Sprievodca pre výber mixéra

Sprievodca pre výber mixéra

Sprievodca pre výber mixéra

Dobrý mixér môže chladne zjednodušiť život vášnivého kulinárskeho a amatérskeho jednoduchého omeletu. Hlavnou vecou je vyzbrojiť sa zariadením, ktoré je vhodné pre váš životný štýl, kulinárske ambície a rozpočet. V tomto článku vám povieme, ako a aký mixér si vyberiete v dome, v takom prípade by mal mixér uprednostňovať mixér a stacionárny model je lepší ako manuálny.

Čo si vybrať - mixér alebo mixér?

Hlavný rozdiel medzi týmito zariadeniami je v rôznych funkciách:

 • Účelom miešača je rozdrviť výrobok nožmi a účelom miešača je šľahanie šľahačkou a tiež miesenie cesta s háčikom. Mixér nemôže variť krémové polievky, detská výživa, sušienky a koktaily, sekané oriešky a mixér - zmiešajte krém na penu alebo mieste kvasné cesto.

Ale keďže ponorný mixér má vždy ďalšiu trysku v podobe šľahača a niekedy dokonca aj hák na miesenie cesta, vzniká otázka: môže zmiešavač vymeniť mixér? Áno, ale len čiastočne.

 • Skutočnosť spočíva v tom, že mixér je vo svojich možnostiach porovnateľný len s ručným miešačom, ale nie so stacionárnym miešačom. Napokon iba stacionárne zariadenie dokáže rýchlo a kvalitatívne miesiť husté a husté cesto, napríklad pre koláče a pelmeni. Ani mixér ani ručné mixér sa nedokážu vyrovnať s touto úlohou.

Ale s takou triviálna úloha ako šľahanie vajcia alebo palacinky cestá mixéra zvládne takmer rovnako ako ručný mixér (mixér, ale napriek tomu efektívne a pohodlný pri dlhodobom). Ak sa vám páči myšlienka na "3 v 1" zariadení, odporúčame vám zvoliť ponorný mixér s výkonom od 500 W do háku s ním, alebo ... ako môže silnejší mixer, mixér, ktorý vyzerá ako mixér, ale príloha drvič. Zistite ďalšie nuansy pri výbere mixéra v našom podrobnom sprievodcovi (pozri materiál: Príručka pre výber ponorného a stacionárneho typu miešača). A toto video vám pomôže nielen pochopiť rozdiel medzi dvoma podobnými zariadeniami, ale tiež zvoliť mixér pre kuchyňu.

6 krokov výberu

Krok 1. Určite typ mixéra

Miešačky sú bežne rozdelené do troch kategórií: ručné, stacionárne a stacionárne s planetovým miešacím systémom.

 1. Ručný mixér - Zariadenie s nízkou a nízkou spotrebou (200-500 W) s dvoma polovičkami a dvoma háčikmi v súprave. Vynikajúca na šľahanie vajec, smotany, masla, ako aj na miešanie polokvapalného cesta, napríklad na sušienky alebo palacinky. Je to dobré, pretože to stojí lacno (od 500-3000 rubov), zaberá málo miesta, ľahko sa čistí (stačí odstrániť a opláchnuť dýzy) a robí to pohodlne bičovať absolútne malé časti. Bohužiaľ, moc ručného zariadenia nestačí na miesenie kvasnicového cesta na koláče alebo strmé cesto na ravioli, vareniki a manti. Ak však tieto variče variujete zriedkavo, potom je ručný mixér vynikajúcou voľbou.

