Kuchyně ve skandinávském stylu od A do Z

Kuchyně ve skandinávském stylu od A do Z

Skandinávská kuchyně

Tradičně se Skandinávie považuje za tři země: Švédsko, Norsko a Dánsko. Závažnost klimatu a různorodost světa přírody odráží v skandinávské interiéru - jednoduché geometrické tvary, přírodní materiály a světlé, někdy i chladné barvy, aby tento styl tak odlišné od ostatních. V poslední době se mu podařilo upoutat mnoho a nabral na obrátkách v popularitě, a to i vzhledem k tomu, že jej můžete použít v kuchyni jakékoliv velikosti, a v malém interiéru kuchyně, prostě perfektně sedí! Kromě toho vypadá skandinávský design v kuchyních v kombinaci s obývacím pokojem. Pokud jste fanouškem cool design, ale minimalistický hi-tech pro vás příliš nudné, a pokud máte kuchyň - jedná se především o místo k jídlu jídlo a relaxaci dáváte přednost nejen tělo i duši, ale i oči - na design kuchyně Skandinávský styl pro vás!

Dnes budeme analyzovat klíčové rysy tohoto stylu, odhalíme tajemství a techniky skandinávské výzdoby a dozvíme se, co je potřeba, aby se vaše kuchyně stala skutečnou skandinávskou oázou.

No, pojďme jmenovat hlavní rysy kuchyně ve skandinávském stylu:

 • Světlé barvy s jasnými impregnacemi;
 • Mnoho zdrojů přírodního a umělého osvětlení;
 • Přírodní materiály;
 • Striktnost forem, včetně nábytku;
 • Funkčnost a užitečnost každé věci;
 • Minimální výzdoba, maximální volný prostor.

50 odstínů bílého

Krátký den světla a častý nedostatek slunečního svitu Skandinávci kompenzují lehkou výzdobu a nábytek. Samozřejmě, hlavní barva ve skandinávském interiéru je bílá a všechny jeho variace. Bílá barva rozšiřuje prostor v malé kuchyni, osvěží pokoj a dodává vzdušnost do interiéru. A aby se zabránilo „nemocniční“ efekt, může být ředěn nebo nahradit světle modrá, šedá, veškeré odstíny béžové, levandule nebo máty a v detailech a akcenty - zářivě žluté, modré nebo zelené. Přečtěte si více o designu bílé kuchyně zde.

Bílé skandinávské kuchyně
Kuchyně ve skandinávském stylu
Bílé skandinávské kuchyně

Pokud máte kuchyň spojenou s obývacím pokojem, je možné rozlišovat mezi různými zónami barevného řešení (v tomto případě je lepší nechat to být různé odstíny stejné barvy), a spojit své společné motivy v interiéru, které budou popsány níže. Musíme se ujistit, že barva stěn je v kontrastu s barvou nábytku. Podívejte se na kombinace absolutně bílých zdí a černého nábytku - vypadá to působivě a čerstvě.

Černý a bílý kontrast ve skandinávském interiéru kuchyně

Dokončení podlah a stěn

Nejlepší ze všech je, že ekologický design zdůrazňuje podlahu prken nebo laminát světlých barev, které připomínají masivní prkna.

Podlaha s laminátem a parkety ve skandinávském stylu

Účinný vzhled bude kombinací lehkých stěn a tmavých, dokonce i černých podlah.

Tmavá podlaha ve skandinávské kuchyni
Tmavá podlaha ve skandinávské kuchyni

Dlaždice je dobrou alternativou k dřevěné podlaze. Vyberte dlaždici světelných barev.

Dlaždice ve skandinávské kuchyni
1

Ve výzdobě stěn se můžete zastavit na světle šedé, bílé nebo vaječné barvě nebo roztavené mléko.

Barva stěn ve skandinávské kuchyni

Barvy stěn v kuchyni ve skandinávském stylu

Tapeta je také vhodná a volba je lepší zůstat na tradičních švédských firmách, ne slyšet, co je skandinávský design. Například na tapety Boråstapeter a ECO. Tapeta může být jak monofonní, tak obsahovat obrázek, v takovém případě je můžete porazit dalšími detaily ve vnitřku kuchyně.

Tapeta v interiéru kuchyně ve skandinávském stylu
Tapeta v interiéru kuchyně ve skandinávském stylu
Tapeta v interiéru kuchyně ve skandinávském stylu
Tapeta v interiéru kuchyně ve skandinávském stylu

Mimochodem, pokud jste se rozhodli lepidlo tapetu s obrázkem - je lepší to udělat na jedné zdi a zbytek, aby to bylo monofonní, takže interiér se neukáže jako příliš aktivní. Loft stylu si může půjčit myšlenku na zdění, ale jen částečně, aby se interiér příliš "průmyslový". Pokud máte kuchyňský obývací pokoj, pak jejich design lze kombinovat jen pomocí rezonující zdiva v různých zónách.

cihlová zeď v kuchyni

A co zástěra? Obvykle je bílá a napodobuje zdiva, i když může být i barevná. Dalšími vhodnými možnostmi pro dokončení zástěry jsou skleněné, mozaikové a samozřejmě dřevěné panely. Vybrali jsme několik vhodných pro kuchyňské možnosti, které můžete vidět na fotografii.

zástěra ve skandinávském stylu

zástěra ve skandinávském stylu

Nechť je světlo

Ve skandinávské kuchyni budete vždy vidět velká okna a světelné záclony z lehkého materiálu. Nejvíce autentická věc není zavěsit závěsy vůbec (jako na fotografii níže), ale pokud je na opačné straně jiný dům se zvědavými sousedy, nebo jen upřednostňujete soukromí, nemůžete bez nich.

