Jak vybrat perfektní kuchyni bez pomoci designéra: kompletní online průvodce

Jak vybrat perfektní kuchyni bez pomoci designéra: kompletní online průvodce

Jak vybrat perfektní kuchyni bez pomoci designéra: kompletní online průvodce

Při výběru nábytku do kuchyně je stále mnoho otázek. A to není překvapující. Koneckonců, požadavky na kuchyňské sady hostesky jsou velmi zvláštní. Jak vybrat kuchyni, která bude ideální pro vaši rodinu? Čas pro standardní kuchyně už dávno prošel, nyní zákazníkům nabízíme různé barvy a styly nábytku. Ano, a jeho vlastnosti se zlepšily: co jsou regály, karusely, boxy, koše, speciální regály a děliče pro pohodlí ukládání kuchyňských potřeb.

Obraz imaginární kuchyně se snadno překládá do reality sama

Vyberte kuchyni vašich snů snadno, pokud víte, co chcete

Co musíte zvážit při výběru kuchyně

Zeptejte se hostesky, co by chtěla vidět v její kuchyni. Odpověď bude samozřejmě: "Útulné a pohodlné." Výrobci nábytku nabízejí tak široký sortiment, že uspokojí všechny potřeby. Ale před objednáním nebo nákupem nábytku odpovězte na následující otázky:

 • Kolik členů rodiny by mělo být určeno pro nábytek? Mohou dva lidé současně vařit?
 • Jak často budete jíst v kuchyni? Kolik lidí bude sedět u stolu a kolikrát denně?
 • Často si vaříte jídlo? Možná, že ráno piješ kávu, večeříš v práci a raději něco na večeři dává přednost. Nebo vaříte pouze o víkendech. Přemýšlejte o tom, co potřebujete pro pohodlné vaření: jídelní nebo kuchyňský stůl a možná bude stačit skládací stůl.
 • Co děláte v kuchyni? Jen jíst, jinak se budete umyt, odpočívat, sledovat televizi, přijímat hosty. Možná máte kulinární koníčky nebo chcete večer pracovat v kuchyni.
 • Jaký barevný plán by měl být nábytek ve vaší kuchyni? Výběr závisí nejen na vašich osobních preferencích, ale také na osvětlení, barvě stěn, podlahy, stropu.
 • Jak budete používat dostupné místo? Jste spokojeni s velikostí místnosti? Pokud ne, jak zvýšíte oblast? Pohybujte stěnou nebo kombinujte kuchyň s obývacím pokojem? Umožňují technické podmínky, aby váš byt vybavil větší kuchyní nebo budete muset být spokojeni s tím, co je tam?
 • Jakou plochu potřebujete? Jaká je výška stolu? Jaké domácí spotřebiče plánujete umístit do kuchyně? Informace o celkových rozměrech vybraných zařízení jsou vyžadovány.
 • Potřebujete další osvětlení?
 • Kolik výrobků ukládáte do kuchyňských skříní? Potřebujete regály na zeleninu nebo domácí přípravky na zimu?
 • Jak chcete uspořádat své pracoviště? Existuje několik možností pro umístění "pracovního trojúhelníku" - umyvadlo, talíř, ledničku. Přemýšlejte o tom, jak budete pohodlnější.
 • Potřebujete místo pro krmení vašeho domácího mazlíčka ve vaší kuchyni?
 • Existují nestandardní rohy, římsy, výklenky? Jak je chcete používat?
 • Kde jsou ventilační kanály, elektrické zásuvky, zásobování vodou, odpadní vody? Pokud je to možné, budete nosit zásuvky, umyvadlo?

Odpovězte na všechny tyto otázky, můžete jít do kuchyně nebo zavolat designerovi doma.

Jaké jsou kuchyně?

Pokud jste již viděli obrázky kuchyně na internetu nebo jste byli v prodejně nábytku, jistě jste spustili oči z různých barev, vzorů a textur.

