Mutfak - karo veya muşamba için en iyisi nedir

Mutfak – karo veya muşamba için en iyisi nedir

Mutfak - karo veya muşamba için en iyisi nedir

Rusya'daki en popüler döşeme, istatistiklere göre, linoleum. Dahası, bakımı kolay, ucuz ve dayanıklı bir malzemedir. Seramik karo, onurlu bir ikinci laminat veren, sadece üçüncü sırada yer almaktadır. Ancak mutfak söz konusu olduğunda, birkaç kişi bir laminat alır, çünkü bu malzeme nemden korkar. Yani, daha iyi olanı belirlemeniz gerekir - mutfağınız için kiremit veya muşamba.

Mutfak - karo veya muşamba için en iyisi nedir

Hangisi daha iyi - karo veya muşamba

Linolyum avantajları ve dezavantajları

Bu zemin kaplaması heterojen ve homojen olan polivinil klorürden yapılmıştır. Heterojen polivinil klorür çeşitli katmanlardan oluşur. İlk (alt) tabaka keçe, polyester, jüt, PVC tabantır. İkinci tabaka (birkaç tane olabilir) cam elyafı, vinil köpüklüdür. Üçüncü (üst) tabaka şeffaf bir ağır vinil vinildir.

Mutfak - karo veya muşamba için en iyisi nedir

Mutfak için muşamba

Muşamba artıları

 • Çok çeşitli tasarım ve renkler. Herhangi bir inşaat deposu bu kaplamanın 20'den fazla çeşidini sunacak ve rengi, kalbinizin arzu ettiği gibi olacaktır: geometrik figürler, desenler, mermer veya ahşap, fayans veya laminat.
 • Maliyetleri muşamba ucuzdur. Daha düşük fiyat eşiği, metre başına 120 rubledir.
 • Malzemeyle çalışmak çok kolaydır, hatta tamir işinden uzak bir kişi bile bu örtüyi döşeyebilir.
 • Linolyumun bakımı kolaydır, herhangi bir özel deterjan gerektirmez.
 • Malzeme bir fayans kadar soğuk değil, dokunaklı. Muşamba ile kaplı zemin elastik ve aynı zamanda oldukça yumuşaktır. Özellikle aşınmaya dayanıklı muşamba söz konusu olduğunda kaplama oldukça güçlüdür.
 • İnsan trafiğinin yoğun olduğu yerler için tasarlanan Linoleum, çekici görünümünü kaybetmeden yıllardır hizmet vermektedir. Eğer dikkatli bir şekilde ele alırsanız, ev linolyum da oldukça uzun bir süre hizmet edecektir.
Mutfak - karo veya muşamba için en iyisi nedir

Mutfak için muşamba

Linolyum minuses

 • Oda çok güneş ışığı ise, herhangi bir muşamba rengi kaybedebilir (güneşte yanabilir).
 • Malzeme mekanik etkilere dayanıklı değildir. Eğer bir bıçak ya da çatal üzerine düşerse ve üzerine ince ayakkabılar ile yürürseniz, bu, zemin kaplamasının zarar görmesine neden olabilir.
 • Linolyum bir sıcaklık düşüşünü tolere etmez.
 • Lekeleri görünebilir. Örneğin, yağ, aseton, boya ve diğer hoş olmayan maddeler, muşamba yüzeyinden çok kötü bir şekilde yıkanır. Ancak leke, damlayan veya dökülen maddelere anında tepki verdiğinde ve sildiyse görünmez.
 • Linolyum kimyasallardan korkuyor. Bazı agresif deterjanlarla şımartabilir. Lekeleri, lekeleri ve hatta kel lekeleri vardır, bu nedenle zemini yıkamak için sadece linolyum ilaçları kullanın.
Mutfak - karo veya muşamba için en iyisi nedir

Kötü yapılmış muşamba iç mekanı bozabilir

Mutfakta seramik yer karoları

Mutfak, yüksek bir trafiğe sahip bir oda olarak kabul edilir, bu nedenle bir zemin kaplama olarak, birçok seramik fayans kullanın. Bu malzemenin esasını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurun.

