Akú farbu si vybrať pre kuchyňu: psychológiu farby v interiéri

Akú farbu si vybrať pre kuchyňu: psychológiu farby v interiéri

Akú farbu kuchyne si vybrať, aby bola krásna, útulná a chutná? Štýl a funkčnosť kuchyne, samozrejme dôležité, ale podľa psychológov, je farba interiéru hrá kľúčovú úlohu pri vytváraní psychologickej komfortnú zónu, ktorá je ekvivalentná k tomu, čo je radosť pracovať a odpočívať. Nie je žiadnym tajomstvom, že vo väčšine rodín je to kuchyňa, ktorá je stredom domu – horúce pulzujúce srdce, ktoré si nezaujíma každý. Tu sa variť jedlo, jesť, “naháňať čaju” intímnych rozhovorov, budeme robiť plány, vymieňať si nápady, zistiť vzťah, ktoré kladie dôraz zvučný tlkot jedál … A Agatha Christie v kuchyni pri umývaní riadu vytvára nové detektívne príbehy!

Výber správnej farebnej schémy pre kuchyňu vytvorí správnu náladu

Farebná schéma kuchyne určuje náladu tých, ktorí sú na nej

V nabitom programe môže byť ťažké vybojovať pol hodiny pre lenivé plstenie na gauči sledovaním televízie, ale minútu bežať na niečo dobré do chladničky alebo dať čaj, je tu vždy! Všetky cesty v dome vedú do kuchyne! Preto je v tejto miestnosti dôležité vytvoriť harmonickú mikroklíma, ktorá vo veľkej miere závisí od úspešne zvolenej farebnej schémy.

Efekt farby na priestor

Pri výbere palety farieb musíte vždy brať do úvahy rozmery kuchyne. Je to spôsobené jedinečnými schopnosťami rôznych farieb vytvoriť ilúziu rozšírenia alebo zúženia priestoru. V malej kuchyni bude nevhodné opticky znižovať miestnosti tmavé farby, rovnako ako množstvo rýchlo únavné oči a psychiky jasných farieb. Optimálne riešenie pre malú kuchyňu – vizuálne tlačenie hraníc nenápadných svetelných odtieňov a pastelových farieb. Ak chcete vytvoriť priateľšiu a útulnú atmosféru vo veľkej a priestrannej kuchyni, naopak, potrebujete bohatú tmavú škálu. Zneužívanie studených odtieňov a tónov v tomto prípade vyzerá bez tváre a opustené.

Používanie farieb na vytvorenie vizuálnych efektov

S pomocou niektorých farieb môžete vizuálne rozšíriť kuchynský priestor

Ako si vybrať farby fasád, stien a podlahy pre kuchyňu

Nálada interiéru kuchyne je určená predovšetkým farebnou schémou fasád, stien a podlahy. Všetky ostatné sú detaily, ktoré môžu len zdôrazniť, zosilniť alebo znížiť vplyv dominantných farieb. Farebné kuchyne prinášajú nielen estetické, ale aj psychologické zaťaženie, ktoré priamo ovplyvňujú našu náladu a zdravie. Ako pohodlné a pohodlné pocit v kuchyni závisí nielen od konkrétnej farby, ale aj od stupňa jej sýtosti a jasu. Voľba farebnej palety by mala vychádzať z veľkosti kuchyne, úrovne osvetlenia, charakteru a zloženia členov rodiny, ako aj spôsobu ich života.

Pokiaľ slnko zriedka preniká do vašej kuchyne, teplý okruh žltých, broskyňových, béžových, červených, terakotových a okrových tónov pomôže naplniť svetlo a teplo. A v kuchyni, ktorej okná vyzerajú na slnečnej strane, chladné pásmo modrej, modrej, ílovej a zelenej tóny bude vyzerať harmonicky a osviežujúco. Studená paleta je tiež schopná vyrovnať účinok “horúcej predajne”, čo platí najmä pre ženy v domácnosti, ktoré trávia väčšinu času v kuchyni.

Kuchyňa v jasných a jasných farbách vytvára dobrú náladu

Zastrešená kuchyňa, vyzdobená vo svetlých farbách, vytvára dobrú náladu a oblieka živosť

Mladé, aktívny, dynamických ľudí, ktorí varenie stráviť minimum času, zvyčajne najpohodlnejšie atmosféru so svetlými modernými interiéry s kontrastné kombinácie farieb, lesklých frontoch a chrómované akcenty, pretože je plne v melódiu s ich vnútorného ducha, posilňuje, dodáva vitalitu , zatiaľ čo nemajú čas nudiť, pretože za päť minút budú na úplne inom mieste.

