Design kuchyně sami: jak nakreslit náčrtek tužkou nebo vytvořit projekt na počítači

Design kuchyně sami: jak nakreslit náčrtek tužkou nebo vytvořit projekt na počítači

Design kuchyně sami: jak nakreslit náčrtek tužkou nebo vytvořit projekt na počítači

Nikdo nemusí být přesvědčen o tom, kolik předběžné vizualizace kuchyně usnadňuje proces opravy a přestavby. Ale ne každý si je jistý, zda jsou schopni vytvořit vlastní obrázek, na kterém budou jasně vidět všechny detaily kuchyňského prostoru. Nicméně, výběr vhodných nástrojů a používání na níže uvedenou akční plán pro vás příkladem mohou být jisti, že nakreslit náčrt kuchyně je docela schopný dokonce někdo, kdo nemá talent umělce.

Proč kreslit náčrtek - účel skicování

Dokonce i nejjednodušší náčrt tužky je schopen ušetřit na papíře nápad přijde nápad, který se dále rozvíjí do plnohodnotného konceptu. Co můžeme říci o obrysu designu interiéru? S jeho pomocí můžete vyřešit několik problémů najednou:

 • díky racionálnímu rozdělení prostoru pro dosažení funkčnosti místnosti a pohodlí pro všechny členy domácnosti a hosty;
 • určení optimálního umístění nábytku, elektrického zařízení, sanitárních a domácích spotřebičů v souladu s požadavky na bezpečnost a ergonomii;
 • specifikujte rozměry prvků pracovního a jídelního prostoru, navrhněte kuchyňský set, vyvine detail kuchyně pro řezání;
 • vidět jejich záměry v 3D formátu, vybrat vhodnou barevnou schématu a vybrat materiály, je-li to nutné, opravit je;
 • přemýšlejte o prvcích dekorace podle stylu kuchyně a porovnejte ji s návrhem celého domu nebo bytu;
 • konzultovat s odborníkem, vypracovat plán pro stavbu a demontáž staveb, koordinovat opravy s umělci a provádět autorský dohled.

Jak můžete vidět, touha vidět kuchyni ve své budoucí kráse je daleko od nečinnosti a snahy o její vytvoření jsou opakovaně ospravedlněny tím, že šetří čas a peníze.

skica

Designovou kuchyň lze provádět v počítači a ručně

kreslení

Na výkresech a schématech je vidět každý milimetr prostoru

Samostatný návrh obrysu v pokynech krok za krokem

Pokud v důsledku skicování chcete získat nejen vývoj obecné koncepce interiéru, ale i detailní plán kuchyně s nábytkem a rozměry, připravte se na to, že budete potřebovat mnohem víc výkresů. Kromě předběžného náčrtu (mimochodem, je to také provedeno v několika verzích), je třeba vytvořit zametání stěn, plán na podlahu, umístění zásuvek a lamp.

Měření místnosti

Než nakreslíte návrh budoucí kuchyně, musíte pečlivě měřit prostor. K této fázi v místnosti musí být dokončena oprava na dokončení: stěny jsou vyrovnány, podlahové potěry se provádí, stavební úlomky jsou vyčištěny. Tím zajistíte, že budete mít volný přístup ke všem rohům místnosti a ke své komunikaci a tím i k nejpřesnějším měřením.

Vyzbrojené páskou, tužkou, gumou a papírem (můžete jej nahradit papírem formátu A4), zjistěte všechny potřebné rozměry a vzdálenosti:

 • šířka, délka a výška místnosti;
 • rozměry okenních otvorů, dveří nebo oblouků;
 • velikost stávajících výčnělků a zahloubení.

Pozor - do rozměru musí všechny klíčové body ventilačního potrubí, kotle, plynové kotelny, pulty, parapety, trubky utilit, topení radiátor, atd. Navíc k jejich velikosti, je také nutné, vzdálenost od nich, aby konvenční linie, u nichž obvyklé .. Podlaha a jeden z rohů místnosti jsou přijímány.

kuchyňské kalibrace

Vzorek pro měření kuchyně

Dlouhé vzdálenosti, jako je délka stěn, se doporučují měřit ve třech bodech:

1) níže, téměř na samém patře;

2) uprostřed - na úrovni desky (800-850 mm);

1

3) výše, ve výšce lidského růstu.

Takže se ujistěte, že zakřivení stěn bylo opraveno, nebo můžete zjistit chyby v čase a vzít je v úvahu, přičemž nejmenší velikost je správná. Zaznamenejte všechna měření získaná v tabulce nebo ve schématu. Chcete-li přesnost, měřte milimetry jako měrnou jednotku, nikoli centimetry, a ujistěte se, že všechny dimenze jsou zapsány pouze v nich.

