Jak aktualizovat čalounění kuchyňského sáčku sami: zvládneme technologii zúžení čalouněného nábytku - 10por15.com

Jak aktualizovat čalounění kuchyňského sáčku sami: zvládneme technologii zúžení čalouněného nábytku

Jak aktualizovat čalounění kuchyňského sáčku sami: zvládneme technologii zúžení čalouněného nábytku

Měkká kuchyňka pomáhá vytvářet v kuchyni zvláštní atmosféru pohody a pohodlí. Prostě není vždy možné zachovat si vzhled. Koneckonců, kuchyňský nábytek může dostat kapku oleje, rozlité víno, podzim ostrý nůž, a nakonec jen nosí hadr. Jen suché čištění zde nemůže dělat – k dosažení dobrého efektu umožňuje pouze utažení kuchyňského koutu. Ne nutně objednat tuto službu v nábytkářském obchodě – můžete dělat svou práci sami, a to zejména v případě, že znáte všechny nuance tohoto postupu složitosti výběru materiálů, řezání čalounění a skočit rovnou do pasu kuchyňského nábytku.

Zvláštnosti rohu kuchyňského koutu

Vzhled kuchyňského koutku zřídka zůstává atraktivní po mnoho let. Čalounita často přichází do špatného stavu, což značně zkazí nábytek a celou kuchyň. Nemusíte kupovat nový kuchyňský kout, jen aktualizujte čalounění. Tento poměrně jednoduchý, ale velmi tvůrčí proces zcela změní jídelní prostor.

kuchyňský kout

Stylový kuchyňský koutek bude pohodlnější než jakákoli jídelna. Pokud dojde včas, čalounění ztratí svůj atraktivní vzhled nebo se jednoduše nudí – napomáhá utahování

Stačí jít do práce by měl být zodpovědný. Nejprve musíte vybrat materiál. A bez ohledu na to, jak byste chtěli mít krémově zbarvenou velurovou látku, měli byste nejprve přemýšlet o praktickosti takového materiálu. Koneckonců, po celou dobu používání pohovky, můžete na ni vyloudit čaj nebo kávu jednou, náhodně dát tukovou skvrnu nebo položit nůž s bodem dolů. Potenciální materiál pro čalounění by se proto měl snadno čistit a být co nejtvrdší.

kuchyňský kout

Čalouněný kuchyňský kout by měl být praktický a odolný proti opotřebení – což značně zjednoduší péči o tento nábytek

A samozřejmě nová tkanina by měla být v souladu s interiérem kuchyně. A není nutné dokonale přizpůsobit barvu “la červené závěsy – červenou pohovku” a zapadnout do celkové stylistiky místnosti. Například, pokud je kuchyň zdobena v duchu Provence, pak pro čalounění pohovky si musíte vybrat ne umělou kůži, ale měkké textilie. Pokud se jedná o moderní high-tech, potom kožená pohovka bude mnohem víc než tapiserský roh.

koutek v kuchyni

Kuchyňský kout by měl stylově doplnit a zdobit kuchyň

Výběr materiálu pro pás

Bez ohledu na to, jaký materiál byl původně použit pro čalounění kuchyňského koutu, můžete použít libovolnou vhodnou látku pro pas. To nejenom upgraduje interiér, ale také používá materiál odolnější proti opotřebení. Výběr dnes je prostě nádherný – od tapisérie a žakáru až po pravou kůži.

materiál pro pas

Dnes existuje tolik různých materiálů pro prodej nábytku v pásu, že si každý může vybrat správnou volbu vzhledu a výkonu

Textilní materiály

Jedná se o nejširší skupinu materiálů, mezi nimiž si můžete zvolit nejvhodnější barvu a texturu tkaniny. Mezi nejoblíbenější patří:

 • Tapiserie – hustá textilie odolná proti opotřebení, speciálně vytvořená pro čalounění čalounění. Mezi výhody patří vysoká odolnost a řada barevných řešení.
pohovka s čalouněním