Okna v kuchyni bez záclon

Barva oken často odpovídá barvě podlahy. Dokonce i když jsou okna ve vaší kuchyni malá, můžete je zakrýt světelnými závěsy, aby se místnost ještě lehčí.

Návrh kuchyňských oken ve skandinávském stylu

Skandinávský interiér se vyznačuje ještě jednou nedílnou součástí - spoustou zdrojů umělého osvětlení. Dávejte pozor nejen lustru, ale také bodových a podlahových svítidel. Pouze lampy se mohou stát tak jasným barevným přízvukem, odlišným od bílé barvy stěn a nábytku. Lustry současně mohou být nejvíce futuristické formy, nebo naopak, vítr retro styl - být inspirován fotografie!

 • Vybavení ve skandinávském stylu pro kuchyni
 • Vybavení ve skandinávském stylu pro kuchyni

Nábytek

Skandinávské kuchyni dominuje úsporné a lakonické formy. Minimální počet nábytku, a ten, který je, má užitný charakter i ve velkých prostorech. Kuchyňská linka a jídelna budou vyrobeny z přírodních materiálů, nejčastěji dřevěné, bez jakýchkoliv excesů. Co na první pohled myslíte na skandinávský design? Samozřejmě je to švédská firma IKEA a její firemní identita, díky čemuž se rozšířila i pojem kuchyně ve švédském stylu. Na jejich katalogy, a měl by se spoléhat na uspořádání takové kuchyně. Fasády kuchyňské soupravy mohou být naprosto bílé a deska kontrastní barvy, například černá, je zdobí.

 • Kuchyňská souprava ve skandinávském stylu
 • Kuchyňská souprava ve skandinávském stylu

To je také nezbytné, aby se zabránilo "sloučení" na jedno bílé místo. Rukojeti na náhlavní soupravě jsou jednoduché, kovové nebo vůbec chybí. Je pozoruhodné, že povrch nábytku a zařízení je často lesklá a tak odráží světlo - vyzkoušet tuto metodu mohou být v malé kuchyni: skříňky, lesklé chromové spotřebičů a spoustu kovových povrchů opticky rozšířit prostor a bude vypadat moderní.

Ve skandinávském interiéru jsou stoly a židle vyrobeny z lehkého dřeva a obdržely minimální zacházení nebo naopak jasné barvy.

Stravovací skupina ve skandinávském stylu
Stravovací skupina ve skandinávském stylu
Stravovací skupina ve skandinávském stylu

Plast zředí přirozenost interiéru dobře. Čítač částí často nahrazuje velký jídelní stůl - není tam žádná cesta pro malou kuchyň, kde se počítají každý metr?

 • Barový pult v kuchyni ve skandinávském stylu
 • Barový pult v kuchyni ve skandinávském stylu

Na fotografii můžete vidět mnoho různých alternativ k bílému nebo dřevěnému nábytku v lakonické severní verzi.

Skandinávský výzdobu

Zdobení kuchyně ve skandinávském stylu

Pokud dekorace a uspořádání kuchyně oceňuje jednoduchost, pak ve výzdobě je místo, kde se vyčistit! Je to dekor, který dýchá život do tohoto severního designu a dává mu špatný pocit. Například, můžete zdobí stěny s barevnými plakáty, podlaha - světlé koberce, a ne zapomenout na pěkné oči textilií: Neobvyklé ručníky, polštáře a přikrývky na židle a okenní parapet. V obývacím pokoji v kuchyni mohou textilie rezonovat v různých zónách: stejné polštáře, koberce v podobném stylu a mnohem více. A nezapomeňte na minimalistické hodinky! Usaďte květináče s rostlinami, i když se jim nelíbí, protože si můžete vybrat něco nenáročného.

Zahrady v kuchyni

Dokonce i když nemáte rádi lov, budou vypadat skvěle napodobující rohy nebo hlavy zvířat, například z lepenky.

Dekorativní hlavy zvířat v interiéru

Dalším hezkým dekorem, který je podmíněn klimatickými podmínkami skandinávských zemí, je přírodní nebo umělá kůže a kožešiny.

Kůže a kůže v interiéru kuchyně

Také skvělé bude deska z křídy, na které můžete psát menu za týden nebo připomenutí a poznámky svým blízkým.

křídové tapety a tabule v kuchyni

Tak proč milujeme skandinávský design? Za to, že dokáže úspěšně vyvážit mezi chladem Hi-tech, jednoduchostí stylu Provence a současně zůstává moderní klasikou. Milujeme to díky tomu, že je dokonale přizpůsoben malým prostorům a kombinuje se s obývacím pokojem kvůli lehkým barvám a prostorovému ergonomii. Ukazuje se, že kuchyně ve skandinávském stylu je volbou moderního člověka, který miluje prostor a hledá klid v interiéru s poznámkami o neštěstí.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

34 − 27 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map