TV v kuchyni: možnosti ubytovania a samoinštalácie na držiaku

TV v kuchyni: možnosti ubytovania a samoinštalácie na držiaku

TV v kuchyni: možnosti ubytovania a samoinštalácie na držiaku

Ploché panely, ktoré nahradili objemné televízory s kineskopom, sú technicky dokonalé - trojrozmerný obraz obrazu s prirodzenými odtieňmi, vynikajúcim zvukom a maximálnou funkčnosťou. Nepochybne plus - estetické odvolanie. Laconické lesklé panely zdobia moderný interiér domu alebo bytu. Ako zavesiť televízor: na stenu s konzolou, na strope alebo na výklenku? Alebo možno skryť techniku ​​v skrini? Varianty ubytovania, spôsoby, ako zamaskovať alebo vystaviť technickú novinku pre každého, kto vidí - veľa!

Výber diagonály obrazovky a spôsob montáže: základné pravidlá

Pri výbere televízora pre rôzne miestnosti je potrebné zvážiť podmienky, za ktorých budete musieť pracovať, intenzitu a trvanie denného sledovania a vzdialenosť od miesta inštalácie k očami diváka.

Inštalácia televízora

Montáž televízora na stenu v kuchyni-jedáleň

televízia

Správna voľba výšky a vzdialenosti

V priestranných obývačkách a spálňach môžete ušetriť inštaláciou LCD panelov. Takéto televízory dokážu vydržať hodiny sledovania bez vypálení jednotlivých častí obrazovky a spotrebúvajú menej energie v porovnaní s plazmovými modelmi. Nevýhodou je obmedzený pozorovací uhol bez narušenia kvality a farby. Výhodou je demokratická cena. Ale s primeraným výberom miesta pre inštaláciu sú všetky nevýhody vyrovnané: ak visíte panel oproti pohovke a vyberiete optimálnu výšku, nebude sa požadovať kvalita obrazu.

systém

Schéma určenia optimálnej vzdialenosti od obrazovky k zobrazovacej oblasti

Na inštaláciu v miestnostiach, kde nie je k dispozícii pevný priestor na prezeranie, sa odporúčajú drahé LED panely. Uhol zobrazenia - od 120o. Kvalita obrazu netrpí nadmerným množstvom svetla v miestnosti. Spotreba energie je minimálna.

Plazmové panely sa považujú za štandardné pri prirodzenej farbe. Nevýhody - neekonomická spotreba energie, obmedzená životnosť, silné zahrievanie zadnej plochy počas prevádzky, ťažká váha.

systém

Výška a vzdialenosť od očí až po stred panelu

Základné pravidlá pre výber miesta pre televíziu sú:

 1. Vzdialenosť obrazovky od očí nesmie byť menšia ako 2 diagonály v centimetroch. Komfortná vzdialenosť je od 2,5 do 4 diagonálnych veľkostí.
 1. Výška držiaka TV na stenu by sa nemala preceňovať. V ideálnom prípade, ak je stred obrazovky na línii očí osoby, ktorá sedí pred panelom.
 1. Ak nemôžete dodržiavať pravidlá vzdialenosti a výšky, vyberte nastaviteľnú montáž, aby ste mohli pohodlne sledovať.
 1. Neinštalujte zariadenie v blízkosti radiátora.
televízia

Neúspešný výber sedadla: svetlo z okna ovplyvní zobrazenie

 1. Obrazovka by nemala byť na priamom slnku, pred oknom. Čím je tmavšia v zóne, kde je technika, tým lepší je obraz: nemusíte nastavovať maximálny jas.

TV pre kuchyňu: možnosti výberu a možnosti inštalácie

V prípade, že obývacia izba a spálňa majú na výber iba technológii a diagonálne rozmer, v kuchyni na zozname možností sa pridá ešte jeden - špeciálny panel má byť vložený. TV doplnky pre kuchyňu sú štandardné modely a panely odolné voči vlhkosti a teplu.

spotrebičov v kuchyni

Štandardné kuchynské spotrebiče

Veľkosť: ktorá uhlopriečka je dostatočná pre pohodlné sledovanie

V kuchyni nezariadte zónu na dlhodobé sledovanie. Vypočítajte uhlopriečku, pričom by ste nemali byť zamerané na vzdialenosť od pohovky. Stačí si vybrať miesto, kde bude panel viditeľný pre všetkých členov rodiny, ktorí sa zhromaždili pri stole.