Pohovka s čalouněním z tapisérie vypadá krásně a prezentovatelná

 • Velour je také dostatečně pevná tkanina s krátkou a hustou hromadou. Vypadá to velmi krásně, ale je zde jedna nevýhoda – v průběhu doby mohou vily přepsat, takže měkký roh už nebude tak působivý.
čištění nábytku

Velour na nábytek vypadá krásně, ale péče o to je docela obtížné

 • Flock – dobrý materiál pro čalouněný kuchyňský kout. Samotná tkanina robustní a odolné vůči mechanickému opotřebení a speciální voděodolnou impregnaci umožňuje bezproblémově zastiryvat a odstranit skvrny, které se nevyhnutelně objeví na čalouněného nábytku v kuchyni.
pohovka

Pro čalounění nábytku se stádo stále více využívá – je dokonale vyčištěno a vypadá dobře v interiéru

 • Jacquard – krásný a příjemný na dotek. Nevýhodou je rychlé opotřebení a odstranění skvrn z takové látky je docela obtížné.
nábytek

Žakárové tkaniny jsou krásné, ale odstraňování skvrn z povrchu takového materiálu je obtížné

Umělá kůže

Nejčastěji k opravě pohovky v kuchyni používejte vysoce kvalitní umělou kůži. Ve vzhledu, struktuře a vlastnostech není to příliš přírodní, ale je mnohem levnější současně. Má však své nevýhody – hustý materiál “nedýchá”, a proto není pohodlné sedět na něm v teple, tělo se pohlcuje. Pokud si vyberete tenkou a nekvalitní umělou pokožku, může se rychle vytratit, prasknout nebo dokonce prasknout.

Proto je důležité vybrat správnou koženku pro čalounění kuchyňské pohovky. Výhodně by mělo být uvedeno jedno z následujících tkání:

 • PU kůže. Velmi podobné přirozené. Vyznačuje se pevností, odolností proti mechanickému poškození, měkkostí, elasticitou a odolností proti teplu – jen nepostradatelnou možností pro čalounění v kuchyňském pohovce. Takové vysoké provozní vlastnosti lze dosáhnout díky 3 vrstvám materiálu. První vrstva – bavlna, díky čemuž bude během dlouhých shromáždění pohodlná ne kuchyně. Druhá vrstva používá přirozenou, ale vadnou pokožku. A třetí – polyuretan, jehož použití vám umožní dodat pleti jakoukoli barvu a texturu.
kuchyňský kout

Kuchyňský kout s čalouněním černé umělé kůže – skutečná domácí dekorace

 • MF kůže. Jedná se o dražší materiál, který je někdy obtížně odlišen od skutečné kůže. Tento nátěr je odolný proti mechanickému napadení, nemá zápach a dokonce odpuzuje vodu. Ta druhá umožňuje snadné odstranění jakékoliv skvrny na pohovce, čalouněné na pokožce MF. A sedět pohodlně na něm na úkor základů z “dýchání” mikrovláken.
čalounění

Modrá čalouněná čalouněná kožená pohovka animuje interiér kuchyně v bílých tónech

 • Eko-kůže. Další vhodnou možností. Materiál je vyráběn na bázi polyuretanu – je naprosto bezpečný, a proto nezpůsobuje alergie a nemá vůni. Další výhodou je pružnost a měkkost na dotek.
 • PVC kůže. Tento materiál se často používá v nábytkářském průmyslu. Je to levnější než jiné možnosti pro náhražky pokožky. Výkonné vlastnosti jsou také v nadmořské výšce: odolné, elastické, lze zakrýt, snadno se čistí. To je jen PVC kůže, nebo jinými slovy, polyvinylchlorid aplikovaný na tkaninu základny může vydat nebezpečné pro zdraví páru. Pokud je to možné, je lepší ji opustit.
kuchyňský kout

Tento kuchyňský kout se vejde do interiéru každého domu nebo bytu

kuchyňská pohovka

Při nákupu materiálu pro čalounění kuchyňské pohovky nezapomeňte požádat prodejce o vystavení certifikátu kvality. Při správném používání je však téměř žádná umělá kůže bezpečná

Kůže

Jedná se o nejdražší a jeden z nejprestižnějších materiálů. Dokonale zapadá do moderního interiéru a zdůrazňuje dobrou chuť a vysoký příjem majitelů domů.