 • Kuchyně v klasickém stylu
Pro moderní bydlení je nejlepší volbou pohodlná, praktická a krásná klasická kuchyně

Kuchyně v klasickém stylu - nejčastější volba v moderních apartmánech

Tento nábytek nikdy nezestárne a nikdy nevyjde ze stylu. Klasická kuchyně je často dřevěná, těžká, krásná, vyřezávaná. Kuchyně masivního dřeva samozřejmě nemůže dovolit každé rodině. Ale pokud je místnost velká, s vysokými stropy a velkými okny, kuchyně v klasickém stylu je to, co potřebujete. A ušetřit peníze, můžete objednat nábytek z MDF - tento materiál je mnohem levnější, ale napodobuje strom docela dobře. Atmosféra zde bude klidná a pevná, takže kuchyně pro vás bude vaším oblíbeným místem v apartmánu.

 • Kuchyně v secesním stylu
Obyvatelé megacities vybírají kuchyni ve stylu secese

Kuchyně v secesním stylu preferují sebejisté, úspěšní obyvatelé velkých měst

Jedná se o jednu z nejoblíbenějších destinací. V popředí pohodlí. Všechny detaily jsou promyšleny do nejmenších detailů. K dispozici jsou také vestavěné spotřebiče a funkční pracovní prostor a pohodlné místo k jídlu. Ale v modernistické kuchyni nejsou žádné zbytečné drobnosti. Pokud jde o barevné schéma, takové kuchyně nejsou obvykle jasné, ale světlé a otevřené. Interiér je klidný, nezajímavý, multifunkční.

 • Země - venkovská kuchyně
Pěkná a uvolněná kuchyně ve venkovském stylu je velmi oblíbená

Popularita venkovského stylu v designu kuchyně se vysvětluje jeho okouzlující jednoduchostí

Dřevěné fasády, proutěný nábytek, krásné ubrousky a závěsy, malý umělecký nepořádek. Fanoušci venkovského stylu jsou lidé, kteří milují a oceňují domácí pohodlí. Nábytek může být vyroben z MDF. Domácí spotřebiče ve venkovských kuchyní jsou většinou skryté. Můžete si zakoupit techniku ​​zdobenou mosazí. Kuchyně ve stylu země jsou útulné a jednoduché, ale zároveň funkční a pohodlné.

 • High-tech
Původní barevná schéma kuchyně ve stylu high-tech je velmi atraktivní

Kuchyně v high-tech stylu přitahuje se svými omezenými přísnými liniemi a originálním použitím různých barev

Styl špičkové technologie. Kuchyně hi-tech - to je přesný opak kuchyně ve stylu země. Kovové a skleněné, chromované a lakované fasády, nejmodernější vybavení a doplňky. Žádné roztomilé drobnosti ve špičkové kuchyni by neměly být. Není obvyklé zaplnění prostoru. Kuchyně ve stylu hi-tech jsou útulné, světlé, prostorné a velmi pohodlné pro hostesky.

Rozhodla se o stylu kuchyňského nábytku? To je jen polovina případu. Nyní musíte vybrat barvu, protože ovlivňuje nejen vaši náladu, ale i touhu po jídle, jak říkají moderní vědci. Barva terapie je starodávná metoda barevného ošetření. Dlouho se věřilo, že správný účinek barvy na tělo nejenom obnovuje duševní rovnováhu, ale také léčí fyzické nemoci.

1

Předpokládá se, že zelená barva přináší harmonii a uklidnění našeho života, modrá - klid a svěžest, žluté a oranžové barvy zlepšují náladu a chuť k jídlu. Zvyšuje chuť k jídlu a červenou barvu, ale dráždí mnoho lidí, ale jasně modré a modré barvy, naopak, snižují touhu po jídle.

