Jak úspěšně umístit chladničku v malé kuchyni: jednoduché řešení složitého problému

Jak úspěšně umístit chladničku v malé kuchyni: jednoduché řešení složitého problému

Jak úspěšně umístit chladničku v malé kuchyni: jednoduché řešení složitého problému

Naplnění malé kuchyně s nábytkem a domácími spotřebiči je mnohem složitější než zdobení interiéru, například skromný obývací pokoj. Koneckonců, to vše je nutné nejen zapadnout na pár metrů čtverečních, ale také správně připojit. Obzvláště akutní je otázka, kam umístit chladničku do malé kuchyně, aby fungovala správně a po dlouhou dobu, byla pohodlná v provozu. Bez osvědčených rad a znalostí řady důležitých pravidel je zde nepostradatelné.

Jak si vybrat místo pro ledničku

Kromě toho, že v malé kuchyni je třeba vybrat místo pro ledničku s přihlédnutím k nedostatku metrů čtverečních, je důležité si pamatovat i další nuance.

Za prvé, chladnička je domácí spotřebič, který vyžaduje elektrické připojení. Vyžaduje instalaci samostatné zásuvky s vyhrazeným elektrickým vedením (nezapomeňte na rozvaděči zapsat poznámku). Nikdy nepřipojujte spotřebič přes prodlužovací kabel. Samotná zásuvka by měla být umístěna tak, aby bylo možné chladničku vypnout ze sítě. Obvykle je tato vzdálenost až 10 cm od podlahové úrovně.

klapka

Rozváděč se signalizačními vedeními

Za druhé, povrch zařízení musí být ochlazován. Z tohoto důvodu by neměl být umístěn v blízkosti stěny nebo vysoké skříně. Na stranách by měla být alespoň 2-3 cm volného místa. Doporučujeme, aby byla vzdálenost od stěny od zadní části chladničky vzdálena 15 cm.

To je důležité! Je-li chladnička téměř hladká s jakýmkoli kusem nábytku, musí mezi nimi zůstat mezera nejméně 10 cm. Je to nezbytné pro bezproblémové otevírání dveří.

Za třetí, věnujte pozornost kvalitě podlahové krytiny v místě, kde chcete spotřebič nasadit. Podlaha by měla být rovná, aniž by byly silné rozdíly ve výškách, výruboch a jiných vadách.

Pozornost si také zaslouží: konfiguraci místnosti, výšku stropů, umístění a velikost okna, dostupnost jiných domácích spotřebičů.

Je také nutné jasně porozumět tomu, kde nemůže být chladnička kategoricky umístěna, i když je velmi málo místa.

 • V bezprostřední blízkosti plynového nebo elektrického sporáku. V této zóně dochází k pravidelným změnám teploty vzduchu, což může negativně ovlivnit provoz zařízení.
 • V blízkosti ohřívače. Ze stejných důvodů.
 • V blízkosti umyvadla. Zvýšená vlhkost v této oblasti také způsobuje nebezpečí selhání chladničky.
 • V blízkosti okna, které "bilo" přímé sluneční světlo. Jejich dopad způsobí přehřátí přístroje a přispěje k jeho rychlému selhání.
sporák

Neúspěšné umístění desek a chladicích zařízení

Možnosti umístění chladničky do malé kuchyně

Existuje několik možností pro umístění tohoto spotřebiče pro domácnost do skromné ​​kuchyňské linky. Testují je četní návrháři a zkušenosti obyvatel malých bytů. Výběr konkrétního řešení závisí na vašich schopnostech, potřebách a konfiguraci místnosti.

Instalace chladničky do výklenku

Jedná se o jednu z nejpohodlnějších a praktičtějších možností. Ve výklenku bude částečně chráněno před znečištěním, slunečním zářením a mechanickými vlivy. Hlavní věc je, že jsou dodržována všechna pravidla pro připojení zařízení a nic nebrání otevření jeho dveří.

