Mytí nádobí v 7 krocích

Mytí nádobí v 7 krocích

Mytí nádobí v 7 krocích

Nejprve se může zdát, že myčky nádobí nepotřebují zvláštní péči, protože vypadají čisté po nějakou dobu. Ve skutečnosti však s každým pracím cyklem jsou pracovní díly nevyhnutelně kontaminovány srážením tvrdé vody, odpadních potravin a detergentů. Kůra a plát tuk postupně vedou k prasknutí nebo neúčinnému provozu. Čištění myčky nádobí (dále jen "PMM") je tedy hlavní podmínkou jeho dlouhodobého provozu.

Zjistěte, jak umýt myčku v 7 jednoduchých krocích doma. Mějte však na paměti, že je to příklad celé řady postupů, které samozřejmě nemusí být vždy plně realizovány. Některé postupy by se navíc měly provádět pravidelně a některé - pouze v případě, že vznikne problém.

Krok 1. Umyjte sítko

Začněte s čištěním síťového filtru, který musí být vyčištěn jednou týdně. Koneckonců, to dost rychle utvořilo plaketu tuku, který ucpává malé buňky, což způsobuje nepříjemný zápach, a co je nejdůležitější - únik.

Čištění filtru

Chcete-li filtr odstranit, dolní koš je pečlivě vyjmut a demontován, jak je uvedeno na obrázku výše. Extrahovaný filtr by měl být propláchnut pod proudem vody s obvyklou nádobou na mytí nádobí a vyměněn.

Krok 2. Čištění nožů

Teď vyčistíme lopatky (oběžné kolo nebo kolébku), které se také čistí, když se znečišťují. Mohou být ucpané zbytky jídla nebo stupnice. Pokud se tak stane, pak vše, co je třeba se obrátit na lopatky odstranit a umýt a vyčistit otvory párátkem, jak je znázorněno na obrázku.

Čištění kyvných ramen v myčce nádobí

Po montáži by se měly dobře otáčet, pokud se tak nestane, pak by mělo být odstraňování okují a osa by měla být vyčištěna.

Krok 3. Vyčistěte těsnění

Těsnění dveří je třeba čistit každých 6 měsíců. Za tímto účelem je zakoupen speciální výrobek doporučený výrobcem myčky nádobí.

1

Čištění těsnění myčky nádobí

  • Prostor mezi těsněními se pohodlně čistí zubním kartáčem.
  • Je lepší nepoužívat tradiční léky, jako je kyselina citrónová, jako z důvodu její pryžové těsnění ztrácí pružnost, a proto je MMP může začít proudit.

Krok 4. Mytí "mrtvé zóny" a koše

Ve spodní části dveří auta se nachází "mrtvá zóna" - nevstoupí voda a odpad se hromadí. Nezapomeňte na tuto část důkladně vyčistit.

Čištění myčky nádobí

Plastové části koše se snadno a rychle čistí štětcem a pracím prostředkem na mytí nádobí.

Krok 5. Zbavte se tuku, plísní a rezu

Nyní musíte odstranit všechny viditelné nečistoty, plísně, mastnotu a rzi:

  • Chcete-li odstranit formu, musíte použít bělení. Nicméně, tento proces by bylo nebezpečné pro díly z nerezové oceli, takže je nejlepší, aby se zabránilo množení plísní, pravidelně prosushivaya auto. Chcete-li to provést, jednoduše nechte otevřené dveře tak, aby vnitřní prostor byl odvětrán;
Čištění myčky nádobí
  • Odstranění hrdze. Použijte speciální nástroj k odstranění hrdze, ale je také důležité pochopit, proč koroze nastává. Takže, časem se může začarovat lakováním na koše, pak můžete povrch opravit speciálním těsněním. A že voda nevstupuje do zařízení s významným obsahem železa (např. Z rezavých trubek), je nutné umístit filtr na vstup;
  • V ideálním případě musí být kamera, dveře, těsnění a hrubý filtr PMM vymazány každý den.

Krok 6. Stroj vyčistíme z měřítka

Odstraňování vodního kamene je nejlepší koupit speciální nástroj a běh s ním jeden krátký čisticí cyklus, nebo naopak, nejvýkonnější a dlouhou léčbu při maximální teplotě - záleží na vysavače. Stroj musí samozřejmě být prázdný.

  • Jaký typ čisticího prostředku pro myčky byste si mohli vybrat? Nejběžnějším prostředkem je čistič od dokončení. Ale existují i ​​jiné účinné tekutiny, například od HG, Soda slunce, Somat, Topper a lék od společnosti Amway.
  • Nedoporučuje se používat kyselinu citronovou, protože může poškodit těsnění. V extrémním případě se myčka může být čištěna pomocí sody a octa: Pour konvenční šálek 5% octa (zředěné v případě 70% z podstaty, je třeba 1 polévková lžíce esence přidat 13 polévkové lžíce vody ...), potom se přidá tam ¼ šálky sódy a položte sklo na horní polici (na hrnky). A pak spusťte auto v normálním programu bez náčiní.

Čištění myčky nádobí z měřítka a maziva

  • Toto čištění by mělo být provedeno jednou za 3 měsíce.
  • Nejdůležitější rada - pro prevenci stupnice nezanedbávat pravidelné užívání soli, protože mění složení vody a neumožňuje vklady hromadit.

Viz také: Jak pračku vyčistit z nečistot a stupnice v 5 krocích.

Krok 7. Utřete auto

Po skončení cyklu jednoduše utřete komoru myčky nádobí - pokud zůstane nějaká nečistota, měla by se snadno odvézt.

No, to je všechno, váš asistent je připraven znovu pracovat!

Dále vám nabízíme následující video o údržbě a prevenci ložisek nerostných surovin pomocí soli:

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

6 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map