Jak vybrat správnou kuchyni: pět kroků ke snu

Pokud jste začali provádět rozsáhlou opravu v kuchyni, určitě byste chtěli najít co nejharmoničtější řešení z hlediska estetiky, funkčnosti a samozřejmě ceny. Nepochybně by kuchyňská sada měla být pohodlná a ergonomická, ale je stejně důležité, aby byla kombinována v barvě a stylu s podlahou, zdmi a zástěrou pro kuchyň. Například hnědá-béžová kuchyně v klasickém stylu nebude velmi úspěšně spojena se šedou podlahou a zeleným tapetami v červeném květu. Proto má smysl promýšlet vše předem, možná konzultovat s designérem. Takže pět důležitých kroků do nové kuchyně:

 • První krok: vyberte design, barvu, materiál

Již jsme řekli, že nábytek musí odpovídat návrhu místnosti. Kromě toho by měly být ukazatele pevnosti, odolnosti proti teplu a odolnosti proti vlhkosti vysoké, protože kuchyně je místnost, ve které se zvyšuje vlhkost a teplota. Můžete si vybrat materiál, který se vám nejlépe líbí. Může se jednat o laminátovou dřevotřískovou desku, MDF, masivní dřevo, dřevotřískové desky s umělou hmotou, umělý kámen. Pokud se rozhodnete objednat kuchyni, obdržíte katalog produktů této společnosti. Na požádání vám odborníci vypracují individuální návrhový projekt, který zohlední všechna vaše přání.

 • Druhý krok: Určete rozměry

Aby se sada harmonicky přizpůsobila rozložení místnosti, při výpočtu rozměrů je nutné vzít v úvahu umístění všech technických komunikací. Můžete si uvažovat o několika možnostech umístění nábytku a jeho složení.

 • Krok třetí: Přizpůsobení prvků

Ergonomie a pohodlí headsetu jsou při výběru nábytku nejdůležitějšími parametry. Při navrhování prvků je nutné vzít v úvahu rozměry techniky, která bude umístěna v kuchyni, stejně jako počet nádob, které budete ukládat do skříně. Hlavním úkolem kuchyňského designu je minimalizovat čas strávený vařením a servírováním stolu, což znamená, že kompozice by měla být ergonomická.

 • Krok čtyři: Kuchyňské spotřebiče

Vestavěná technologie je dobrým řešením pro ty, kteří nechtějí zapíchnout kuchyň se spotřebiči. Nyní v kuchyňském nábytku můžete integrovat jakoukoli techniku ​​- od chladničky a varné desky až po kávovar. Předem zvolte zařízení, protože při vývoji projektového projektu je třeba vzít v úvahu velikost zařízení a umístění prodejen.

 • Krok 5: Uspořádejte prostor

Nezapomeňte vypočítat plochu náhlavní soupravy tak, aby poměr kuchyně a pracovní plochy zůstal a ponechte prostor pro volný pohyb. No, pokud kuchyňská sada nezajistí více než 20% celé plochy místnosti. Zvýšení volného prostoru může být způsobeno optimálním nábytkem jídelního prostoru: stolem a židlemi, barovým pultem.

Která kuchyně je lepší vybrat: promluvme si o materiálech

Při výrobě kuchyňského nábytku používají různé materiály - dřevo, kámen, sklo a chrom, jakož i dřevotřískové desky nebo MDF. Která kuchyně mám vybrat?

 • Fasáda a obložení vaší kuchyně
Kuchyně z přírodního stromu vypadá atraktivně a stylově

Lineární kuchyně z přírodního dřeva vypadá důkladně a důstojně

Obvykle objednávejte skříně pro kuchyň z laminované dřevotřískové desky. Tento materiál je mnohem levnější než dřevo a je značně odolný proti vlhkosti. Fasády (dveře) jsou obvykle vyrobeny z MDF (praktický materiál, optimální kombinace ceny a kvality) nebo malované MDF (tato možnost je dražší, ale barva dveří - to je módní a krásné), hliníkový profil (drahé), z masivního dřeva (dražší). Výběr fasády závisí především na finanční připravenosti zákazníků. Lidé, kteří chtějí, aby kuchyně sloužila po dlouhou dobu, ale nemůže si dovolit drahé fasády, vybírat výrobky z MDF. Stíny tohoto materiálu jsou nabízeny více než 50, takže je z čeho vybírat. Pokud chcete, aby vaše kuchyně vypadala moderně, věnujte pozornost fasádám hliníkového profilu a malovanému MDF (tento materiál, který může být ohýbaný).

