Czy warto wybrać ceramiczny zlewozmywak: argumenty za i przeciw ceramice

Czy warto wybrać ceramiczny zlewozmywak: argumenty za i przeciw ceramice

Ceramika w kuchni jest często używana. Ale wielu ludzi kojarzy ten materiał z czymś delikatnym, bijącym. Dlatego wiele ceramicznych zlewozmywaków uważa się za niepraktyczne. Powiemy Ci o tej różnorodności umywalek lub prawie wszystkiego.

Oczywiście, ceramika w swojej czystej postaci nie jest całkowicie odpowiednia dla zlewozmywaków. Ten ekologiczny materiał, z którego wykonane są kubki i talerze, jest używany do przykrywania naczyń (garnków i patelni z powłoką ceramiczną).

Niezwykły kształt myjki ceramicznej do kuchni Blanco sprawia, że ​​jest bardziej funkcjonalna

Ceramiczny zlewozmywak do kuchni Blanco różni się niebanalną formą, znacznie poszerzając jej funkcjonalność

Pozytywne właściwości zlewów ceramicznych

Sama ceramika jest dość delikatnym materiałem, który nie toleruje trudnych warunków. Spróbuj zalać wrzącą wodą filiżankę ceramiczną. Najprawdopodobniej się rozdzieli. Ponieważ w zlewie nie używaj ceramiki w czystej postaci. Zlewozmywaki ceramiczne do kuchni – nic innego jak pranie z porcelanowych kamionek. Jest to zmodernizowany materiał ceramiczny, który obejmuje wióry granitowe. To ona wytwarza myjnie ceramiczne odporne na uszkodzenia mechaniczne i zmiany temperatury. Ale wióry granitowe nie są jedynym składnikiem, który poprawia właściwości ceramiki. Oprócz tego stosuje się kilka rodzajów specjalnych substancji – dodatków, które służą do zmniejszenia kruchości i zwiększenia plastyczności ceramiki.

Pod opieką ceramicznego zlewu nie ma nic skomplikowanego ani specjalnego

Zlewozmywaki ceramiczne są łatwe w użyciu, łatwe do czyszczenia i trwale zachowują swój pierwotny wygląd

Jak zrobić ceramiczne zlewozmywaki kuchenne

Technologia jest dość skomplikowana. Najpierw mieszanka składa się z gliny i wszelkiego rodzaju dodatków, które poprawiają jej właściwości. Masę prasuje się pod wysokim ciśnieniem i po wypaleniu w wysokich temperaturach (do 1000 ° C). Formowane pranie to kilka dodatkowych procedur, które nazywane są “hartowaniem” (procedury termiczne). Dopiero po tym na zlew nałożono powłokę ceramiczną. Może to być emalia biała lub kolorowa, ale najczęściej pigment jest dodawany do mieszaniny na etapie jej mieszania. Rezultatem jest piękny i stylowy produkt, który może stać się głównym elementem Twojego projektu kuchni.

Ceramiczne zlewozmywaki są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie boją się wysokich temperatur, dobrze pochłaniają hałas (odgłos strumienia jest prawie całkowicie spłacony). Nie można zadrapać podkładki ceramicznej.

Ceramiczny zlewozmywak może wyglądać trochę ciężko

Ceramiczne zlewozmywaki kuchenne są bardzo ciężkie i masywne

Czy wady mają takie pranie

Główną wadą jest waga produktu. Zlew ceramiczny naprawdę podnosi jedną osobę, ale prawie niemożliwe jest jej samodzielne zainstalowanie. Druga wada wynika z pierwszej: zlew ceramiczny jest trudny do zainstalowania, a jeśli kupiłeś ten produkt, lepiej powierzyć instalację profesjonalistom. Trzecią wadą jest wysoka cena. Dla porównania: zlewozmywaki ze stali nierdzewnej kosztują sześć razy taniej. Dlatego myjki ceramiczne nie są tak popularne.

Kolor zlewozmywaka ceramicznego może być dowolny

Zlewozmywaki ceramiczne mają szeroką gamę kolorów, co odróżnia je od zlewozmywaków ze stali nierdzewnej

Odmiany zlewozmywaków ceramicznych

W zależności od użytych materiałów i stopnia pieczenia wyróżniamy kilka rodzajów ceramicznych zlewozmywaków. Do produkcji używa się fajansu lub porcelany. Fajans jest bardziej porowaty, co oznacza, że ​​dobrze wchłania wilgoć i tłuszcz. Aby wyeliminować tę wadę, umywalki z fajansu są pokryte specjalną glazurą. Wtedy powierzchnia jest mniej podatna na zewnętrzne wpływy. Ale jeśli szkliwo zostanie uszkodzone, pranie szybko stanie się bezużyteczne.

Porcelana jest wykonana z tych samych materiałów co fajans, ale według innej technologii produkcji. Materiał ma gęstą strukturę, więc jest uważany za bardziej odporny na różne wpływy. Producenci opracowali specjalne rodzaje glazury do zlewozmywaków, które sprawiają, że produkty są odporne na wszelkie uderzenia. Ceramiczne zlewozmywaki kuchenne odstraszają brud, kurz i wilgoć, dlatego dbałość o nie jest minimalna.

Powściągliwe, wyraźne linie czarnego ceramicznego zlewu wzmacniają jego dekoracyjne cechy

Zlew ceramiczny w kolorze czarnym – surowy luksus we wnętrzu

Jak określić jakość ceramicznego zlewu kuchennego

Tak poważny zakup powinien być dokonywany tylko w markowych sklepach, które mogą dostarczać certyfikaty dla swoich produktów. Ale nie zapominaj, że każda firma produkuje produkty klasy “economy” i “luxury”, a różnią się one znacząco jakością. Prawdopodobieństwo zakupu wadliwej klasy zlewu “gospodarka” jest znacznie wyższa niż przy zakupie elitarnego prania. Sprawdź, czy zlewozmywak ceramiczny może być taki sam, jak naczynia z tego materiału. Lekko dotknij powierzchni ołówkiem. Jeśli są puste przestrzenie i ukryte pęknięcia, dźwięk będzie głuchy, nieostry. Jeśli dzwoni, to jest to mycie wysokiej jakości.

Indywidualne cechy wnętrza zostaną wzmocnione, jeśli zostanie uzupełniony ekskluzywnym zlewem ceramicznym

Ekskluzywne zlewozmywaki ceramiczne nadają wnętrzu indywidualności

Niezwykły rodzaj zlewu ceramicznego sprawia, że ​​jest to ważny detal dekoracyjny

Ceramiczne zlewozmywaki wyglądają niecodziennie, dzięki czemu mogą służyć jako akcent we wnętrzu kuchni

decor

Leave a comment