nábytek by měl být nezbytně dřevěný, zcela bez kovových nebo zrcadlových ploch. Zpravidla použijte dub, popel, ořech nebo třešeň. Takový nábytek je spolehlivý a šetrný k životnímu prostředí, ale je to nákladná volba. V současnosti je levný nábytek vyráběn ve stylu francouzského Provence z dřevotřísky, dřevotřísky, MDF. Ale nemusí mít zajímavé účinky stárnutí, jeho fasády jsou často zdobeny květinovým obrazem. Veškerý nábytek je vybaven dekorativními rukojetími s odpovídajícími jasnými květinovými ozdobami, je provedena v příslušné barevné schémě.

Provensálská kuchyně

Interiér této kuchyně je stylizovaný pod Provence, než ji plně odpovídá, ale barvy a dekorace se úspěšně vypořádají s imitací

Často nábytek pro takovou kuchyni je na zakázku, protože v tomto případě může plně splňovat základní požadavky stylu. Kuchyňské skříně a skříně jsou zpravidla prostorné, velké, zvukové, dokonce mírně rustikální. Nová kuchyňská linka, aby odpovídala stylu uměle sostarivayut, nanáší na povrch odřeniny, umělých prasklin, stop červích děr.

Malé detaily hrají důležitou roli ve stylu Provence

Neobvyklé stylové drobnosti, které vytvářejí odpovídající atmosféru v kuchyni, úspěšně doplňují atmosféru

Ve venkovské kuchyni jsou neobvyklé stoly a židle. Hlavní kuchyňský stůl musí být z přírodního dřeva a podivně masivní. Židle umístěné kolem stolu musí být tkané nebo mřížené. Nohy židlí a stolu jsou vyřezávané. Kuchyňský stůl zdobí ubrusy z přírodních tkanin, skvělého porcelán pro ovoce, keramické vázy s čerstvými květinami. Často jsou tyto kuchyně vybaveny vestavěnými výklenky ve stěnách, kde lze umístit příslušenství nebo nádobí, které se samy stávají dekorací. Někdy jsou na speciálních hácích zavěšeny pokrmy.

Pracovní deska pro základní vaření je obvykle vyrobena ze dřeva, žuly, keramických dlaždic nebo mramoru. Styl Provence byl kdysi tvořen obyčejnými francouzskými farmáři, takže nevyžaduje dokonale dokonalý povrch. Přítomnost malých defektů, popraskané, roztřepené plochy pouze zdůrazní styl.

Barevný prvek v takové kuchyni je sporák. Ale v bytě, bohužel, skutečný sporák nemůže být umístěn. Proto, pod sporákem stylizovaný plynový sporák nebo extraktor. K tomuto účelu je odsavač vybrán buď přesně na povrchu plynové desky nebo o něco větší než je. Všechny domácí spotřebiče nejsou parádní, ale stylizované jako obecné kuchyňské interiéry, takže je vestavěné.

Francouzský styl Provence v moderním interiéru kuchyně je velmi důležitý. Je krásný a funkční. Je poměrně obtížné plně dodržovat současný francouzský styl, ale je možné znovu vytvořit hlavní sdružení. Hlavní akcenty: pastelové barvy, efekt starého nábytku, věci, přírodní materiály. Taková kuchyně bude vždy dát nevysvětlitelný pocit klidu, něhy, pohodlí domova.

q1
q2
q3
q4
q5
q6
q7
q8
q9
q10
q11
q12
q13
q14
q15
q16
q17
q18
q19
q20
q21
q22
q23
q24
q25
q26
q27
q28
q29
q30
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

21 + = 26

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map