 • Pracovní deska
Hosteska se bude cítit pohodlně a jistě v této kuchyni, plně vybavené všemi potřebnými

Kuchyně ve dvou řadách z dřevotřískové desky s laminovaným stolním stolem je vhodná pro velkou rodinu, upřednostňuje domácí vaření

Stolní desky jsou také nabízeny velkou rozmanitostí. Vyberte si materiál, který si můžete dovolit a který si myslíte, že je nejpraktičtější. K dispozici jsou desky z přírodního a umělého kamene z dřevotřískové desky, pokryté plasty, tvrzené sklo, hliník a nerez. V textuře jsou tabulky také různé: mohou být matné a lesklé. Můžete vyrobit exkluzivní desku a sebe, dokončovat jej dlažbou, mozaikou.

 • Zástěra pro kuchyň
Jednoduchá kuchyň se stane atraktivnějším osvětlením pracovní stěny

Původní zástěra pro kuchyň s osvětlením i nejjednodušší kuchyně bude prezentována v atraktivnějším světle

Tradičně se dlaždice používají k ochraně stěn pracoviště před vlhkostí a postříkáním mastnoty. Zástěra kuchyně však může být vyrobena ze speciálních panelů odolných proti vlhkosti, které jsou mnohem snazší. Můžete si je vybrat podle barvy nábytku nebo desek. Péče o takovou zástěru je jednoduchá, postačí, aby se panely čas od času otřely vlhkou houbou. Podle výrobců panely vydrží nejméně 10 let. K dispozici jsou také zástěry pro kuchyň z tvrzeného skla různých vzorů.

Určení rozvržení budoucí kuchyně

Vše, co potřebujete pro práci, je dodáváno v této klasické kuchyni ze světlého dřeva

Rohová (lehká) kuchyně v klasickém stylu uspokojí i ty nejnáročnější hostesky

Rozložení kuchyně - různé možnosti uspořádání nábytku.

Kuchyňka ve tvaru L je nejoblíbenější volbou. Je ideální i pro kuchyně v malém bytě. Rohové skříně jsou velmi prostorné.

Lineární kuchyně je druhá nejoblíbenější ve své popularitě. Je ideální pro úzké místnosti a pro kuchyně s velkým jídelním prostorem. Headset může být umístěn v jedné nebo dvou liniích, podél rovnoběžných stěn.

Moderní a pohodlné kuchyně jsou ostrovní a poloostrovní. Pracovní plocha v nich je přesunuta do středu místnosti. V ostrovních kuchyní se nejčastěji stane plynový sporák a umyvadlo, v poloostrovném centru stojí barový pult. Takové uspořádání mohou poskytnout pouze majitelé velkých kuchyní.

Kuchyně ve tvaru U - pokud je apartmá umístěna podél tří stěn. Obvykle jsou tyto náhlavní soupravy vybrány lidmi, kteří se rozhodli kombinovat kuchyň s obývacím pokojem.

Vnitřní výplň a příslušenství

Přemýšlejte o tom, co uložíte v kuchyňských skříních. Představte jak krabici pro hrnce, tak i zásuvku pro příbory a otevřenou polici pro mikrovlnnou troubu, držák lahví. Dveře lze posunout, skládat a skládat. Pokud máte malou kuchyň, můžete naplánovat zatahovací extra tabulku. Věnujte pozornost vhodným regálem a otočným stolům - kolotoč. Není to drahé potěšení, ale díky tomu bude vaše kuchyně mnohem funkčnější.

Úhlový prostor lze použít s moderními kuchyňskými skříněmi

Moderní kuchyňské skříně jsou velmi pohodlné a umožňují efektivní využití rohového prostoru

Co se týče hardwaru, nemusíte na něm ukládat. K dispozici jsou možnosti pro každou chuť a peněženku, nabízíme pera a nohy pro nábytek jako drahý chrom a levný plast. Pokud nechcete, aby pera v nové kuchyni procházely za rok nebo dva, vyberte kovové chromované kování. Často cena armatur je ¼ z ceny kuchyně a to je normální.