Je-li chladnička malá, nad ní může být uložen polici nebo skříňky pro uložení kuchyňského náčiní, koření atd.

výklenku

Prostorná výklena je dobré řešení pro úsporu místa

kuchyně

Šikovná verze kuchyně v retro stylu

výklenku

Niche pro vysokou ledničku

kuchyně

Možnost kuchyňského interiéru v klasickém stylu

Není-li v technických dokumentech stanoveno žádné místo, může být uspořádáno samostatně. Obraťte se na architekta. V některých případech je to přeprogramování a vyžaduje vhodnou koordinaci ve státních orgánech.

1

Chcete-li pracovat, budete potřebovat kovové profily, spojovací prvky a desky ze sádrokartonu odolné proti vlhkosti. Sekvence práce je následující:

 1. Vyberte místo pro výbavu zařízení.
 2. Pokud je to nutné, v této části místnosti se nachází stěny, podlaha, strop.
 3. Proveďte všechna potřebná měření s ohledem na "náhradní" vzdálenosti a vzdálenosti potřebné pro cirkulaci vzduchu.
 4. Namontujte zásuvku.
 5. Namontujte rám kovových profilů a upevněte je mezi sebe a na hlavních plochách místnosti. Pro kontrolu použijte úroveň budovy.
 6. Šití hotovou konstrukci pomocí sádrokartonových desek.
 7. Gruntuete, shpaklyuete a nika podle jejich preferencí.
 8. Chladničku připojujete tak, že ji nejprve nastavíte na úroveň.

To je důležité: pokud v prostoru není cirkulace vzduchu, chladnička se přehřívá, tím se naruší její normální provoz. V pokynech pro moderní produkty obvykle výrobci určují minimální velikosti výklenku pro vkládání.

Umístění spotřebiče na balkon sousedící s kuchyní

Pokud se vaše kuchyně sousedí s lodžií nebo balkonem, pak je rozumné zvážit instalaci chladničky.

Nicméně, dokonce i s nedostatkem metrů čtverečních kuchyně, tato možnost je zřídka používána, protože existuje několik definujících okamžiků:

 • Maximální izolace místnosti. I v těžké zimě by teplota na balkoně měla odpovídat hodnotám uvedeným v návodu k obsluze zařízení.
 • Kvalitní větrání balkonu. Je nutné zabránit přehřátí chladničky nebo naopak hojné kondenzace.
 • Správná instalace zařízení. Neměl by dostávat srážky a přímé sluneční světlo.
 • Hmotnost zařízení. Samozřejmě, pokud jste vedli globální práci na oteplování lodžie, určitě se postarali o posílení jejího založení. Ale s ohledem na značnou hmotnost chladničky a stav desky to nemusí stačit.
 • Zákaz instalace elektrické zásuvky na lodžii. Stojí za zmínku, že mnoho lidí zanedbává tento zákaz, stejně jako zákaz používání prodlužovací šňůry.
lednice

V tomto případě není správné zastínění zařízení - je to nesprávné

Takže pokud nejprve ve vašich plánech nezahrnuje zlepšení balkonu, umístění na chladničku může dostat docela penny. Nemluvě o ztrátě času a nervových buňkách při koordinaci všech vašich činností v příslušných orgánech.

kuchyně

Odstranění chladničky na balkon je možné pouze v případě, že jsou splněny určité podmínky

Možnosti úhlového umístění

V malé kuchyni je důležité správně používat každý centimetr prostoru, takže i při lineárním uspořádání je chladnička nejčastěji v rohu.

umístění chladničky

Uhlovité umístění zařízení ve velmi malé kuchyni

kuchyně

Ideální - koincidence hloubky úhlu a rozměrů chladničky

Vzhledem k základním pravidlům instalace chladničky můžete najít místo v rohu:

 • Nedaleko okna. V tomto případě je z desky a umyvadla obvykle dělen malý řezací stůl. Upozornění: tato možnost není pro vás vhodná, pokud chladnička vyčnívá nad část stěny a překryje okno.
 • V jídelně. V tomto případě však musíte pečlivě uvažovat o tom, kde a jak se bude nacházet stůl pro jídlo. Možná bude muset být přesunut do jiné místnosti.
lednice

Dokonce takový hezký muž byl v rohu, jako nahé dítě

Dávejte pozor! Taková řešení jsou zvláště důležitá pro místnosti s lineárním uspořádáním a tvarem L.