TV na stene

Malý televízor na stene v jedálni

Prax dokazuje, že dostatočná diagonálna veľkosť kuchyne, ktoré nie sú spojené s obývacou izbou:

 • V kompaktných izbách s rozlohou 9 - 12 metrov štvorcových. m stačí na TV s uhlopriečkou až 20 palcov (50 - 51 cm).
televízia

Pre hostesku: zavesenie na pracovisku

 • Pre kuchyne s rozmermi 12 - 16 metrov štvorcových. vyzdvihnúť televízor s rozmermi 25 - 27 palcov. Uhlopriečka je o 71 cm viac ako dosť.
televízia

TV s veľkou uhlopriečkou v kuchyni

 • V priestranných kuchynských jedálni sa panel s uhlopriečkou 81 cm nezdá byť príliš objemný.

Vstavané modely pre kuchyne: neštandardné riešenia

Výrobcovia ponúkajú špeciálne modely, vytvorené špeciálne pre inštaláciu v "náročných" kuchynských podmienkach. Telo televízorov je zapečatené, s ochranným nepriepustným povlakom. Panely funkcií - montáž na ľubovoľný povrch kuchyne bez obmedzení: techniku ​​môžete zavesiť nad varnú dosku, cez drez alebo zabudovať do extrakcie dekoračného boxu. Puzdro chráni vnútorné časti pred prehriatím.

1
televízia

Špeciálny model pre inštaláciu kuchyne

Ak máte v úmysle skryť techniku ​​v skrini, namiesto zavesenia televízora na stenu vyberte špeciálne panely na vkladanie. Prečo nemôžete namontovať štandardnú techniku ​​do výklenku? Je to jednoduché - pre neustále chladenie prípadu potrebujete prúdenie vzduchu.

televízia

Vo výklenku na konzole: technológia je vytiahnutá, keď ju zapnete

Pri inštalácii v úzkom, tesnom výklenku sa technika počas dlhodobej prevádzky prehrieva a zlyhá. Prípad nie je zaručený.

TV v skrini

Štandardná televízia v skrini

Modely pre vkladanie sú drahšie ako štandardné modely o 50 - 100%, v závislosti od typu a veľkosti uhlopriečky. Televízory na zapustenie do zásuvky nevyžadujú externé chladenie. V kompletnej zostave - výklenok a svoriek, rám. Veľkosť uhlopriečky je obmedzená iba rozmermi nábytku alebo sádrokartónovej konštrukcie, kde je plánovaná inštalácia.

Spôsoby inštalácie: Kde stavať a akú výšku panel zavesiť

Ak sa rozhodnete pre inštaláciu klasickej televízie v kuchyni, budete si musieť vybrať bezpečné miesto:

 • Vo vzdialenosti 50 cm od zdroja vody - škrupina.
spotrebičov v kuchyni

V blízkosti umývadla: iba špeciálne kuchynské spotrebiče s vodotesným krytom

 • Odstráňte z plynového sporáka alebo varnej dosky bočnú stranu o 60 - 100 mm.
 • Ignorovanie tradičného umiestnenia na chladničke: vibrácie pri zapnutom kompresore nebudú predlžovať životnosť plazmového panelu.
televízia

Medzi hornou stenou chladničky a televízorom potrebujete pevný prepojok

Medzi body, ktoré sú k dispozícii pre samostavbu:

 1. Stena oproti jedáleň alebo mäkký kútik.
rohová skrinka

Rohová skrinka s hlbokým výrezom: ideálna voľba

 1. Akýkoľvek voľný uhol.

Existuje niekoľko možností umiestnenia zabudovaného televízora do kuchyne. Panel môže byť skrytý v jednej zo skríň hornej vrstvy. Ak je panel pevne pripevnený, budete musieť sledovať TV, keď sú dvere skrinky otvorené.