Dobré feng shui v kuchyni také nebude nadbytečné

Stále více lidí se obrací na východní moudrost a doufá, že zlepší kvalitu svého života pomocí starých učení o feng shui. Podle něj je kuchyně jednou z nejdůležitějších pomsty v domě. Je velmi důležité vytvořit v něm proud příznivých energií a zajistit jejich neustálý příliv. Obecné pravidlo: Používejte co nejčastěji každou domácku ve vaší kuchyni. Jinak energie Qi stagnuje kolem něj a nepříznivý Sha se hromadí. Nedoporučuje se ukládat v kuchyni zřídka používané předměty. Velmi příhodně budou pokojové květiny.

Zásady feng shui neumožňují přítomnost ostrých rohů v kuchyni

V kuchyni, navržené v souladu s požadavky Feng Shui, nejsou žádné ostré rohy

Masteři Feng Shui věří, že kuchyně by neměla mít ostré rohy zaměřené na osobu, která vaří jídlo. Snažte se udělat kuchyň co nejpohodlněji. Udržujte pokoj v čistotě, pravidelně umyjte kuchyňský nábytek a okna, větrat kuchyň. Pokud je to možné, vyhněte se akumulaci špinavých nádob. Veškeré kuchyňské náčiní a potraviny by měly být na jejich místech a měly by být na dosah.

Chladnička a sporák jsou považováni za rodinných příslušníků rodiny. Deska je spojena zejména s finanční situací. Deska je nejlépe umístěna v blízkosti jižní stěny. Čím více hořáků, tím více příležitostí pro příliv bohatství do rodiny. Zkuste tedy vařit na různých horácích, abyste maximalizovali své příležitosti. Nedoporučuje se umístit kamny vedle umyvadla nebo chladničky, protože vodní a požární konflikt v cyklu pěti prvků.

Deska je žádoucí uspořádat tak, aby osoba vaření viděla dveře a všichni v místnosti. Zpravidla je to obtížné a zrcadlo nad kamna bude vypadat, mírně, divně. Ale zrcadlový zásobník nebo extraktor s leštěným povrchem je perfektní.

Je žádoucí, aby vodní potrubí bylo skryto před očima. V opačném případě vytvářejí negativní energii.

Tento pokoj se s námi setkáváme ráno, odpoledne a večer, a i když nejsme tak dlouho, pobyt by měl přinést nesmírně pozitivní emoce. Pak si užijete proces vaření a rodinnou večeři nebo večeři.

Moderní kuchyně na fotografiích

Pro prostorný pokoj je ideální pro kuchyňský ostrov v klasickém stylu

Kuchyňský ostrov v klasickém stylu bude ideálně vypadat v prostorném pokoji

Atraktivita této náhlavní soupravy se vysvětluje neobvyklým barevným schématem

Tato kuchyňská sada má neobvyklou barevnou schématu, díky níž je nejen funkční, ale také velmi atraktivní

Cvičení kuchyňských osvětlovacích systémů nelze přeceňovat

Jedinečný osvětlovací systém se stále častěji objevuje v moderních kuchyní, protože jeho výhody jsou zřejmé

Množství ingrediencí v takové krabici bude vždy v pořádku

Pohodlné zásuvky s dělícími prvky pomohou udržet v pořádku nespočet koření a koření

Elegantní nastavení kuchyně v secesním stylu do značné míry závisí na prvcích výzdoby

Pečlivě navržená výzdoba kuchyňského poloostrova v secesním stylu dělá jeho nastavení elegantní a elegantní

Jediný obraz této kuchyně-jídelny je přemýšlen až do nejmenších detailů

Design této kuchyně-jídelna je myšlenka na drobnosti, počínaje úspěšnou barevnou schématem a končí kombinací dokončovacích materiálů

Zásuvky v moderní kuchyni poskytují majitelům pořádek a pohodlí

V zásuvkách moderních kuchyňských sestav jsou prostory pro vše, co se používá v kuchyni

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map