Ručný mixér

 1. Stacionárny mixér (typ domácnosti) Je stacionárne zariadenie s miskou, stojanom a mixérom so všetkými rovnakými korunkami a háčikmi. Vďaka takémuto zariadeniu môže zariadenie spracovať produkt bez vašej účasti. Jediné, čo musíte urobiť, je naplniť misku ingredienciami a spustiť motor. Pretože v moderných stacionárnych miešači sa otáča nielen dýzy, ale aj samotná misa, zmes sa spracuje rovnomerne. Navyše, vzhľadom na väčší výkon (400-700 W) je tento mixér schopný miesiť aj tuhé cesto. Ak je to potrebné, mixér možno odstrániť zo stojana a použiť ako bežné ručné zariadenie. nevýhody: vysoká cena v porovnaní s manuálnou (priemerná cena 2500-8000 rubľov), väčšia veľkosť, väčší hluk motora a otáčanie húštín. Tiež nevýhodou je potreba umyť misku pred spracovaním ďalšieho produktu, zatiaľ čo ručný mixér vyžaduje len čistenie trysiek. V porovnaní s planetovým mixérom je štandardné zariadenie oveľa lacnejšie, ale je menej stabilné, jeho motor je oveľa menej odolný a spoľahlivý. Kto môže používať stacionárny domáci mixér? Pre všetkých, ktorí nielen porazili vajcia a sušienkové cesto, ale pripravili aj výrobky z múky z hustého alebo kvasinkového cesta. Ale nerobí to každý deň, ale len čas od času.
 2. Planétový mixér - je to rovnaké stacionárne miešačka, ale silnejšie (500-1200 W), a čo je najdôležitejšie - s tryskou, ktorá sa otáča na princípe rotácie planéty, to znamená, že okolo svojej osi a zároveň cez kalichu kruhu. Vďaka tomuto "zameraniu" je možné dosiahnuť ideálnu kvalitu zmesi v čo najkratšom čase. Ak varíte často a pre mnohých (najmä koláče, sladkosti, koláče, pel'menis), potom sa planetárny mixér stane najžiadanejšou "koňom". Mimochodom, niektoré modely planetových mixérov majú ďalší bonus - možnosť vybaviť ďalšími zariadeniami: mlynček na mäso, strúhadlo, cesto a rezance, drvič a dokonca aj odšťavovač. Takéto multifunkčné mixéry sa často nazývajú kuchynské roboty alebo kuchynské stroje. Nevýhody planetárnych mixérov zahŕňajú predovšetkým vysokú cenu (od 5 tr do 130 tr), ťažkú ​​hmotnosť a hluk.

Planétový mixér

Ak chcete lepšie porozumieť rozdielu medzi týmito tromi typmi mixérov, odporúčame vám prečítať si nasledujúce video recenzie.

Krok 2. Dávajte pozor na silu

Pri výbere mixéra je prvou vecou, ​​ktorú musíte venovať pozornosť. Produktivita a rýchlosť spracovania výrobkov spravidla vo veľkej miere závisia od toho. Čím viac energie, tým viac testu môže zariadenie hnevať. Zároveň je čím silnejšia, tým viac jej nákladov a viac energie sa vynakladá.

 • Pri ručnom mixéri, ktorý len mieša tekuté a polotekuté zmesi, stačí 250 wattov. Ak často používate ručný mixér a dlhšiu dobu (viac ako 10 minút), potom zvoľte mixér silnejšie - 350-400 W.
 • Výkon stacionárneho mixéra pre domáce použitie by mal byť aspoň 500 wattov.
 • Planétový mixér na prerušované použitie by mal byť kúpený s výkonom najmenej 600 W pre každodenné použitie - nie menej ako 900 W.

Krok 3. Pozrite sa na materiály prípadu a misky

1

Kryty nenákladných stacionárnych mixérov sú najčastejšie vyrobené z plastu a modely sú drahšie a planetové mixéry sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele.

 • Oceľové puzdrá stacionárnych miešačov vzhľadom na ich hmotnosť sú stabilnejšie, čo je obzvlášť dôležité pri hnetení hustého cesta. Okrem toho sú oveľa krajšie a silnejšie. Avšak kovové mixéry sú oveľa drahšie ako podobné zariadenia z plastu.
 • Plastové puzdrá s ťažkými bremenami často začínajú cítiť, skrčiť a triasť. Ale robia zariadenia oveľa lacnejšie a ľahšie sa prepravujú, pohybujú sa z miesta na miesto.

Miešacie misky sú plastové, sklenené a kovové.

 • Sklenené misy sú ekologické, lacné, krásne, ale krehké. Plastové húštiny nekonajú a sú lacné, ale môžu sa časom deformovať a zmeniť farbu. Ideálnym materiálom pre misku je nehrdzavejúca oceľ.

