Opravujeme kuchynský kryt sám

Opravujeme kuchynský kryt sám

oprava kapucne vlastnými rukami

Oprava kuchynských digestorov je takmer vždy opodstatnená z finančného hľadiska, je celkom možné opraviť niekoľko malých porúch s vlastnými rukami pre každého majstra domova.

Dome kapucňa

Ako je odsávač pár?

Než začnete opravovať kapucňu vlastnými rukami, mali by ste pochopiť jej zariadenie. Takouto technikou môže byť výfukový alebo recirkulujúci typ (vzduch je čistený a uvoľnený späť), ale u obidvoch druhov je hlavným pracovným prvkom vždy asynchrónny motor (8).

Extrakčné zariadenie

Tangenciálny ventilátor

Navyše pri tejto technike bude nutne mať ventilátor (2), ktorý môže byť axiálny alebo tangenciálny. Axiálne predstavuje čepele, ktoré "dotiahli" vzduch vo vnútri. Prietok vzduchu prechádza pozdĺž osi otáčania motora. Ventilátory tangenciálneho typu sú rovnomerne rozmiestnené lopatkové nože. Takýto ventilátor je vhodnejší - jeho princíp fungovania poskytuje zvýšenú účinnosť.

Extrakčné filtre

V extrakte budú nutne filtre. Na okrúhle vstupné okno motora sa umiestni napríklad uhlíkový filter (9) a nákladnejšia filtračná štruktúra s uhoľnými granulami má tvar obdĺžnikového tvaru a je umiestnená bezprostredne za tukom. Filter tuku je zase umiestnený bezprostredne za pracovným povrchom (12). Existujú tiež tkaninové filtre a výrobky z papiera s impregnáciou (jednorazové), ale najčastejšie sú sieťové pasce na opakované použitie kovových tukov.

Pokiaľ ide o ovládací panel, môže to byť dotykový alebo mechanický typ, ale bude to vždy bežná jednotka, ako je znázornené na fotografii nižšie.

Ovládací panel Hood

Ak zariadenie poskytuje zmenu rýchlosti, potom je nevyhnutne obvod, ktorý generuje riadiace napätie. Návrh je doplnený osvetlením. Môžu to byť žiarovky, halogénové alebo LED žiarovky.

Opraviť kapotu vlastnými rukami je jednoduché, ak konáte na určitom algoritme. Je zrejmé, že na začiatku je potrebné problém určiť.

1

V prípade, že je kapota rozbitá a nie je zapnutá, je potrebné skontrolovať pracovnú kapacitu zabudovaného osvetlenia. Tým je monitorovaná integrita napájacieho obvodu, pripojenie k výstupu je správne. Ak fungujú žiarovky, problém je v motore alebo v riadiacom systéme, v takomto prípade musíte zakúpiť nové diely, ktoré zodpovedajú modelu vašej kapoty a sú schválené výrobcom.

Náhradné diely pre kuchyňské digestory sa predávajú v špecializovaných predajniach náhradných dielov pre domáce spotrebiče a v internetových obchodoch.

Ako zmeniť výfukový motor

 1. Vypnite napájanie odsávača.
 2. Vytiahnite filtre potiahnutím za uško. Odskrutkujte spodnú časť krytu tým, že ju držíte zo spodu tak, aby nespadla.
 3. Odpojte konektory drôtov podsvietenia, takže od seba odpojte oba panely.
 4. Demontujte odsávač pár alebo ho odoberte zo skrinky odskrutkovaním skrutiek a položte ho jemne na podlahu. Pozor, kapucňa je ťažká, takže je žiaduce strieľať ju s partnerom.
 5. Odstráňte ventilátor z motora, uvoľnite pružinovú svorku alebo iné upevnenie.

Ako rozobrať kapotu

 1. Teraz musíte odstrániť motor. Aby ste to urobili, odpojte zelený uzemňovací vodič od skrutky na kryte a potom odpojte vodiče pripojené k motoru. Odskrutkujte 3 skrutky z montážnej dosky, ako je znázornené na obrázku nižšie, vyberte túto dosku a vytiahnite motor ventilátora z odsávača pár.
 2. Pripojte nový motor k montážnej doske, potom ho umiestnite do krytu krytu, na zem uzemnite späť.

montáž nového výfukového motora

 1. Opätovne namontujte lopatky ventilátora utiahnutím pružinovej svorky. Nainštalujte alebo namontujte kryt na miesto, upevnite všetky panely krytu a pripojte napájací zdroj, skontrolujte prevádzku nového motora.