Skica kuchyňského prostoru - pohled shora

Po měření se dostanete do role navrhovatele. Chcete-li přesně zobrazit skutečné rozměry na papíře, je důležité vybrat optimální měřítko, protože příliš velká kresba je v práci nepříjemná a malá není informativní. Pro takové účely, obvykle na strojírenských a konstrukčních výkresech, je míra redukce 1:10 nebo 1:20, ale je lepší rozhodnout se sami o sobě, podle oblasti vaší kuchyně.

kuchyňské kresby

Typ kuchyně nahoře v měřítku

Díky značení souřadnic stupnice na grafickém papíru je poměrně snadné kreslit kresbu kuchyně tužkou, zvláště pokud používáte jednoduchý algoritmus:

 1. Zkontrolujte rozměry a přeneste do listu papíru plán kuchyně v horním pohledu.
 2. Označte umístění oken, dveří a všech vyčnívajících předmětů.
 3. Uvědomte si, kde je umístěn odvodňovací, ventilační poklop, topný akumulátor, který přilne k rozměrům odsazení od nich ke stěně.

Když jste přímo v kuchyni, můžete zkontrolovat, zda jsou všechny objekty přeneseny do plánu a v případě potřeby určit určitou vzdálenost.

Výstružníky stěn - pohled ze strany

Aby byl interiér kuchyně co nejužitečnější, druhá skica musí být provedena formou skenování na zeď. Jedná se o rozsáhlý obraz povrchu stěny, z něhož plánujete umístit kuchyňskou linku a / nebo jídelní skupinu. Zametání je mimořádně vhodným nástrojem pro polohování polic, skříní, nočních stolů, stejně jako domácích spotřebičů, svítidel a dekorů.

zametání z kuchyňských zdí

Profesionální skenování kuchyňských zdí

Profesionální návrháři provádí zametání ve speciálních programech - Archicad nebo Revit a práce pro své nezasvěcené se zdají být velmi složité. Vy, jako člověk, který neplánuje propojit svou budoucnost s architekturou a designem, ale chce jen správně navrhnout kuchyň s vlastními rukama, kresby a schémata s komplexními nuancemi nejsou potřeba.

Takže se nepokoušejte opustit vytvoření zámku stěn a věnujte pozornost snadnějšímu způsobu, jak je nakreslit:

 1. Nakreslete obdélník na grafickém papíru, který má výšku a délku nejvýznamnější stěny v interiéru.
 2. Měření od předem zvolené základny (podlahového a kuchyňského rohu) požadované vzdálenosti, vyznačte na stěně polohu otvoru dveří nebo okna, baterie a dalších stacionárních předmětů.
 3. Označte zametání jako typ A, B, C nebo D a zopakujte postup pro druhou zeď.
zametání

Příklad zametání čtyř stěn a jejich označení

umístění zásuvky

Použití zametání: umístění vývodů a přepínačů

Je optimální, pokud jsou všechny výkresy v kuchyni vyrobeny v jediné měřítku, ale někdy je pro maximální detailní zpracování povoleno větší měřítko a je důležité uvést jeho hodnotu na odpovídajícím obrázku.

Jak uspořádat nábytek - techniku ​​rozvržení skic

Takže máte na ruce jednu nebo několik nákresů, které zobrazují vaši kuchyni v několika úhlech. Dalším krokem je jeho virtuální pořízení nábytku a vybavení. Než začnete kreslit kuchyň s rukama, výkresy a diagramy kopírovat na kopírce - má dostatečný počet fotokopií, můžete ušetřit od museli opakovat svědomité práci, pokud některý z možností by bylo neúspěšné.

kartonové kuchyně

Model kuchyně z lepenky

Za prvé, pracujte s umístěním velkých kusů nábytku. Chcete-li tak učinit, zkopírujte plán zhora a položte na něj předem připravené kreslené modely. Při jejich výrobě vám pomohou standardní velikosti kuchyňských modulů:

 • vnitřní hloubka horních skříní není větší než 300 mm;
 • vnitřní hloubka spodních skříní není menší než 460 mm;
 • šířka krabice pod troubou a mikrovlnná trouba - 600 mm;
 • šířka obrubníku pod umyvadlem - 550 mm;
 • hloubka desky není menší než 600 mm.

Nezapomeňte také na velké domácí spotřebiče. Pokud je jeho akvizice plánována, najděte geometrické parametry hlavních zařízení v libovolném online obchodě. Pokud neexistují žádná omezení týkající se rozměrů spojených s funkcemi místnosti, upřednostněte modely se standardními vlastnostmi.