teevizor

Postavený na paneli dverí skrinky

Existuje alternatívna možnosť otvorenia dverí na 180 °ach. Po otvorení skrinky sa panel otočí.

zariadenie

Technika na výkyvnom ramene

Novinkou na trhu je televízor zabudovaný do továrne na odvod spalín. Súčasne sa vyriešil problém s miestom inštalácie a nie je potrebné objednať dekoračné maskovanie výfukového potrubia.

televízia

Skladanie televízora

Je tu voľná stena? Formovať výklenok pod TV z gipsokartonnyh listov.

Nekonvenčné riešenia:

 • Vyťahovacie a rotačné integrované panely, ktoré zostávajú z dolnej časti hornej vrstvy.
vysúvanie TV

Telegrafný televízor na ostrove

 • Skryté vo vnútri ostrova TV na držiaku s elektrickým pohonom.

Montáž televízora na konzolu: typy upevňovacích prvkov

Ak chcete televízor zavesiť na stenu, vyberte príslušnú konzolu. Väčšina panelov, ktoré sú na trhu, je vybavená prípravou na montáž medzinárodného štandardu VESA.

televízia

Pevná fixácia na stenovom paneli

V závislosti od veľkosti a hmotnosti panelu sa systém volí s vhodnou vzdialenosťou medzi stredmi montážnych otvorov. U modelov s malou uhlopriečkou môže byť k dispozícii len 2 otvory pre držiak. Vo väčšine panelov sú 4 otvory v tvare štvorca. Štandardná vzdialenosť medzi upevňovacími bodmi je 75, 100, 200, 300, 400 mm. Aby nedošlo k chybe pri výbere, je potrebné nájsť informácie o štandarde v príručke alebo jednoducho merať vzdialenosť medzi otvormi na zadnom paneli.

montážne

Inštalácia do výklenku

Z hľadiska počtu otočných rovin sa zátvorky klasifikujú takto:

 • Pevná fixácia.
 • Naklonený.
 • Rotary.

Pevné závesy rámu

Pevná montáž je výhodne vybraná pre televízory s veľkou uhlopriečkou. hmotnosť výplne až 40 kg, a akonáhle je držiak otočné rameno iba zvýšiť zaťaženie v mieste upevnenia na stenu a zadnej strane obálky.

svorka

Pevná fixácia

Na inštaláciu televízora na stenu, pri dlhodobej pozorovacej zóne a pri zmene pozície panelu nie je potrebné používať fixné neotáčavé konzoly.

výhody:

 • Spoľahlivosť a jednoduchosť inštalácie.
 • Nízke náklady.

Nevýhoda: ak ste urobili chybu v mieste inštalácie, budete musieť odstrániť rám upevnený v stene a vykonať novú inštaláciu. Nastavenie pozície panelu nie je možné.

Šikmé konzoly pre ploché panely

Šikmý alebo polotuhý typ príchytky - držiak s nastavením sklonu. Uchytenie sa líši demokratickou cenou a možnosťou minimálnej úpravy stanovenej pozície panelu.

upevnenie pomocou motora

Nakláňanie s motorom

Rám namontovaný na stenu a časť konzoly, pripevnenej k zadnému krytu, je spojená pomocou voľnobežného mechanizmu vo vertikálnej rovine. Panel zasunutý na stene môže byť sklopený smerom nadol. Maximálny uhol sklonu nepresahuje 20o.

šikmý typ spojovacích prvkov

Otočný typ náklonu

Je výhodné použiť tieto spojovacie prostriedky pre stredne veľké panely, ktoré sú namontované nad úrovňou očí diváka. Mierny sklon televízora zvyšuje uhol pohľadu.

