Jak ozdobić wnętrze kuchni w stylu japońskim: wskazówki, pomysły i zdjęcia

Kuchnia w stylu japońskim

Japoński styl jest dobry, że ze względu na jego neutralny kolor i zwięzłości, jest idealny do dekoracji zarówno dużych jak i małych kuchniach południowa „a dla słabo oświetlonych” północnych „pokoi. A ponieważ styl japoński jest lakoniczny, to i tak nie jest on tak trudny do zrealizowania we wnętrzu. W tym materiale porozmawiamy o tym, jak ozdobić kuchnię w stylu japońskim własnymi rękami, korzystając z małego przewodnika projektowego i wybranych inspirujących zdjęć. Ale raz zastrzeżeniem, że to idzie na matach i Shoji te partycje, ale tylko na zaadaptowanym wersji japońskim stylu, który tak umiłował w naszym kraju i na całym świecie.

Funkcje w stylu japońskim

W rzeczywistości styl japoński jest tym samym nowoczesnym minimalizmem, ale bardziej wyrafinowanym. Wymieńmy jego najważniejsze cechy:

 • Wykańczanie, meble i wystrój głównie z naturalnych materiałów: drewna, bambusa, kamienia, naturalnych tkanin itp .;
 • Naturalna kolorystyka bez jasnych akcentów. Kolory podstawowe: biały, beżowy, perłowy, ochrowy, brązowy, ciemnobrązowy, czarny i zielony;
 • Symetria, proporcjonalność i regularna geometria kształtu;
 • Minimalizm w wyposażeniu i dekoracji, ścisła organizacja przestrzeni (tak, styl japoński wymaga doskonałego porządku i podwójnego czyszczenia);
 • Funkcjonalność mebli i technologii;
 • Dobre naturalne i sztuczne oświetlenie;
 • Etniczne elementy wystroju.
 • Wnętrze kuchni w stylu japońskim
 • Wnętrze kuchni w stylu japońskim

Wykończenie: ściany, podłoga i sufit

Ściany

Najlepiej przyciąć ściany kuchni w stylu japońskim:

 • Tynk dekoracyjny;
 • Barwić w jasnym neutralnym kolorze;
 • Panele drewniane;
 • Jedną ze ścian można przekształcić w rodzaj shoji, instalując przesuwne drzwi w stylu japońskim zamiast ścianki działowej lub drzwi skrzydłowych.

Drzwi przesuwne we wnętrzu kuchni

Fartuch może być ozdobiony kamiennymi mozaikami, dużymi kafelkami, kamieniem, na przykład marmurem, a także skórą z nadrukiem fotograficznym na japoński motyw, jak na następnym zdjęciu.

Fartuszek z wizerunkiem sakury

Seks

Idealna podłoga w języku japońskim jest ciemna, polerowana i z konieczności drewniana. Jeśli jednak podłoga lub deska do parkietu nie mieści się w twoim budżecie, pomyśl o kwadratowej płytce jak na poniższym zdjęciu. Kwadraty w kolorze białym i brązowym będą wspierać motyw japońskiego domu.

Podłoga z płytek we wnętrzu kuchni w stylu japońskim

Pułap

Kuchnia w stylu japońskim – to jeden z nielicznych przypadków, w których sufity dwupoziomowe i różne konstrukcje podwieszane wyglądają w środku jak najbardziej organicznie. Inne odpowiednie pomysły to boazerie, drewniane belki, tapety sufitowe lub sufity napinane z nadrukiem fotograficznym.

Przykłady japońskich sufitów do projektowania wyglądają w następnej selekcji zdjęć.

Drewniane wykończenie sufitu we wnętrzu kuchni w stylu japońskim

Drewniane wykończenie sufitu we wnętrzu kuchni w stylu japońskim

Pułap w stylu japońskim

Meble: kuchnia i jadalnia

Meble kuchenne w stylu japońskim są z pewnością drewniane i mają surowe geometryczne kształty.

 • Zestaw kuchenny powinien mieć solidne błyszczące lub po prostu wypolerowane fasady bez paneli, a co najlepsze – nawet bez uchwytów. Jednak wkładki z matowego szkła będą całkiem odpowiednie.
 • W przestronnej kuchni stół może być ogromny – z drewnianą, kamienną, metalową ramą i solidnym blatem. Ale jeśli kuchnia jest mała, wówczas duże meble powinny być preferowane lekkie konstrukcje z metalu lub drewna z lekkim blatem, na przykład ze szkła. Jeśli chodzi o krzesła, to być może są to jedyne meble, które mogą mieć opływowy kształt.