Kompaktně umístěn na náčrt kuchyně rozvržení a sluchátka přístroje, můžete určit s pravítkem a reverzní škálování stolem a židlemi velikosti lze umístit bez kompromisů v oblasti komfortu, a jestliže zbývá prostor, například na pohovku nebo na baru. Pokud chcete, můžete dokonce vytvořit rozložení lidské postavy a posoudit tak stupeň pohodlí zvoleného uspořádání.

kuchyňské uspořádání

Rozložení kuchyně - pohled shora

skica kuchyně

Skica s velikostí úhlové kuchyně s barem

Pravidla přidělování prostorů

Nezapomínejte na nic při navrhování kuchyně, okamžitě ji rozdělte na zóny - pracovní, jídelní a skladovací prostory pro potřeby a náčiní. Udržujte předměty na okrajích mimo okno tak, aby nezasahovaly do přirozeného osvětlení místnosti. Existuje několik doporučení, které vám pomohou správně využít prostor:

 • Při výběru plán, vzít v úvahu typ plochy a uspořádání kuchyňského: pro malé kuchyně doporučuje lineární nebo úhlové dispozice nábytku, pro středně - poloostrovní nebo dvouřadá, pro velké - ostrovní a U-tvaru.
 • Se snaží udržet ergonomické pravidlo trojúhelník, podle kterého je mytí deska a chladničky musí být nainstalován ve vrcholech trojúhelníku se stranami podmíněných není větší než 2,5 m. Tak v domácnosti může pracovat, aby minimální počet zbytečných pohybů.
 • Rozložení zařízení by mělo být umístěno s ohledem na umístění inženýrské komunikace - čím dále bude kuchyňský dřez ze stoupačky nebo varné desky z plynového potrubí stát, tím více problémů, které si vytvoříte během instalace a provozu.
 • Neprovádějte průchody menší než 90-120 mm, jinak by bylo obtížné pohybovat kolem kuchyně, stejně jako otevření dveří a zatlačování zásuvek skříní.

Po určení umístění všech kuchyňských prvků bezpečně připevněte jejich rozvržení na horní část obrazu nebo je jednoduše kroužte v jemně naostřené tužce. Změřte pravítko s klíčovými vzdálenostmi, vynásobte je hodnotou měřítka a označte velikost papíru - tak nakonec vytvořil vlastní kuchyňský plán (kresby a fotografie, které k němu později připojíte).

Projekty rovné a rohové kuchyně s velikostí:

design kuchyně

Přímý projekt kuchyně

rozložení

Rozložení rohové kuchyně

Algoritmus pro návrh kuchyňské sestavy

Vzhledem k tomu, že se zabýváte nezávislým designem kuchyně, je hříchem, abyste se zastavili v tom, co bylo dosaženo, a nesnažte se navrhnout kuchyňský set. Vzhledem k tomu, že nejběžnější variantou rozvržení je rohová kuchyň, je uveden jako příklad podrobností. K práci budete potřebovat čistou kopii kuchyně náčrtu v horním pohledu a zametat odpovídající stěnu.

Kresba schématu a kreslení kuchyňského nábytku

Chcete-li kreslit nábytek, proveďte řadu akcí, současně s vizuálními příklady fotografií:

 1. Vzhledem k standardní délce (3050 nebo 4200 mm) a hloubce desky (600 nebo 800 mm) vykreslete vnější obrysy.
 1. Dotáhněte čáru spodních skříní, abyste ustoupili 50 mm (použijte stupnici) ze stěn a fasád a také 30 mm od čítačů a trubek.
 1. Nakreslete nábytek spojený s rozměry a konfigurací do určitých míst v kuchyni - rohová skříň (šířka by měla být nejméně 800 mm), varnou desku pod kapotou, umyvadlo vedle kanalizace atd.
 2. Volný prostor je funkčně rozmístěn mezi skříněmi se zásuvkami nebo křídlovými dveřmi a nákladními regály.
e14
e15
e16

V této fázi je "kostra" v dolním rohu rohové kuchyně považována za připravenou. Dále na stejném schématu s tužkou kontrastní barvy je třeba vytvořit plán umístění závěsných skříní:

 1. V rohu nakreslete lichoběžníkovou skříňku o rozměrech 600x600 mm. Ve vzdálenosti 300 mm od stěn kuchyně nakreslete čarou horní fasády.
 1. Vyberte skříně s připojenými k standardním velikostem - skříň s ozdobnými policemi (300 mm), zásuvky pro odsávání a kotel (podle jejich rozměrů).
 1. Zvažte racionální umístění závěsného nábytku na zbývající neobsazený prostor.
e17
e18
e19

Všechny výsledné rozměry se přenášejí na přední obraz zeď - v bočním pohledu vytvoříte náčrtek náhlavní soupravy. Takto získané dvě náčrty rohové kuchyně s rozměry stačí ukázat je specialistovi na výrobu kuchyňských sestav nebo dělat detaily a výrobu nábytku sami.

