Kaip atsikratyti pelėsių šaldytuve

Kaip atsikratyti pelėsių šaldytuve

Susisiekite su perteklinio šiltas lauko oro ir drėgmės į šaldytuvą interjerą gali būti nemalonių kvapų ir pelėsių ant gumos tarpine priežastis, o šaldytuve durų lentynos. Jie taip pat gali pasirodyti po ilgos tuščiosios eigos, pavyzdžiui, atostogų metu.

Liejimas šaldytuve

Kai pastebėsite juodus dėmelius net mažiausią dydį, nedelsdami jas pašalinkite. Kadangi pelėsių sporos auga labai greitai ir gali sukelti ne tik alergines reakcijas kai kuriems žmonėms, bet ir sukelia rimtesnių negalavimų. Laimei, atsikratyti pelėsių šaldytuve nėra taip sunku. Jums tereikia pora ingredientų iš jūsų spintelių ir keletas paprastų žingsnių.

Kaip atsikratyti pelėsių 8 žingsniais

1 žingsnis. Prieš pradėdami išimti šabloną iš šaldytuvo, išimkite visą maistą iš lentynų ir šaldiklio. Tai puiki proga patikrinti ir pašalinti bet kokius nuotėkius iš paketų, pasenusių maisto produktų likučius ir pasenusius produktus.

2 žingsnis. Pašalinkite visas dėžes, talpyklas, padėklus ir lentynos.

3 žingsnis. Atšildykite šaldytuvą: pirmiausia sureguliuokite temperatūrą iki 0 laipsnių, tada atjunkite prietaisą nuo maitinimo šaltinio.

4 žingsnis. Sulenkite visas nuimamas šaldytuvo dalis į vonią, užpildytą šilto vandens tirpalu ir 2 puodeliais 9% acto. Palikite juos mirkyti, kai jūs plaunate fotoaparatą.

Sugerkite nuimamas šaldytuvo dalis voniose

Sugerkite nuimamas šaldytuvo dalis voniose

5 žingsnis. Norėdami išvalyti šaldytuvo vidų, turite naudoti kažką, kuris gali užkirsti kelią pelėms ir grybams. Tuo tikslu tinka tokios priemonės:

 • 5-9% stalo acto (saugios ir prieinamos, bet tamsios dėmės pašalinti šiek tiek sunkiau);
 • Bet koks chloro baliklis (lengvai pašalina dėmeles, tačiau išdžiovina guminę juostelę ir palieka aštrų kvapą);
 • Vandenilio peroksidas (palieka kvapą).

Apsaugokite rankas gumines pirštines ir pradėkite valyti šaldytuvą audiniu, išmirkytu pasirinkta kompozicija (neskiestos). Taip pat galite supilti produktą į purškimą ir drėkinti kiekvieną kampą.

Šaldytuvo valymas

Valymo priemonė geriausiai purškiama ant kameros sienelių iš purkštuvo

 • Norėdami pašalinti ypač užsispyrusias dėmeles ir išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas, pavyzdžiui, griovelius gumoje, naudokite dantų šepetėlį. Taip pat, jei norite valyti sandariklio griovelius, labai patogu naudoti medvilninius pumpurus.
 • Atkreipkite ypatingą dėmesį į išleidimo angos valymą, nes pelėsiai taip pat gali įsikurti. Be to, šaldytuvo iškrovimas gali sukelti per didelę drėgmę kameroje. Iš pradžių skylę reikia išvalyti medine banderale, tada į tirpalą įpilkite klizmą ar piltuvą.
 • Kadangi chloro turinčios medžiagos gali išdžiovinti šaldytuvo sandarinimo gumą, patartina jį sutepti petrolatumi arba tepalu po sanitarinių sąlygų.

Nuimkite skylę šaldytuve

Atminkite, kad toks valymas turi būti atliekamas visiškai iš visų paviršių – nuo durų iki kreiptuvų, kad būtų išvengta pakartotinio pelėsių atsiradimo šaldytuve.

6 žingsnis. Baigę procedūrą, vėl nuvalykite šaldytuvas su drėgnu švariu skudurėliu pašalinti kvapą ir šiek tiek ploviklio, tada nusausinkite paviršių sausu rankšluosčiu.

7 žingsnis. Dabar nuvalykite lentynos ir padėklus, tada nuplaukite juos švariai.

8 žingsnis. Galiausiai grąžinkite visas nuimamas dalis į vietą, prijunkite šaldytuvą ir nustatykite pageidaujamą temperatūrą. Po pusvalandžio jį vėl galima užpildyti gaminiais.

Kaip atsikratyti nemalonių kvapų (jei nėra pelėsių)

Jei po ilgos prastovos šaldytuvo, pastebėsite, kad iš fotoaparatų kvapas yra nemalonus, bet dėmės pelėsio jų nėra, galite naudoti tuos pačius nurodymus, bet pakeisti actas, peroksidas baliklio ir sodos tirpalu.

 • Už mirkymas lentynos ir konteinerių vonelėje, reikalauja 1 sodos stiklo.
 • Norėdami išvalyti kameras reikia šiek tiek šilto vandens ir 2 šaukštai. šaukštai sodos.

Tačiau reikia nepamiršti, kad sodos yra lengva šlifavimo net kai jis praskiedžiamas vandeniu, todėl sodos tirpalu turėtų iš anksto bandymą nepastebimoje vietoje šaldytuvo.

Taip pat žiūrėkite: Kaip valyti geležį viduje ir išorėje – 10 namų metodų.

Ir šiek tiek apie prevenciją

Jei norite, kad pelėsiai vėl nepatektų į jūsų šaldytuvą, pabandykite laikytis šių rekomendacijų:

 • Prieš kiekvieną išvykimą išjunkite šaldytuvą, anksčiau jį ištuštinę ir atidarius duris.
 • Negalima laikyti prekių ilgiau nei jų tinkamumo laikas.
 • Pastebėję nuotėkius iš produktų paketų, nedelsdami jas pašalinkite.

Ir dar vienas patarimas: išspręsti didelės drėgmės problemą šaldytuve padės silikagelio paketai, paprastai įdėtini batų dėžėse. Įdėkite maišelį ant kiekvienos lentynos ir periodiškai juos pakeiskite.

Mes siūlome peržiūrėti vaizdo įrašą apie tai, kas yra tokia pavojinga forma žmogaus sveikatai ir kaip ją atsikratyti.

decor

Leave a comment