Seramik avantajları

 • Karo, muşambadan çok daha güçlüdür. Onlarca yıldır hizmet edebilir ve aynı zamanda görünüşü cazip kalacaktır.
 • Çok çeşitli renkler ve dokular. İnşaat atölyelerinde sadece seramik fayansları değil, çeşitli porselen karoları ve cam karoları da görebilirsiniz. Seramik karolar, mat veya parlak bir yüzeye sahip olabilir, ahşap, taş ve metal için bir desen ile dekore edilebilir.
 • Seramik fayanslar sıcaklık değişimlerine karşı dayanıklıdır, bu nedenle hem içeride hem de dışarıda (örneğin bir sundurma veya açık terasta) döşenebilir.
 • Malzemenin nem direnci yüksektir. Karo herhangi bir sorun olmadan, herhangi bir taşmadan geçecektir.
 • Kiremit lekelere ve kimyasallara dayanıklıdır. Sadece fayansların döşendiği zemine dikkat edersiniz, çünkü materyal herhangi bir kimyadan korkmaz ve lekeler "yapışmaz".
Mutfak - karo veya muşamba için en iyisi nedir

Mutfak iç döşeme

Karo dezavantajları

 • Tüm avantajlara rağmen, karo çeşitli dezavantajlara sahiptir. Ve bunların asıl soğukluğu. Fayanslar sadece bir "sıcak zemin" sistemi kurularak ısıtılabilir.
 • Yüksek (muşamba ile karşılaştırıldığında) fiyat. Bazen, bir yer karosu satın almak için, özellikle ucuz Çin sahteciliği yerine pahalı yüksek kaliteli fayans satın alırsanız, önemli miktarda para yatırmanız gerekir.
 • Çini oldukça karmaşık bir malzemedir. Ve muşamba ile sadece bir acemi inşaatçı başa çıkmak değil, ama onarım işleri uzak bir kişi bile, o zaman sadece yetenekli bir kiremit uzman kaliteli fayans koyabilirsiniz. Döşeme kurulumu karmaşık ve zahmetli bir iştir ve güzelce döşenmesini istiyorsanız, sadece fayansın kendisi için değil, aynı zamanda bir uzmanın çalışması için de ödeme yapmanız gerekecektir.
 • Harç hızla görünümünü kaybeder. Karo onlarca yıl boyunca çekici bir görünüme sahipse, intertisik eklemlerin harcı oldukça çabuk kırılır. Bu nedenle, bir harç daha koyu kullanın ve ara dikişlerin bakımı için özel araçlar seçin. Fayans bakımı için mükemmel sprey SILIT BANG. Kalıbı ve her türlü kiri temizler. Karo ve dikişler üzerine püskürtülmeli, 10 dakika bırakılmalı ve su ile durulayınız.
 • Yaralanma tehlikesi. Mutfakta çalışan parlak bir çocuk, muşamba zemine düşerse, kiremitli zemine düşen kadar zarar vermez. Buna ek olarak, suyun döküldüğü karolar çok kaygan hale gelir. Ancak çoğu üretici bu konuya zaten dikkat etmiş ve problemi çözmek için özel bir kabartma kaplamaya sahip bir karo oluşturmuştur. Onun sayesinde ıslak zeminde bile kendinden emin hissedebilirsiniz.
Mutfak - karo veya muşamba için en iyisi nedir

Karo güzel ve aşınmaya dayanıklı bir malzemedir

Hangisi daha iyi - kiremit veya muşamba: sonuç çıkarırız

Yukarıdakilerin tümünü özetleyerek, bu malzemelerin her ikisinin de mutfakta şekillendirmeye uygun olduğu belirtilebilir. Ancak, muşamba muhtemelen çok çabuk başarısız olacaktır, çünkü mutfakta kullanılan ağır ve keskin nesnelerin başarısız düşmesi, zarar görmesine neden olabilir. Aynı noktalar hakkında da söylenebilir. Bir sandviç, dökülen meyve suyu, kahve veya sıcak yağ leke bırakabilir.

Soğukluğunu hesaba katmazsanız mutfak için ideal olan karo - kaplama malzemesidir. Her ne kadar ev ayakkabılarına giderseniz, umursamıyorsunuz. Önemli olan, parlak bir şekilde yaralanmaya neden olabileceğinden, mat bir yüzeye sahip bir karo satın almaktır.

Mutfak - karo veya muşamba için en iyisi nedir

Mutfakta yerde fayans ve muşamba kombinasyonu

Böylece, karo, muşambadan daha güçlü, daha güvenilir ve dayanıklıdır. Ancak bu mutfakta muşamba kullanılamaz anlamına gelmez. Sadece bu kaplamaya dikkat etmeliyiz. Ve bu iki malzemeyi birleştirebilir, çalışma alanında güçlü bir kiremit ve yemek odasındaki muşamba dokunuşa hoş geliyor.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

70 − = 61

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map