Rotačné konzoly pre veľké miestnosti

Otočné konzoly sa používajú na presun televíznej fixácie na stenu, na výklenok, na strop.

konzola

Šikmá pozícia

K dispozícii sú upevnenia s rôznym počtom rotačných mechanizmov:

 1. Otočte v 2 rovinách. Televízor možno otočiť v horizontálnej rovine a nakloniť alebo zdvihnúť vo vertikálnej rovine.
kôň

Otočnú montáž

 1. Zmena polohy v troch rovinách. Okrem zmien horizontálnej a vertikálnej polohy sa pridáva funkcia zmeny vzdialenosti od fixačného bodu. Takéto systémy sú určené na montáž do výklenkov, keď je potrebné počas pozorovania zvýšiť vzdialenosť medzi stenou panelu a výklenkom, aby sa zabezpečil prístup vzduchu. Používajú sa aj konzoly na upevnenie zariadenia v rohoch pod stropom - vo výraznej výške.
kôň

Mechanické upevnenie s viacúrovňovým nastavením

 1. 4 smer otáčania. Okrem troch štandardných smerov otáčania sa pridá aj otáčanie okolo vlastnej osi.
kôň

Držiak na inštaláciu do výklenku alebo pod stropom

Mechanické spojovacie prvky sú ručne nastaviteľné. Komplexné systémy s elektromotorom sú ovládané z diaľkového ovládača.

Pokyny pre inštaláciu a montáž televízora

Pred zavesením televízora na stenu nezabudnite skontrolovať zadný panel a prečítajte si pokyny. Drahé panely môžu byť chránené pred neprofesionálnou inštaláciou. Skrutky, ktoré uzatvárajú otvory na upevnenie konzoly, môžu byť naplnené plastom a továrenský hardvér je vybavený špeciálnym tvarom hlavy, pre ktorý je navrhnutý špeciálny nástroj. Neinštalujte tieto panely sám: v prípade poruchy bezplatnej opravy v záruke bude zamietnuté.

Inštalácia TV prijímača

Profesionálna inštalácia

Dôležité! Potreba certifikovanej inštalácie by mala byť jasne uvedená v návode na inštaláciu alebo v záručných podmienkach.

Nástroje a príprava: čo kúpiť

Mali by byť zahrnuté montážne prvky pre zadný kryt televízora. Používajte iba originálne továrenské časti. Okrem toho vyberte silikónové alebo mäkké gumové podložky na ochranu plastov pred poškriabaním. Prečo? Je to jednoduché: ak by ste sa obrátiť na službu v prípade poškodenia môže byť odmietnutý záručnej opravy v prípade, že bývanie bude viditeľné mechanické závady: škrabance a odreniny.

nástroje

Nástroje pre prácu

Ak chcete zavesiť televízor na stenu, pripravte:

 1. Dierujte alebo vŕtajte. Dierovač - pre steny betónu, vrták - pre tehly a blokové priečky.
 1. Držiak.
 1. Hardware s hmoždinkami. Dvere používajú oceľ, ak je stenu porézna. Výrobky z plastov sa nedokážu vyrovnať s bremenom.
 1. Level-linka. Okrem úrovne budete potrebovať ceruzku.
INSTALLER

Postupnosť inštalácie

K bezpečnému pripevnenie na panel, skrutky a hmoždinky vybrať správnu veľkosť: malé televízory do 25 palcov dosť hardwarové priemeru 4 mm. Prehĺbenie do steny:

 • Do betónu 4 cm.
 • Až 6 cm v tehlovej stene.
 • Až 10 cm pri konštrukcii PHB.

Pre panely s priemernou veľkosťou obrazovky (uhlopriečka až 82 cm) je potrebné zakúpiť samozatvárače s priemerom do 7 mm. Prehĺbenie do steny (dĺžka kovania) - od 80 mm pre betónové základne až po 100 - 155 mm pre tehly a blokové priečky.