Přirozená kůže však vyžaduje velmi pečlivý přístup:

 • musí se nacházet mimo zdroje tepla (kamna, kamna, baterie pro ústřední topení);
 • vyžaduje pečlivé a jemné čištění pomocí speciálních čisticích prostředků.

Nehovoříme-li o tom, že mechanické poškození, například nůž náhodně spadl na čalounění nebo kočka skákání na sedadle, může být pro majitele příliš drahé.

kuchyňský kout

Ne každý si může dovolit kuchyňský kout vyrobený z pravé kůže, ale vzhled výrobku stojí za vynaložené peníze

Jak správně řezat nové čalounění

Stará pověst o nutnosti měřit sedmkrát a teprve pak odříznout v případě rohu kuchyňského rohu je pravda, jako nikdy předtím. A potřebujete vědět některé nuance, jak správně měřit a vystřihnout nové čalounění kuchyňského koutu. Takže je nutné:

 1. Demontáž starého čalounění, tj. odstraňte starý kryt z kuchyňského rohu.
 2. Potom změřte páskou nebo centimetrovým páskem všechny parametry řezů – výšku a šířku kusů tkaniny. Všechna měření by měla být provedena podle maximální délky ohybu.
 3. Měření byla odebrána. Získal se nový materiál. Můžete jít přímo na řezání. Chcete-li to provést, musí být tkanina umístěna v jedné vrstvě a na její straně umístěte kusy starého čalounění. Obrysy řezů na nových obrysů plátno speciální křídou nebo konvenční tenký plátek sušené mýdla – tato skupina se snadno odstraní během žehleného tkaniny nebo stírání jej mírně vlhkým hadříkem. Doporučujeme také nechat na každé straně asi 5 centimetrů na každé straně tkaniny.
 4. Pokud textilie není monofonní, ale s jasným vzorem, musíte se ujistit, že řezy, které budou umístěny vedle sebe, budou sloučeny. Také během řezání musíte určit tzv. Sdílený podproces – to je napnutí nití tkaniny. Je důležité, aby ve všech oblastech tkáně byla taková nit umístěna v jednom směru, například všude v šířce nebo výšce.
věci

Detailně řezte detaily na velkém plochém povrchu. Pokud ho nemáte, můžete se doma vyrovnat na podlaze

Tip: nesprávný výpočet tkaniny může snížit všechny následné práce na nic a přeměnit další náklady. Proto je doporučeno, aby začátečníci prováděli nejpřesnější výpočet tkaniny následujícím způsobem. Je nutné převzít veškerý zbytečný starý materiál, na kterém jsou položeny všechny kusy dříve odstraněného čalounění. Pokud není vhodná tkanina, můžete uspořádat řezy látky na velkém stole nebo dokonce i na podlaze. Poté stačí měřit jak široký a jak dlouho je potřeba nový kus látky.

Jaké nástroje jsou potřebné pro práci

Jemně, rychle a krásně provést zúžení kuchyňského koutku je možné pouze tehdy, pokud má pán v ruce veškeré nástroje, které potřebuje. Zejména budete potřebovat:

 • stapler, obyčejný nůž nebo plochý šroubovák pro vytahování sponky z nábytku při odstraňování starého čalounění;
 • kladivo;
 • Nůž pro řezání tkanin;
 • klíče pro automobily nezbytné pro demontáž nábytkového rámu;
 • šicí stroj;
 • Nábytková deska, s níž je snadnější vytvořit rovný steh;
 • Sešívačka pro nábytek, která bude připojena k rámu nového čalounění;
 • příslušenství;
 • lepidlo pro pěnový kaučuk.