Výhodou instalace lednice v rohu je, že nezasahuje do volného pohybu v kuchyni. Pokud potřebujete zařízení zakoupit, zvolte úzké modely s malou hloubkou.

lednice

Lednice v rohu a kamna jsou odděleny malým stolem

Chladnička u vchodu do kuchyně - překážka nebo dobré řešení

Často v blízkosti vchodu do kuchyně je poměrně velká "mrtvá" oblast, kde nic není. Někdy je docela zajímavý roh, výklenek. Stojí za to bližší pohled na toto místo, koneckonců, kompetentně sestavená chladnička instalovaná tam může zcela změnit místnost.

Za prvé, zbývající část kuchyňského prostoru bude vypadat jednodušší a prostornější. Posilovat tento efekt může být lehký nábytek a dekorace materiály. Za druhé, světlý, originální design přístroje se může stát přízvuk, který určuje začátek jedné z funkčních zón v bytě.

lednice

Jasná lednička - skutečná kuchyňská výzdoba

lednice

Chladnička u vchodu do kuchyně ve tvaru písmene L

lednice

Aby se takovéto pevné zařízení stalo jedním řádkem se soupravou, je její zadní část umístěna ve výklenku

Dávejte pozor! Tato volba není vhodná pro prodloužené místnosti a kuchyně, které vedou do úzkých chodbiček.

Pokud jde o nedostatky, toto rozhodnutí často vede k odmítnutí kuchyňských dveří. Ne všichni jsou připraveni na takové oběti. Ale pokud jste připraveni, můžete jít dál - rozšířit dveře. Pak bude samotná chladnička vnímána jinak. Na pozadí širokého otvoru vizuálně se bude zdát méně.

kuchyně

Úhledný otvor bez kuchyňských dveří

Zařízení lze také umístit u vchodu do kuchyně, ale na druhé straně - na chodbě. Samozřejmě, v tomto případě je nutné jasně posoudit, kolik to bude narušovat pohyb mezi místnostmi. Ale pokud se můžete pochlubit prostornou chodbou, pak je to dobré řešení pro malou kuchyň.

To je důležité! Chladnička na chodbě by neměla vypadat jako cizí předmět, který tam dočasně stojí a chystá se přesunout. Pečlivý design interiéru pomůže tomuto efektu zabránit. Pravděpodobně je třeba dokonce ozdobit samotné zařízení. K tomu jsou magnetické a břidlicové desky, samolepky atd.

kuchyně

Nejlepší řešení, ale někdy jediné možné řešení

Vložení chladničky - maskování a úspora místa

Vestavěné chladničky na několik let jsou na vrcholu popularity. Schopnost skrýt poměrně velké zařízení a přizpůsobit jej jakémukoli stylu interiéru, díky dobře vybíraným fasádám nábytku, je oblíbeným pro mnohé.

Vložte pod desku

Máte-li na výběr, pak bude malá zařízení, postavená pod pultem, dobrou volbou. Podobně v kuchyni umístit myčku nebo myčku nádobí.

kamery

Dvě malé kamery pod pultem

Dávejte pozor! Nejmodernější modely mají výšku pouhých půl metru. Segment s ledničkami o výšce 60-100 cm je nejoblíbenější.

Toto řešení zahrnuje několik variant a závisí na přítomnosti a umístění mrazáku.