Podrobné popis náhlavní soupravy pod řezáním

Chcete-li vypočítat velikost a množství všech prvků kuchyně, zadejte všechny skříně na náčrtu, které kombinují identické tvarové a rozměrové modely do skupin se stejnými čísly. Potom si prostudujte postup pro výpočet jedné z nejběžnějších konfigurací skříně. Například pro spodní kuchyňskou skříňku s jednou polici uprostřed vypadá takto:

 1. Celková výška je vypočtena jako rozdíl mezi celkovou výškou spodní vrstvy (podle normy - 850 mm) a tloušťkou stolu (38 mm). V této velikosti je to 812 mm.
 2. Výšku stran lze nalézt odečtením délky opěrných ramen (100 mm) od výšky dolních stolů. Celková výška stojanu je 712 mm.
 3. Šířka strany v hloubce 600 mm normy pultu rovnající se 500 mm, ale v přítomnosti výstupků nábytku, čítače, potrubí, je nutné snížit jejich velikost.
 4. Hloubka spodní části skříně je rovna standardní šířka boční (500 mm) a jeho šířka je vypočtena jako rozdíl mezi šířkou skříně a dvěma tloušťkami fasádního materiálu (dřevotřískové desky, se rovná 16 mm).
 5. Šířka horních pásů sloužících jako výztuhy je 80-100 mm a jejich délka se rovná šířce dna.
obrys

Schéma skříňky 300x500

Schémata pro výpočet podlahové rohové skříňky a skříňky pro zabudovanou troubu:

e21
e22
e23

Takže pro výrobu podlahové kabiny 300x500 budete potřebovat:

 • boční stěny 500x712 - 2 děti;
 • dolní část je 500x268 - 1 dítě;
 • police 500x268 - 1 dítě;
 • výztuhy 80x268 - 2 děti.

Podle stejné logiky můžete vypočítat všechny zbývající skříňky kuchyňské sady.

Skice a rozvržení 3D v počítačovém programu

Chcete-li výrazně zrychlit a usnadnit práci, zkuste nakreslit náčrtek kuchyně online pomocí příslušného programu. Existuje mnoho podobných produktů - SweetHome 3D, Pro100, ModernlineFurniture, Stolplit, KitchenDraw. Téměř všechny jsou určeny pro neprofesionály, takže nebudete těžké je porozumět.

rohová kuchyně

Volumetrický rohový kuchyňský model

Předtím, než v jednom z těchto programů navrhnete kuchyň v počítači, musíte je stáhnout nebo zaregistrovat na webu vývojáře, abyste mohli pracovat v online verzi. Po otevření nástroje potřebujete postupovat podle pokynů, které vypadají takto:

 1. Otevřete sekci "Prostory" (lze jej volat jinak) a označte skutečné rozměry vaší kuchyně, zatímco je třeba zvážit měřicí jednotky, které jsou tímto softwarem akceptovány.
 2. V sekci "Dveře a okna" a "Komunikace" vyberte potřebné prvky a přetáhněte je do obrazu místnosti počítačovou myší a změňte geometrické parametry.
 3. Klikněte na ikonu "Katalog" a vyberte možnosti nábytku, rozměry v příslušných políčkách a otáčení osy v požadovaném směru.
 4. Určete styl, materiál, strukturu a barvu fasád, nastavte směr otevření dveří.
 5. Uložte projekt 3D modelu aktivaci ikony s diskem nebo stisknutím klávesových zkratek Ctrl + S.
kuchyňská ergonomie

Virtuální kontrola ergonomie v kuchyni

Po těchto manipulacích můžete vidět, jak mnohem jednodušší je kreslit kuchyňský projekt na počítači sami - kresby, rozměry, fotografie, program se vytváří sám. Takže máte možnost posoudit proveditelnost vašich nápadů téměř okamžitě, podrobně je konzultovat s odborníkem a získat individuální studium interiéru kuchyně téměř zdarma.

Video: příklad návrhu a realizace projektu kuchyně

Měření a design kuchyně:

Úprava realizovaného projektu:

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

24 − 18 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map