7 jednoduchých spôsobov, ako vyčistiť kanvicu zo škálovania doma

7 jednoduchých spôsobov, ako vyčistiť kanvicu zo škálovania doma

7 jednoduchých spôsobov, ako vyčistiť kanvicu zo škálovania doma

Voda v našich kohútikov je nízka, a otázka, ako vyčistiť kanvicu zo stupnice bez straty ostrosti. Pre elektrické kanvice usadzovať na stenách - nielen hrozný vnútorné a kovu tepelnú vodivosť v pomere k zhoršeniu hustnúcej vrstvy, ktorá vyvoláva zníženie výkonu ohrievača a jeho životnosť (pracovný odev nemá nič lepší). Vriacej vode sú potrebné zvýšené náklady na čas a energiu. Podobný účinok sa dosahuje aj na bežných kotloch - horák potrebuje oveľa viac času. Výsledok: prekročenie nákladov, predčasné opotrebenie domácich spotrebičov.

Sprcha, usadená na vykurovacích telesách vykurovacích kotlov, často vedie k pretrhnutiu potrubia. Nie je známe, či môže zlomiť čajník. Zrejme, pretože ženy v domácnosti sú zvyknuté na čistenie varných kanvíc - pochopíme, ako to robia.

Ako čistiť kanvicu z váhy v domácnosti

Spôsob čistenia kanvice doma je dosť. Obchodné domy ponúkajú širokú škálu špeciálnych nástrojov. Niektoré z nich pracujú okamžite a niektoré nefungujú. Závisí to od výrobcu, jeho čestnosti. Základom prevažnej väčšiny tabliet / kvapalín / odvápňovacích gélov sú kyselina octová a kyselina citrónová.

Čajová kanvica s maľbou

Bežná kanvica

Doma sa pridáva ocot a kyselina citrónová:

  • vodným roztokom chloridu sodného;
  • sóda na pečenie;
  • fanta, sprite, coca-cola;
  • čistenie zemiakov a jabĺk.

Nie všetky prostriedky vhodné na čistenie bežných čajovníkov sú vhodné na spracovanie elektrických. Ide o to, trvania expozície a správnu teplotu: Ak potrebujete dlho variť na miernom ohni, a to takým spôsobom, nebude fungovať čistiť od meradle konvenčné rýchlovarnou kanvicou a termosky - je to možné.

Ako odlupovať kanvicu ocotom

Rýchlovarná kanvica

Kanvica-termosky

Táto metóda odvápňovania je vhodná pre konvenčné čajníky a termosky s reguláciou teploty. Ocot by sa mal zriediť vodou v pomere 1:10 (na liter vody 100 ml octu), naplniť kanvicu roztokom a položiť na tanier (zapnúť). Akonáhle sa voda varí, musíte zistiť, či sa mierka odlúpla. Ak sa steny riadu ešte nevypustia z sedimentu, nechajte varenie na pokojnom ohni asi 15 minút (elektrické varenie nebude ticho, pretože metóda nie je vhodná).

Dôležité! Po skončení procedúry by mali byť riad riadne umyté, varené v nej niekoľko dávok vody, dobré vetranie miestnosti.

Ako čistiť kanvicu s kyselinou citrónovou

Čistenie kanvice z váhy s kyselinou citrónovou je univerzálna metóda rovnako účinná pre bežné a elektrické (kovové a dokonca aj plastové) modely. Kyselina citrónová musí byť rozpustená vo vode rýchlosťou 2 čajové lyžičky na liter. Nalijte roztok do kanvice a varte ju.

Upozornenie: Nevkladajte nádoby do stavu, v ktorom bude likvidácia váhy vyžadovať tvrdé čistenie. Pomocou kyseliny citrónovej profylaxia: naplňte kanvicu roztokom, len na jeho stenách bude plaketa a nechajte niekoľko hodín.

Ako odstrániť škálu zo sódy

Sóda na pečenieSo sóda príde to isté ako s octom, ale varte dlhšie. Potrebujeme nalievať sódu s vodou v množstve 1 liter na polievkovú lyžicu, položiť na sporák, nechať variť, vypnúť oheň na malý a držať pol hodiny, takže roztok ťažko varí.

Po pol hodine varu, kvapalina by mala byť nalieva, kanvica dôkladne umyť a varte v nej je už čistá voda, po ktorom tiež, nalejte.