Poniżej znajduje się duży wybór fototapet mebli w stylu japońskim.

Kuchnia w stylu japońskim

Kuchnia w stylu japońskim

Kuchnia w stylu japońskim

Kuchnia w stylu japońskim

Kuchnia w stylu japońskim

Wystrój: oświetlenie, zasłony, akcesoria

Oświetlenie kuchni po japońsku

Sztuczne oświetlenie w kuchni japońskiej stylu powinny być jednolite i rozproszone, więc oprócz centralnego oświetlenia żyrandol i mebli, pożądane jest, aby ustanowić i plamy na całym obwodzie sufitu. Jak za projekt lampy, tutaj można wybierać urządzenia minimalistycznym lub eko-stylu, na przykład, tkane z bambusa lub juty wykonane z drewna, słomy, papieru ryżowego, a nawet gałęzie drzewa. Idealny kształt klosza jest sferyczny, kwadratowy lub prostokątny.

Kuchnia w stylu japońskim

Kuchnia w stylu japońskim

Kuchnia w stylu japońskim

Zasłony

Zazwyczaj japońskie typy zasłon to panel (który nazywają “japońskim”) i rolki wykonane z bambusa. Można jednak wybrać rzymskie zasłony i zwykłe rolety i drewniane żaluzje. Klasyczne zasłony w naturalnym kolorze lub z japońskim wzorem na tkaninie będą również dobre, pod warunkiem ścisłego stylu.

 • Rolety z bambusa we wnętrzu kuchni
 • Rolety z bambusa we wnętrzu kuchni

Zasłony panelowe z bambusa we wnętrzu kuchni

Roman zasłony we wnętrzu kuchni w stylu japońskim

Naczynia i dekoracje

W referencyjnych japońskich domach wystrój jest minimalny, ale ma najbardziej honorową rolę uosobienia tradycyjnych wartości rodziny. “Dekor” dla patriarchalnego Japończyka to zwój z kaligraficznie napisanym mądrym cytatem, japońskim rytem i wazonem z Ikebaną. Wszystko to jest przechowywane w małej niszy, która nazywa się Tokonoma. W nowoczesnej interpretacji japońskich mieszkań nie trzeba organizować a tokonomu, ale zasada dekoracji pozostaje taka sama – w pomieszczeniu powinno być niewiele ozdób.

 • Rośliny to jedyna rzecz, która może być dużo. Żywe drzewa w doniczkach, bonsai, bambus, storczyki, a także dekoracyjne gałęzie ikebany i sakury sprawią, że kuchnia będzie żyła, a powietrze czyste.
 • Wazony porcelanowe, ceramiczne i szklane – można je umieścić nie tylko w niszy, ale także na stole, na podłodze, na zestawie kuchennym lub na półce.
 • W roli dekoracji ściennych mogą działać lakoniczne obrazy i zdjęcia w pięknych ramach, rycinach i zwojach z hieroglifami, wizerunkami samurajów i gejszy. Staraj się jednak nie angażować w japanomanię, aby nie przeładować wnętrza.
 • Deski do krojenia, naczynia na owoce, stojak na nóż, blaty i inne akcesoria kuchenne również powinny wspierać atmosferę “zen” we wnętrzu. Co najlepsze, to zadanie poradzi sobie z akcesoriami wykonanymi z bambusa.
 • Należy zwrócić uwagę, i wybór stylu japońskim z naczyniami, a także zakupić czajniki żelaza i gliny, małe filiżanki do ceremonii herbaty, piękne zestawy do sushi, japoński głównych Santoku noży i innych symboli japoński gotowania. Autentyczne akcesoria sprawią, że Twoja kuchnia będzie prawdziwym marzeniem każdego Japończyka.

Przykłady wystroju kuchni w stylu japońskim w następnej selekcji zdjęć.

Wystrój i akcesoria kuchenne w stylu japońskim

 • Wystrój kuchni w stylu japońskim
 • Wystrój kuchni w stylu japońskim
 • Wystrój kuchni w stylu japońskim
decor

Leave a comment