Čo robiť, ak sa ovládací panel rozpadol

Ak motor stále funguje, ale nemení rýchlosť, v 92% prípadov je problém v ovládacom paneli. Lepšie a ľahšie v tomto prípade stačí kúpiť nový a nahradiť ho, opraviť dosku vlastnými rukami je dosť ťažké.

Zmena ovládacej dosky ovládacieho systému kapoty

A teraz zvážime možné malé chyby v kapote.

Čo robiť, ak sa odsávač pár nezapne

Tu je niekoľko možných porúch:

 1. Zariadenie nemusí byť pripojené k elektrickej sieti. Je potrebné skontrolovať samotnú skutočnosť pripojenia a prítomnosť napätia vo vývodke.
 2. Funkčnosť ističa je kontrolovaná testerom. Ak tento prvok nevyzváňa, musí byť vymenený.
 3. Môže sa ukázať, že existujú problémy s napájaním. Môžu sa vyskytnúť v dôsledku poruchy stroja alebo poruchy poistiek.
 4. Napájacia zástrčka môže tiež zlyhať. Mimochodom, zástrčka môže mať vstavanú poistku, ktorá sa môže spáliť - v tomto prípade bude potrebné ju vymeniť.
 5. Vnútorné zapojenie prístroja môže tiež spôsobiť poruchy. Musí sa skontrolovať pomocou skúšobného zariadenia a zistené zlé kontakty sa odstránia utiahnutím skrutiek alebo vylisovaním špičiek pomocou klieští.
 6. Porucha elektrického motora však vyžaduje dôležité opravy a zásahy odborníkov.

Extrakt funguje, ale neodstraňuje zápach

Výmena uhlíkového filtra v digestore

Ak v kuchyni zostávajú zápachy, keď je digestor funkčný, potom je pravdepodobne vo filtri. Účinnosť odsávača je znížená, ak nie je včas vymenená (nečistená). Napríklad uhlíkový filter umiestnený tesne za mriežkou nasávania musí byť vymenený približne raz za 3 mesiace. Filter tohto typu môže byť sklopný, potom sa menia iba uhoľné pelety (foto vľavo).

Čistenie filtra tuku na odsávanie

Jednorazové tukové filtre (papier a textílie) sú tiež predmetom výmeny. Nemôžu byť obnovené a nemôžu sa umyť. Ale kovové okná štruktúry potrebujú pravidelné čistenie (môžu byť dokonca umývať v umývačke riadu - zhruba raz za mesiac).

Ak ste si istý, že problém nie je vo filtri, problém možno vyriešiť nasledujúcim spôsobom: predĺžiť prevádzkovú dobu prístroja, vrátane niekoľkých minút pred zapnutím horákov a vypnutím štvrtej hodiny po vyprázdnení platne.

Osvetlenie nefunguje

Ak osvetlenie kapoty nefunguje, všetko môže byť opravené nasledujúcim algoritmom:

 1. V prípade, že sa ventilátor otáča bez poruchy, ale osvetlenie sa nijako nezapne, žiarovka sa jednoducho nahradí novou.
 2. Keď výmena žiarovky nevyriešila problém, stojí za to skontrolovať činnosť spínača svetelného zdroja, s najväčšou pravdepodobnosťou to jednoducho vypadlo z drôtu.

Oprava osvetlenia kapoty

Ako pokračovať v práci

Na akej výške by sme mali zavesiť kapotu
 • Aby ste zabezpečili, že vačka bude fungovať čo najdlhšie, mali by ste filtre vymeniť a vyčistiť včas. Moderné modely sú vybavené špeciálnymi snímačmi (bzučiakom alebo žiarovkou), čo dokazuje potrebu výmeny;
 • Aby sa predišlo prehriatiu motora, je potrebné zabrániť jeho fungovaniu v umývačke riadu bez plynových sporákov;
 • Navyše musí byť minimálna montážna výška pracovnej plochy krytu zachovaná - 70-75 cm nad plynovým sporákom a 65-70 nad varnou doskou.
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 5 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map