Krok 4. Zvoľte objem misky

Miešačky sú doplnené misky v objeme od 1,5 do 6 litrov. Z tohto indikátora závisí to, aké maximálne množstvo výrobku môžete naraz pretrepať / miešať. Ale minimálne limity pre stacionárne mixéry neexistujú - dokonca aj v najväčšej miske môžete rovnako dobre poraziť ako pár vajíčok a tucet. Tajomstvo tejto schopnosti spočíva vo všetkom v tom istom planetárnom miešacom systéme alebo v rotácii nielen dýz, ale aj misiek.

Ak chcete zistiť objem misky, premýšľajte o tom, aké maximálne objemy zvyčajne spracujete v mixéri a pridajte k tomuto číslu 200-500 ml. Takéto zásoby neumožňujú zmesi rozstreknúť a múku a cukor rozptýlené za misku.

Mimochodom, o kropení. Pri kúpe mixéra nezabudnite pripojiť špeciálne veko s otvorom na pridanie prísad. Tento jednoduchý predmet chráni vašu kuchyňu pred škvrnami a súčasne vám umožňuje naliať a naliať všetko, čo potrebujete práve počas pracovného procesu. Bohužiaľ, lacné mixéry často nie sú vybavené takým krytom.

A pár užitočných tipov na výber misy:

 • Pri výbere zmiešavačov v obchode sa pokúste otestovať misky tým, že simulujete, napríklad nalejte suché cesto do formy. Rukoväť misky by mala byť taká, aby ste mohli držať nádobu jednou rukou a druhou rukou je ľahko škrabnúť jej obsah lopatou. Misa samotná by sa mala ľahko odstrániť zo stojana.
 • Je zmysluplné zakúpiť si extra misu, takže pri príprave viackomponentných riadov už nebudete musieť znovu umyť už použitú kapacitu.

Krok 5. Vyberte dýzy a príslušenstvo

Najčastejšie je stacionárny mixér vybavený len pármi dýz - šľahačkou na šľahanie a háčikom na miesenie strmého cesta. A háčik môže byť skutočne háčik ako na fotografii nižšie (na miesenie cesta) alebo špirálovité (pre viac tekuté cesto). Niekedy súprava obsahuje lopatkovú trysku na miešanie cesta. Niektoré mixéry majú trysku na zemiaky a / alebo drvič trysky (mixér) na výrobu omáčok, smoothies, koktailov atď.

Dýzy pre planetový mixér

Štandardná sada trysiek pre planetový mixér

Mixéry - kombajny, ako sme už uviedli predtým, môžu byť vybavené prídavnými dýzami: mlynček na mäso, lis na cesto, citrusový lis a strih. Niekedy sú tieto prílohy súčasťou súpravy a niekedy sú zakúpené samostatne.

Krok 6. Získajte informácie o režimoch, rýchlostiach a ďalších možnostiach

Miešačky pracujú v 3 režimoch:

 • standard - prístroj sa jednoducho zapne, začne biť alebo sa mieša.
 • náraz - Motor pracuje impulzívne, ako keby to bol trhák. Tento režim je vhodnejší na brúsenie (!) Tuhých výrobkov, nie na šľahanie a miešanie.
 • Režim Turbo - V tomto režime pracuje mixér rýchlo, ale v priebehu niekoľkých sekúnd, aby sa predišlo prehriatiu motora.

Rýchlosť otáčania miešacích trysiek je k dispozícii od 3 do 20. Čím viac rýchlostí je zariadenie, tým tenšie, ktoré môžete regulovať stupeň spracovania produktu, hladko spomaľuje alebo urýchľuje otáčanie trysiek.

 • Ako však ukazuje prax, väčšina kulinárskych špecialistov má dosť 3-5 rýchlostí.

Naozaj užitočné ďalšie možnosti sú:

 • Časovač, ktorý vám umožňuje nastaviť požadovaný čas zapnutia a vypnutia, čo je veľmi výhodné, keď potrebujete odísť.
 • Bezpečnostný systém, ktorý automaticky vypne mixážňu s rizikom prehriatia.

A konečne, pre tých, ktorí sa rozhodli vybrať planetárny mixer, pozývame, aby ste si prečítali nasledujúce video recenziu KitchenAid mixér v porovnaní s kuchynskom robote.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

29 − 20 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map