Montáž rámu na steny rôznych materiálov

Pred začatím práce stojí za to dbať na to, aby sa po inštalácii v zornom poli nezostali žiadne zavesené drôty. Problém môžete vyriešiť dvoma spôsobmi. V kompletnej súprave s ramenom je vhodné zakúpiť krabicu s dekoratívnym krytom a závesnými policami. Na regáloch nainštalujte tuner, modem. Do poľa skryje kábel.

výklenok

Vybratie z GKL: drôty sú skryté pod listami

Ak je stena vyrobená zo sadrokartónových dosiek, potom sa za ním môže urobiť výklenok pre káble. S pevnou inštaláciou, sprievodcovia inštalujú zásuvky a konektory priamo v blízkosti upevňovacieho bodu konzoly. Nevýhodou je, že musíte ohýbať káblový kanál v stene a potom dať farbu na stenu a položiť ju. Okrem toho táto metóda nie je vhodná pre pevné spojovacie prostriedky, pretože vzdialenosť od zadnej strany televízora k stene je príliš blízko - zásuvka so zástrčkou sa jednoducho nedá nainštalovať.

značkovanie

Usporiadanie stien a výber zásuviek

Aby sme sa nemali mýliť, miesto určenia by malo byť správne určené. Niektorí výrobcovia dokončia držiaky so špeciálnymi kartónovými šablónami. Samotný papierový šablón môžete vystrihnúť kresbou obrysov na hárku a vyznačením stredov otvorov.

Najdôležitejšie je skontrolovať líniu horných spojovacích materiálov s úrovňou. Horizontálna odchýlka je neprijateľná, najmä ak je namontovaná neotáčacia konzola.

lata

Doska na stenu

Vyvŕtajte otvory na značkách. Aby ste sa vyhli potrebe vyčistiť, môžete použiť špeciálnu trysku alebo vysávač, ktorý zbiera prach zo steny.

Pri inštalácii na sádrokartónové steny je lepšie, aby sa rám nezasadil na listy. Možnosti montáže:

hmoždinka pre GKL

Špeciálna hmoždinka pre GKL: len pre ľahké vozidlá

 • Na lište pod podšívkou.
 • V hlavnej stene s použitím dlhého hardvéru.
diera

Otvory na zadnom paneli

Rám je pripevnený k stene. Časť konzoly, ktorá je namontovaná na zadnej stene, je inštalovaná samostatne. Pod skrutkami sa položia mäkké podložky, dotiahnite spoje bez nadmernej sily, aby nedošlo k poškodeniu plastovej zásuvky.

Inštalácia televízora a zamaskovanie kábla

kôň

Pripevnenie časti konzoly k zadnému krytu

Po skontrolovaní prílohy môžete panel zavesiť na ráme. Televízory s veľkou uhlopriečkou sa lepšie pripájajú k zaveseniu týchto dvoch. Odporúča sa položiť mäkkú prikrývku na podlahu pod miestom inštalácie.

inštalácia

Inštalácia panelu

Iba po dokončení inštalácie môžete pripojiť káble. Po prvé, konektory a napájací kábel na zadnom paneli sú pevne pripevnené.

Dôležité! Pri inštalácii televízora ihneď po zakúpení, najmä v chladnej sezóne, odpojte pripojenie na niekoľko hodín. Kondenzácia môže spôsobiť skrat.

Ďalšia dĺžka šnúr môže byť preložená neúplným krúžkom a upevnená na strmeň. Kábel vložte do špeciálnej krabice.

Video tutoriály na túto tému

Ako zvoliť konzolu pre televízor:

Správna inštalácia šikmého upevnenia:

Montáž televízora na stenu krok za krokom:

Pevný rám a malá uhlopriečka sú podmienky, za ktorých môžete spustiť nezávislú inštaláciu. Pri inštalácii ťažkých panelov stojí za to objednať profesionálnu inštaláciu. Majstri budú radiť, ktorý držiak si vyberie a pomôže nájsť ideálne miesto na upevnenie. Nezabudnite, či konzola podporuje hmotnosť panelu: informácie o prípustnej záťaži musia byť na obale.

Ak máte v pláne opraviť kuchyňu, premýšľajte o zabudovaní technológie pred objednávaním nábytku. Televízor musí byť vybraný pred začatím práce, aby výrobcovia nábytku mohli realizovať upevnenie na betónový panel na vhodnom mieste.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

8 + = 16

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map