Unformat: sóda, soľanka, čistenie

Zjavný ocot a kyselina citrónová môžu byť nahradené neštandardnými, dokonca neočakávanými prostriedkami. So špinavou čajovou kanvicou sú jedlá a nápoje jedené vynikajúce.

1

prevzdušňovanie

Logo Sprite

Výborný nástroj - "Sprite"

Sóda je tak "bezpečná", že sa dokonale vyrovná s čistením varných kanvíc. Áno, že tam riadu - sladké vodichko úspešne umývať karburátorov automobilov. "Sprite", "Coca-Cola" a "Fanta" vyrovnávania sa rovnakým spôsobom, ale je lepšie použiť "Sprite" - "Coca-Cola" a "Fanta" môže tiež odísť do kovových stenách farebných rozvodov miesto škálovanie.

Metóda je vhodná pre všetky varné kanvice - dokonca aj dlho, kým nie je potrebné (taká "termonukleárna" kompozícia): musíte rýchlo naplniť kanvicu so zázračným nápojom a priniesť ho do varu. Predtým je potrebné zbaviť vodu plynu (nečistí plyn - žieravá látka je obsiahnutá vo vode samotnej). Metóda je krásna vo svojej jasnosti. Môže slúžiť ako pomocná a dôkazová základňa vo veci osvietenia detí o poškodení zakúpenej sódy.

soľankou

Tiež dobrý spôsob, ako čistiť elektrické varné kanvice zo stupnice - nemusíte dlho piť. Keď účinná látka funguje, rovnaký ocot - soľanka nie je nezávislým činiteľom. Ak chcete čistiť kanvicu, stačí ju naplniť soľankou, variť, ochladiť, uvoľniť a dôkladne umyť. Uhorka uhorka je obzvlášť účinná.

Čistenie proti vodnému kameňu

Čistenie AppleTáto metóda je stará - bola úspešne použitá našimi babičkami a prababičkami. Ako čistiaci prostriedok sa používajú čistiace prostriedky na zemiaky a jablká (nie škrob, ale kyseliny). Jednoducho odstráňte špinu: musíte vložiť kôpku do kanvice, naplniť ju vodou a vložiť ju do ohňa.

Po ohreve vody musíte odstrániť riad z kachlí, nechať na niekoľko hodín, potom dôkladne opláchnuť a vypustiť roztok. Pred procedúrou, rovnako ako dôkladne vyčistiť čistenie, ak sú zemiaky.

Ako odvápiť obzvlášť zanedbanú čajník

Bohužiaľ, táto metóda nezodpovedá elektrickému, ale obyčajná kanvica, aj keď je v veľmi zanedbanom stave, bude vyčistená. Úspešnosť metódy poskytuje komplexné spracovanie. Musíme konať v troch etapách:

  1. Naplňte vodou, pridajte lyžicu sódy, varte a vytečte roztok.
  2. Naplňte vodou, pridajte lyžicu kyseliny citrónovej, priveďte k varu a nechajte ponechať pol hodiny na nízkej teplote; na vypúšťanie roztoku.
  3. Naplňte, pridajte polovicu pohára octu, nechajte variť, ponechajte pol hodiny na pokojnom ohni; na vypúšťanie roztoku.
Kovová kanvica

Kovová kanvica vydržia tvrdé čistenie

Po ukončení procedúry musíte dôkladne umývať riad, variť niekoľko častí vody v nej "voľnobeh".

Niekedy sediment zostáva na stenách, ale po takomto nárazovom spracovaní je ľahké odstrániť špongiu na riad.

Dôležité! Nepoužívajte tvrdé kefy, obzvlášť s kovovými zubami a brúsnymi špongiami.

Tip: kúpte sklenenú elektrickú varnú kanvicu s vykurovacím dnom. Nemožno ho spustiť: priehľadné steny to neumožnia; Špina sa neusadzuje na stenách, ale pláva vo vločkách; z raidu ľahko odstráni špeciálne čistiace prostriedky pre riad, sklo, keramiku (napr. Cillit).

Sklenená kanvica

Model s dnom ohrevu a sklenenými stenami

V domácnosti nie je tak ťažké vyčistiť kanvicu z rozsahu, ale bude to trvať dlho. Sediment sa vyskytuje v dôsledku nadmernej mineralizácie vody, čo sa však dá vyhnúť používaním zakúpenej vody. Je to lacné (hlavne je to otázka zdravia: telo sa nerád raduje, keď sa do neho zavádzajú nadbytočné soli a minerály) a nie je potrebné pravidelne odstraňovať spodnú časť.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 27 = 33

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map