Boyama için duvar kağıdı tutkal nasıl: duvar kağıdı farklı türleri ile çalışma nüansları

Boyama için duvar kağıdı tutkal nasıl: duvar kağıdı farklı türleri ile çalışma nüansları

Dairelerinin veya evlerinin iç mekanlarını güncellemek isteyen üreticiler tarafından daha fazla duvar kağıdı türü sunulmaktadır. Birçok çok kullanışlı ve pratik olan boyama için duvar kağıdı seçin. Bir kez yapıştırıldıktan sonra, birkaç kez boyanabilir, bu yüzden bu duvar kağıtları uzun bir süre hizmet eder. Ancak, duvar kağıdının doğru şekilde resim altında nasıl yapıştırılacağını bilmeniz gerekir.

Boyama için yapıştırıcı duvar kağıdı, bazı nüansları dikkate almanız gerekir

Bazı yararlı detayları bilmek, boyama için duvar kağıdını doğru bir şekilde uygulamanıza olanak tanır

Boyama için duvar kağıdı nedir

Üretim teknolojisine ve malzemenin kalitesine göre, boyama için duvar kağıdı aşağıdaki çeşitlere ayrılmıştır:

  • Boyama için vinil duvar kağıdı. Kağıt olarak da adlandırdıkları için kağıt denir, sadece üst tabaka vinilden yapılır.
  • Dokunmamış duvar kağıdı, dokunmamış dokunmamış kumaştan oluşur ve ince bir vinil tabaka ile kaplanır.
  • Steklooboi, dokumasız bir tabana sahiptir ve üst katmanı, özel katkı maddeleri ile kuvars kumu yapılır.

Boyama için tüm duvar kağıdı çok dayanıklıdır. Çoğu zaman dokulu olurlar, bu yüzden duvarların eksikliklerini gizlemeye yardımcı olurlar. Çalışmaları ekonomiktir, çünkü 5 ila 15 kat arasında boyanabilirler. Kağıt temelinde duvar kağıdı, 5-7 kat boyaya dayanabilir ve dokumasız ve cam elyaf 15 kata kadar boyanabilir. Ancak aynı zamanda, her bir resimdeki rahatlamanın daha az fark edileceğini düşünün.

Bu yüzden bu tür duvar kağıtlarının nispeten yüksek fiyatı ile karıştırmayın. Sonuçta, mutfak için kağıt duvar kağıdı alırsanız, bunları bir veya iki yıl içinde yeniden yapıştırmanız gerekir ve bu da para, işçilik ve zaman maliyetini beraberinde getirir. Resim için duvar kağıdına gelince, sadece renklerini değiştirmek yeterlidir (bu arada, bu tür duvar kağıdını çok orijinal boyayabilirsiniz) ve yeni bir iç mekana sahip olacaksınız.

Boyama için duvar kağıdı dokusu çok farklı olabilir, tasarımcıların en orijinal fikirlerini yansıtmaya izin verir.

Boyama için duvar kağıdının ana dekoratif özelliği – çiçeklerle güvenli bir şekilde denemenizi sağlayan dokuları

Boyama için duvar kağıdı düzgün tutkal nasıl

Her şeyden önce, doğru yapıştırıcıyı seçmeniz gerekiyor. Kağıt temelinde boyama için bir duvar kağıdı satın aldıysanız, evrensel yapıştırıcı yapacaktır. Dokunmamış ve fiberglas için bu tür çeşitler için özel tutkal gereklidir.

Resmin kırılmaması için, resmin altındaki duvar kağıdı pencereden yapıştırılmaya başlar.

Genellikle resim için duvar kağıdı resim yapısını kaydetmek için pencereden yapışmaya başlar

Sonra, duvarları hazırlaman gerek. Eski duvar kağıdından veya boyadan temizleyin. Duvarda delikler veya çatlaklar varsa, bunlar sıvalı olmalıdır. Duvarda daha önce herhangi bir bitirme işi yapılmamışsa, duvarlar yüzeyin seviyesine kadar sıvalıdır. Alçı kuruduktan sonra, duvarların bir astar ile işlenmesi gerekir ve ancak kuruduktan sonra yapışmaya devam etmek mümkündür.

Duvar kağıtlarını yapıştırırken, eklemlere özel dikkat gösterilmelidir.

Yapıştırıcı kıvrımı boyamak için duvar kağıdı, şeritlerin kenarlarını dikkatlice ayarlayarak

Pencerenin sol tarafındaki duvar kağıdını yapıştırmaya başlayın, odayı saat yönünün tersine hareket ettirin. İlk bezi eşit şekilde yapıştırmak için, bir çekik bob veya bir seviye göstergesi kullanın. Pencereden yaklaşık 0.5 m dikey çizgi çizin. Dokunmamış duvar kağıdını veya fiberglas duvar kağıdını yapıştırırsanız, kağıdı duvara yapıştırırsanız, tutkal ve keten ile sürülmelidir. Mevcut düzensizlikleri düzeltmek için, şeridin oda yüksekliğiyle birlikte 5-7 cm boyunca kesin. Duvar kağıdına yapıştırıcı sürün ve tuvali ıslatmak için 5-10 dakika bekleyin.

Duvar kağıdını yapıştırmak için kullanılan normal cihazlar işi büyük ölçüde kolaylaştırabilir

Boyama için duvar kağıdı yapıştığında, işlemi daha az zahmetli yapacak olan normal cihazları kullanabilirsiniz.

Stripin üst kısmına duvara bastırın ve dikey çizgi boyunca hizalayın. Tüm şeridin duvara bastırılması, özel bir duvar kağıdı malası veya fırçayla düzeltilmesi, tuvalin tüm uzunluk boyunca ütülenmesi, merkezden kenarlara doğru hareket ettirilmesi. Şeridi yapıştırdıktan sonra, gereksiz tavanı ve kaideyi bir inşaat bıçağı ile kesin.

Köşelerinde boya altında duvar kağıtları yapıştırmak nasıl

Boya tutkalı için herhangi bir duvar kağıdı örtüşmez, ama kıç tarafına. Köşeler genellikle mükemmel olmadığından, duvar kağıdını köşelere yapıştırmanız gerekir (dış ve iç), böylece duvar kağıdı 5-7 cm olacak şekilde bir sonraki duvara geçer. Bundan sonra, bir plumbline kullanarak, üst üste binme tarafından oluşturulan çift tabakanın ortasında bir dikey çizgi çizin. Duvar kağıdını bu çizgi boyunca bir bıçakla kesin (cetveli kullandığınızdan emin olun), fazla şeritleri çıkarın ve oluşan eklemi düzleyin.

decor

Leave a comment