Zbývá dodat, že pro práci je nutné připravit dostatečné množství textilního materiálu a pěnového kaučuku pro čalounictví.

peretyazhka

Zajistěte zkrácení nábytku pomocí minimální sady nástrojů, které jsou v každém domě

Krok za krokem pro zakončení kuchyňského koutu

Práce na samočinném utažení kuchyňského koutu nelze nazvat velmi obtížným, ale vytrvalost, vytrvalost a znalosti budou užitečné. Třídíme, jak šit pohovku vlastními rukama:

 1. Nejprve musíte odstranit staré čalounění. Nejrychlejším způsobem je, aby se to stalo anti-sešívačem. Pokud tomu tak není, pak plochý šroubovák nebo obyčejný nůž také pomůže odstranit všechny sponky, s nimiž byla látka přiložena k rámu měkkého kuchyňského koutu.
rám nábytku

Za prvé, rám kuchyňského rohu je osvobozen od starého čalounění a pěnového kaučuku

 1. S dřevěným krytem sedadel odstraňte starou pěnovou gumu. Pokud je výrobce vloženého materiálu, vyčistěte ho dlouhým nožem. Musíme se snažit všechno co nejpodrobněji vyčistit.
 2. Pokud kryty ještě nejsou šité, je čas to udělat. Opakujme, že řezeme látku, kterou děláme na velikosti starého čalounění. A materiál může být používán každým, nikoli pouze stejným výrobcem.
 3. Když jsou kryty připravené, musíte udělat jemné “sidushki”, jinými slovy změkčit pěnové gumové sedačky a zpět. Je jednodušší použít běžnou pěnu, která je rozřezána na vhodné čtverce. To je nejvhodnější udělat to se zvláštním konstrukčním nožem, v případě, že nebudete moci používat nůžky. Pak existují dva způsoby práce:
 • Pěna lze přilepit k rámu pohovky stavebním lepidlem nebo použít lepidlo z lepidla, v extrémních případech – lepidlo “Moment”.
příslušenství

Nejjednodušší způsob, jak lepit pěnu do rámu nábytku

 • Pěnový kaučuk je možné šit do řezaných částí tkaniny. Za tímto účelem je materiál položen špatně. Zřetelně ve středu dílu je položena vhodná pěnová pryž a tkanina, která zůstala na záhybu, je zabalena dovnitř. A nevystavujte si budoucí sedačku a opěradlo na psacím stroji, postačí fixovat látku pomocí hřebíků na nábytek nebo sponky staplerku.
 • Zůstává přímo vytahovat kuchyňský kout. Za tímto účelem jsou na rámu vytáhnuty nové kryty a na zadní straně jsou na několika místech upevněny sponky průmyslového sešívačky. V této fázi je důležité, aby se nepřecházely a nepracovali pečlivě, aby nedošlo k deformaci látky.
sešívačka

Nejvhodnější je pracovat s pneumatickým sešívačem, v případě jeho nepřítomnosti můžete připevnit nové čalounění k dřevěnému rámu pomocí hřebíků a kladiva

Důležité: vzdálenost mezi svorkami by neměla překročit 4 cm, jinak se tkanina roztřepí a práce bude třeba znovu zpracovat.

 • V poslední fázi je třeba shromáždit všechny detaily kuchyňského koutku – s novým čalouněním dokonale osvěží interiér kuchyně.
montáž

Závěrečnou etapou práce je montáž všech součástí nábytku

V případě, že zúžení kuchyňský byly kousky nové tkáně, mohou být použity pro bannery stolice v kuchyni nebo šít malé polštáře, které doplňují obnovu a aby v místnosti větší pohodlí.

Video master-class: kuchyňská pohovka peretyazhka

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: