Vyberte si rúru: aký typ rúry je lepší - plynový alebo elektrický

Vyberte si rúru: aký typ rúry je lepší – plynový alebo elektrický

Vyberte si rúru: aký typ rúry je lepší - plynový alebo elektrický

Symbol domova bol vždy domovom. Roky, desaťročia, storočia prešli a technický pokrok sa posunul dopredu skokom a hranicami. Dnes je srdcom domu kuchyňa s modernizovaným domácim krbom - rúrou. Ako si vybrať rúru na variť v ňom pokrmy, ktoré chuť bude mať na pamäti pre rodinných príslušníkov navždy?

Každá hosteska má vlastnú špecialitu. Niekto pečie úžasné koláče, niekto robí chutné pečivo, pečené mäso, pokrmy v kvetináčoch a niekto prekvapí rodinou šikovné koláče. Čo spája všetky tieto jedlá? Sú varené v rúre.

Ako si vybrať rúru

Z správnej voľby rúry závisí chuť a vzhľad domácich kulinárskych diel

Skôr alebo neskôr, každá žena v domácnosti čelí problému výberu rúry. Čo dávať prednosť - taniere, kde je varná doska kombinovaná s rúrou, alebo vybrať vloženú rúru? Výhody rúry, ktorá je zabudovaná do kuchynského nábytku, spočíva v tom, že poskytuje viac možností ubytovania. Nie je nutné, aby bola rúra priamo pod varnou doskou, môžete ju umiestniť na úroveň hrudníka. Po prvé, je to výhodnejšie pre hostiteľku, a za druhé, je bezpečnejšie pre malé zvedavé deti (ak sú v dome) - vysoký, než budú nedostanú rúry a vstavané spotrebiče obozhgutsya.Otritsatelnym bodom je, že je veľmi ťažké to zmeniť miesto, ktoré nemožno povedať o technike "sólo". Samostatne stojace pece sú dosť mobilné. Môžu byť vo všeobecnosti uložené v skrini a podľa potreby odstránené.

Ktorá rúra je lepšia: elektrická alebo plynová

Vstavaná rúra vhodná pre milovníkov varenia

Vstavaná rúra pre tých, ktorí sa presťahovali na vyššiu úroveň kulinárskych zručností

Ak ste fanúšikom ekonomiky a nepredkladáte vysoké požiadavky na funkčnosť rúry, ste vhodnejšia plynová rúra. Jeho cena je nižšia ako cena elektrickej rúry. Plyn môže pracovať aj z plynovej fľaše a to je veľký plus, ak si kúpite zariadenie pre vidiecky dom alebo vilu.

Elektrické pece majú jednu nevýhodu, ale pre mnohých je to najvýznamnejšie. Ide o vysokú spotrebu elektrickej energie. Takéto pece majú rôzne možnosti pečenia.

Hlavným parametrom rúry je hlasitosť. Ak potrebujete pripraviť veľké časti, vyberte si rúru s väčším objemom. Sú vybavené maximálnym počtom doplnkových funkcií a sú vhodné pre veľké rodiny alebo pohostinných majiteľov domov, ktorí chcú pozvať veľké firmy na večere a večere.

Okrem toho musí byť rúra spoľahlivá, odolná, bezpečná a ľahko ovládateľná. Majiteľ má najväčší záujem o jednoduchosť riadenia a pohodlie pri starostlivosti a čistení.

Typ ovládania: závislý a nezávislý

Závislé ovládanie rúry znamená, že je ovládané z varnej dosky, ktorá je nad ňou postavená. Rúry a panely vyrobené jednou firmou sú navzájom kompatibilné. Nezávislé ovládanie je pri úplne izolovanej rúre, panel s tlačidlami a rukoväťami sa nachádza na rúre samotnej.

Štandardná veľkosť zabudovaných rúrok je 60 cm (pri rozhovore o veľkosti rúry hovoríme o ich šírke). Ale existujú pece so šírkou 70, 90 a dokonca 120 cm.

Ako si vybrať rúru: definujeme pomocou množiny funkcií

Rôzne programy na vykurovanie rúry

Konvekčná rúra má veľký výber rôznych režimov

Konvekčná rúra je funkčnejšia ako klasická rúra

1

Konvekcia je jednou z najbežnejších funkcií moderných pecí. Konvekcia sa nazýva fúkaním horúceho vzduchu. V peciach s konvekciou sa teplo z vykurovacieho telesa rovnomerne rozširuje vo všetkých smeroch.

Okrem konvekcie je možné súčasne nastaviť program horného alebo dolného tepla, intenzívne vykurovanie, odmrazovanie, grilovanie, grilovanie a konvekciu.

Vo všetkých moderných rúrach bez výnimky môžete nastaviť čas varenia a intenzitu tepla.

Okrem toho sú tu pece, ktoré sú už stanovené špeciálne programy - varenie pizzu, mäso alebo hydinu, pečenie. Ak používate varenie na varenie, odporúča sa znížiť teplotu, ktorá je uvedená v receptúre, o 5-10 stupňov.

Snímač teploty a časovač

Jedná sa o teplotnú sondu, ktorá je vybavená mnohými modernými rúrami. Snímač by mal byť vložený do misky. Sonda sleduje zmeny teploty a zobrazuje informácie o nej na digitálnom displeji.

Pohodlnou funkciou je časovač, najmä budík s časovačom, ktorý pípne na konci nastaveného času.

bezpečnosť

Najobľúbenejšia funkcia z hľadiska bezpečnosti je tepelná izolácia. Dvierka rúry sa takmer nevyhrievajú. Veľmi výhodné, najmä ak máte deti. Nie všetky pece sú však vybavené touto funkciou.

Blokovanie detí je funkcia, ktorá pomôže chrániť deti pred problémami.

Teleskopické koľajnice (zasúvateľná pekáreň). Vodiace lišty umožňujú vytiahnuť plech na pečenie bez toho, aby ste ju držali pod rukami. Je veľmi výhodné skontrolovať pripravenosť jedla, vodu mäso s bežnou šťavou, zmiešajte zemiaky.

Ľahká starostlivosť

Rúra s košíkom pre milovníkov pečených jedál

Pohodlie rúry s vozíkom oceňujú ženy v domácnosti, ktoré ju často musia používať

To môže byť uľahčené modernou technológiou. Napríklad špeciálna nekontaminovaná sklovina je odolná voči horeniu a kontaminácii. Jednoducho spasenie pre ktorúkoľvek milenku je funkciou hydrolýzy alebo čistenia pyrolýzou.

Čistenie pyrolýzou - ohrev rúry na 300 stupňov, všetky znečistenie sú spálené. Po ochladení rúry je potrebné stierať steny rúry a umyť sklo. Táto funkcia výrazne uľahčuje starostlivosť o rúru. Ak sa v bežnej rúre varenia mnohé gazdinky vyhýbajú tučné jedlá na grile, pretože následné zbere práca náročná, potom majitelia rúr s pyrolýzou čistenie taká túžba nie je stratené.

Hydrolýzne čistenie je nasledovné. Voda sa naleje do panvice a rúra sa zohreje. Všetok tuk a všetky nečistoty sa vypúšťajú do panvice spolu s parou.

Niektoré pece sú vybavené filtremi absorbujúcimi mastnotu. Tieto zariadenia absorbujú tuk a pachy a chránia ventilátory pred kontamináciou.

Ak je vnútorná plocha vašej rúry vyrobená z akejkoľvek patentovanej skloviny, nepoužívajte kefky a škrabky na čistenie. Dokonca aj farebné penové špongie poškriabajú povlak v priebehu času. V predaji existujú špeciálne prostriedky na čistenie pecí, je lepšie ich používať. Ak ste navlhčili steny rúry vlhkou handričkou, je možné ľahšie odstrániť akúkoľvek kontamináciu. Nedovoľte, aby sa na tieto povrchy dostali tekutiny, ktoré obsahujú kyselinu (ocot, citrónovú šťavu).

Kvapky mastnoty a ďalšie kuchynské bahno pravidelne padajú na predný panel. Väčšina pecí je navrhnutá tak, aby sa tento panel mohol odstrániť a umyť, alebo prinajmenšom odstrániť rukoväte. Môžu sa umývať v umývačke riadu. Hliníkové časti sú dobre čistené špongiou namočenou v rastlinnom oleji. Potom by mali byť pokryté kvapalinou obsahujúcou alkohol. Na umývanie nerezovej ocele sa používajú špeciálne kompozície.

Ako si vybrať plynovú rúru pre kuchyňu

Plynová pec môže byť klasická alebo multifunkčná. Klasická rúra má dva režimy vykurovania, obeh vzduchu v pracovnej komore je prirodzený (bez ventilátora). Multifunkčná rúra má niekoľko režimov vykurovania a je vybavená ventilátorom pre nútený obeh vzduchu.

Väčšina predajcov a spotrebiteľov nazýva rúru ventilátorom. Prietok vzduchu z ventilátora by nemal vyfúknuť plameň horáka, ktorý je zapnutý pri minimálnom výkone. Pre plynové pece s ventilátorom sa používajú duté horáky. Ak zhasne aj plyn, ktorý spaľuje vo vnútri jeho dutiny, potom po niekoľkých sekundách spustí automatické zapaľovanie, takže sa plameň znovu zapáli.

Takmer všetky plynové pece, ktoré sú zabudované do kuchynského nábytku, majú elektrické zapaľovanie s automatickou alebo ručnou aktiváciou. Ak je ručná prevádzka zapnutá, je potrebné otočiť gombík plynu a súčasne stlačiť tlačidlo zapaľovania. Ak je systém plne automatizovaný (avtopodzhig), stačí otočiť gombík regulátora. V tomto okamihu elektrická iskra skáka a plyn sa zapáli. Plynová pec s veľmi vysokým výkonom je veľmi jednoduchá.

V rúrach s núteným vetraním sa miska rýchlo a rovnomerne zohreje, s chutnou krehkou kôrkou na vrchu. Pečenie je rovnomerné na všetkých stranách a doba varenia sa zníži o 30%. V tejto rúre môžete variť jedlá v niekoľkých úrovniach.

Plynové pece s núteným vetraním sú spravidla vybavené pľuzgierom, grilom a ďalšími prídavnými zariadeniami.

Šupka sa používa na varenie hydiny, rýb alebo veľkých kusov mäsa. V predaji sa nachádzajú pece s viacnásobným uzáverom. Pece pre domáce použitie môžu rovnomerne vyprážať asi 1 kg mäsa a variť štyri špízky špíz.

Nižšie teplo v plynových peciach vytvára plynový horák. Horný je buď plynový horák alebo elektrický gril.

Čo treba hľadať pri kúpe elektrickej rúry

Dnes mnohí dávajú prednosť plynovej peci elektrickej rúre

Elektrická rúra má mnoho výhod oproti plynovej rúre

Elektrická rúra poskytuje používateľom viac možností na varenie. Preto gurmáni si vyberajú elektrické rúry, aj keď je kuchyňa splynovaná a plocha na varenie je plyn.

Elektrické pece ako plyn môžu byť bežné alebo multifunkčné. Typická elektrická rúra sa ohrieva pomocou rúrkových odpalín, ktoré sú inštalované v hornej a spodnej časti komory. Niekedy sa v hornej časti komory nachádza šupka a gril.

Elektrická mriežka stojí viac ako plyn, ale poskytuje presnejšiu kontrolu teploty a dokonca zohrievanie riadu. Opečené sú zo všetkých strán. Môžete vyprážať aj veľké kusy rýb, hydiny alebo mäsa.

Moderné elektrické rúry, ktoré sa obvykle nazývajú multifunkčné (alebo multifunkčné) sú vykurovacie prvky 4 (horné, spodné, bočné a zadnú stenu ventilátora). Horký vzduch je vďaka ventilátorom rovnomerne rozmiestnený v celej komore, takže jedlo môže byť varené na viacerých úrovniach súčasne.

Elektrické pece s núteným vetraním môžu mať viac ako osem prevádzkových režimov. Výrobcovia typicky ponúkajú tieto režimy:

  • odmrazovanie výrobkov pri izbovej teplote (keď je jeden ventilátor v prevádzke);
  • rozmrazovanie teplým vzduchom (len ventilátor a spodný ohrievací prvok, ktorý sa používa na sušenie zeleniny, ovocia, húb, zelených);
  • varenie v obvyklom režime (dva ohrievače - horné a spodné) - tento režim možno použiť na výrobu pizze, koláčov, tvarohov;
  • fast food (vrátane oboch ohrievačom a ventilátorom) - režim možno použiť pre varenie rajnice, restovanou zeleninou, hranolky, veľké koláče;
  • varenie niekoľkých jedál na rôznych úrovniach súčasne (ventilátor a ohrievač okolo nich, takže celá rúra je plná tepla rýchlo a rovnomerne);
  • režim hnednutia (iba horný ohrievač je zapnutý);
  • Režim grilovania (funkcia grilovania je zapnutá) môže byť použitá na zhnednutie rôznych jedál a výrobu chrumkavej kôry;
  • Režim gril s nútenou cirkuláciou vzduchu (začlenený gril výhrevným telesom a ventilátorom) - režim sa používa pre grilovanie mäsa, nakrájané na veľké kusy, celá hydina, pečené veľkú rybu.

Návrh a užívateľsky prívetivosť

Vkusné a zdravé jedlo, varené v rúre, pre radosť z domu

Výber správnej rúry vám dáva možnosť vychutnať si lahodnú a zdravú kuchyňu každý deň.

Pri výbere rúry si dávajte pozor na jej dizajn a zamyslite sa nad tým, kam ju umiestnite. Je to miesto inštalácie, ktoré určuje pohodlie technológie pre hostesku v kuchyni. Najlepšie je, ak je rúra nastavená na úrovni hrudníka alebo očí. Potom sa nemusíte ohýbať alebo stáť na špičkách, aby ste skontrolovali pripravenosť misky. A samozrejme by ste mali radi vzhľad rúry. Koniec koncov, ak vás dizajn poteší, nálada a pohoda sa zlepšia, čo znamená, že sa zlepší vaše zdravie.

Po každom varení najlepšie vyčistite rúru. Nezanedbajte toto pravidlo, pretože čerstvá nečistota sa vždy ľahšie odstráni. Ak občas vyčistíte rúru, budete tráviť viac času a energie. Radšej to pravidelne.

Okrem toho sa doteraz mnohí výrobcovia snažia maximalizovať jednoduchosť starostlivosti o svoj produkt. Častejšie sa vo vlastnostiach tovaru začali objavovať funkcie rýchleho čistenia. Napríklad v novom rade pecí spoločnosť Indesit predstavila model s jedinečnou funkciou ClickClean. Teraz pre používateľov je k dispozícii jednoduchá a pohodlná metóda čistenia len za 2 dotyky. Kliknite: všetko, čo je potrebné, je stlačiť bočné klapky, odstrániť horný panel a ľahko sa dostať k sklu. Čistenie: Umývajte sklo do umývačky riadu alebo ju umyte ručne.

Nový systém na odstraňovanie a čistenie vnútorného skla dverí premení ošetrovateľský proces na jednoduchý, ale efektívny postup.

Takéto inovácie výrazne zvýšia životnosť vašej rúry.

Ak sa rozhodnete pre kúpu samočistiacej rúry, nezabudnite, že samočistiace zariadenie vám neumožňuje pravidelné čistenie.

Samočistiaca rúra

Samočistiace zariadenie môže byť katalytické alebo sa môže vykonávať vypálením zvyškov produktu na stenách rúry.

Katalytické samočistenie sa stáva v plynových a elektrických rúrach. V takýchto peciach všetky steny vnútornej komory alebo lopatky ventilátora alebo bočné steny obsahujú špeciálnu látku - katalyzátor. Zmäkčuje a zničí zvyšky jedla. Po dokončení prác na stenách vnútornej komory vidíte voľný povlak. Musí sa odstrániť vlhkou handričkou.

Rúra s katalytickým čistením má významnú nevýhodu. Úspora účinnosti automatického čistenia 5-7 rokov sa prudko znižuje. Avšak vnútorné panely katalytických čistiacich pecí sa dajú ľahko odstrániť a vymeniť. Samozrejme, sú drahé, ale nová rúra je ešte drahšia.

Pyrolýza je proces vypálenia zvyškov potravín zo steny rúry. Samočistiace sa pyrolýza môže byť iba v elektrickej rúre, pretože s pomocou plynu nie je možné ohriať steny rúry na požadovanú teplotu. Takéto pece majú tiež nevýhodu. V procese vykurovania stien vzniká silný nepríjemný zápach.

Teraz viete, ako si vybrať rúru, na ktoré funkcie by mala venovať pozornosť. Pokiaľ ide o značku - je to vec chuti. Pamätajte, že cena produktu každej značky je určená nielen funkcionalitou, ale aj dizajnom, spotrebou energie, novinkou.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

81 + = 86

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map