 1. Pouze chladírenský sklad. Je nainstalován pod stolní desku a potěší svou velikostí bez ztráty funkčnosti. Vhodný pro vás pouze v případě, že nepotřebujete mrazák - pro dlouhodobé skladování jídla.
 1. Chladicí prostor s mrazničkou. Toto pole má okamžitou funkci, ale má velmi skromné ​​rozměry.
 1. Chladnička je v kuchyni, mraznička je v jiné místnosti. Jedna z nejpopulárnějších možností. Ušetříte místo v kuchyni, ale neztrácejte funkčnost zařízení. Jediné nuance - všechna pravidla pro připojení chladničky budou potřeba sledovat dvakrát.
kompaktní chladnička

Kompaktní chladnička s mrazničkou

Takové nízké chladničky se obvykle snadno zapadají pod desku, aniž by narušily celistvost interiéru kuchyně a aniž by zasahovaly do pohybu v pracovním prostoru. Pro nejlepší přizpůsobení zařízení a nábytku z hlediska rozměrů je doporučeno zakoupit je současně.

chladírenský obchod

Malá chladnička pro nejvíce potřebné produkty

Vestavěné chladničky pod pultem nejsou schopny uspokojit potřeby pro ukládání rodinných produktů od 3-4 lidí, ale pro 1-2 osoby to stačí.

Vložte chladničku do skříně

U fasády nábytku můžete skrýt nejen kompaktní chladicí komoru, ale také rozměrové vybavení. V takových případech je chladnička více podobná jednodromové skříni a zcela se spojí se zbytkem nábytku v náhlavní soupravě.

Jeho vlastnosti jsou následující:

 • Absence neslyšící zadní stěny. Úspěšně nahrazuje gril, který zajišťuje ventilaci "zadní".
 • Krabice je vyrobena přesně podle velikosti ledničky.
 • Samotné zařízení není na podlaze, ale na spodní straně skříně.
 • Fasády nábytku jsou zavěšeny na dveřích pomocí speciálních spojovacích prvků.
kuchyně

Racionální využití úhlového prostoru

Výsledkem je jeho estetika, ale je třeba poznamenat, že vnitřní objem takových chladniček je menší než u podobných podobných modelů, které se nacházejí ve stejné oblasti.

fasáda

Fasáda nábytku úspěšně maskuje i největší chladničku

Jak ušetřit prostor v kuchyni

Pro zapojení chladničky do malé kuchyně vám pomůže celková úspora místa. Chcete-li to provést, použijte řadu praktických tipů.

Jedním z hlavních způsobů, jak ušetřit prostor v kuchyni, je snížit počet domácích spotřebičů.

 • Nejprve si přemýšlejte o tom, co můžete odmítnout. Možná, život může být upraven a bez myčky nádobí. Někdo ani nepotřebuje troubu.
 • Zadruhé upřednostněte multifunkční zařízení. Nemá smysl kupovat zeleninovou frézu, mlíku a mixér samostatně, když si můžete koupit kuchyňský robot.
 • Za třetí, zhodnoťte možnost instalace a ukládání některých domácích spotřebičů do jiné místnosti. Možná se pračka stále hodí do koupelny?
kuchyňský robot

Kompaktní kuchyňský robot

Přemýšlejte o nutnosti umístit jídelnu do kuchyně. Není potřeba, aby rodina 3-4 lidí na malém stole byla v rozpacích. Jídla mohou být také přijata do obývacího pokoje. Pokud tuto možnost kategoricky odmítnete, přemýšlejte o nahrazení plného stolu na úzkém čítači barů nebo na sklopném pultu. Skládací židle budou také užitečné.

stůl

Malý stůl podle typu stojanu

stůl

Stůl pro malou kuchyň

Použijte maximální množství volného místa. To platí zejména pro vertikály. Kloubové regály, skříně, kolejnice a další nástěnné systémy se stanou nepostradatelnými pomocníky pro 4-7 metrů čtverečních. Dokonce i na vnitřní straně dveří skříňky můžete zavěsit malé police pro koření. Nezapomeňte na parapety - může také sloužit jako police. Aby bylo zajištěno, že nezasahujete do volných textilních závěsů, mohou být nahrazeny rolety nebo dokonce žaluziemi.

kuchyně

Krásné využití volné plochy zdí

Malá místnost není věta. Vaše představivost a návrhářské nálezy, vycházející z racionálního přístupu k výběru nábytku a domácích spotřebičů, pomohou zpřístupnit nejmodernější kuchyni funkční, praktickou a útulnou!

Video "chlazení" nápady pro malé kuchyně

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

12 − = 8

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map