Podľa psychológov je farba kuchyne schopná vzrušovať alebo znižovať chuť do jedla, čo je vzhľadom na obavy mnohých ľudí s problémom nadváhy viac než relevantné. Akú farbu má kuchyňa, aby si vybrala, či matka chce stratiť pár nenávidenných kilogramov a deti musia nakŕmiť takmer z lyžičky? Dilema! Je zrejmé, že niekto bude musieť obetovať. V každom prípade bude zbytočné vedieť, že všetky teplé odtiene zvyšujú chuť do jedla a znižujú chuť. Na zníženie túžby po extra hodinách občerstvenia je tiež kombinácia sivých a ružových kvetov.

Kombinácia farieb, príjemná pre oči, vo vnútri kuchyne

Jednou z hlavných podmienok atraktívneho interiéru je úspešná kombinácia farieb

Akú farebnú kuchyňu si vybrať: svetlé vyhliadky

Farebné riešenie interiéru kuchyne môže zvýšiť tón, nastaviť aktívnu náladu, alebo naopak spôsobiť túžbu po oddychu a odpočinku. Pri výbere farieb je dôležité sústrediť sa nielen na estetický vzhľad projektového projektu, ale aj na vnútorný pocit komfortu, ktorý by mal slúžiť ako hlavné kritérium výberu. Svetlé farby oživujú situáciu a tmavé farby prinášajú pokoj a zdržanlivosť. Príliš aktívne nasýtené tóny rýchlo pneumatiku, čo spôsobuje podráždenie, nervozitu a úzkosť. Teplá tóny vzrušujú, aktivujú, energizujú a chladia – nastavia sa na odpočinok, rovnováhu, pokoj.

Moderný interiér využíva pokojné farby

Pokojné, jemné farby sa často používajú na zdobenie kuchyne v modernom štýle

Temperamentná červená kuchyňa

Červená je farba lásky, vášne, krvi, života, ohňa. Červená farba v interiéri kuchyne dominuje, spravidla aktívnych ľudí s bujnou fantáziou a silnú energiu, ktorá je vždy plná nových nápadov a vecí, krv vrie a do rúk “všetky svetlá.” Pre nich je ľahšie vziať “býka za rohy” ako čakať na “svet, ktorý by sa mohol ohýbať pod nimi”. Je to červená farba, ktorá je úplne v súlade s ich svetovým pohľadom a postojom. Napĺňa ich životnou energiou, stimuluje, aktivuje, podporuje nové úspechy. Nie pre nič závodné autá farby hlavne v červenej farbe. Vyhnite sa preexponovaniu a hyperaktivite pomôže klasickej kombinácii červenej a čiernej, ktorá vo vnútri kuchyne vyzerá veľmi moderne a pôsobivo. Nasýtená červená je výber fyzicky a energeticky silných osobností. Pre povahy s kľudným dispozície, môže byť príliš silný dráždivý, takže aj s veľkou láskou k červenej, aby ľudia lepšie dať prednosť jeho mäkšie odtiene – koralov, vínová, ružová. Tiež by sa nemalo zabúdať, že kuchyňa, udržiavaná v červenej farebnej schéme, zvyšuje chuť do jedla a urýchľuje proces absorpcie potravy.

Červená kuchyňa svedčí o vodcovských kvalitatívnych vlastnostiach

Nasýtená červená – výber fyzicky a energeticky silných osobností

Oranžová kuchyňa pre oranžovú náladu

Slnečno-oranžová farba zlepšuje chuť do jedla a náladu, vyživuje sa s pozitívnou energiou, vždy drží v tóne. Oranžová farba dominuje interiéru väčšiny reštaurácií a predajní rýchleho občerstvenia. Rovnako ako červená, oranžová pôsobí excitovane, ale je menej radikálna a rušivá, veľmi teplá a živá. Oranžovú farbu vyberajú optimisti a veselí ľudia. V oranžovej kuchyni je vždy radostné, svetlé a teplé. Najdôležitejšie je vybrať ten správny odtieň: oči sú unavené z farby oranžovej farby a tmavo oranžová zužuje priestor. Oranžová farba je harmonicky kombinovaná s bielym, čiernym a sivým.

Oranžová kuchyňa je centrom pozitívnych emócií

V oranžovej kuchyni je vždy radostné, svetlé a teplé

Solárna kuchyňa v žltej farbe

Žltá – farba slnka, radosť, božská energia. Ak chcete svoju kuchyňu aj v najtvrdšom a najtvrdšom dni slnko svieti, vyberte interiér v žltom tóne. Čierne a biele doplnky, ako aj detaily o farbe bundy, pomôžu vytvoriť dizajn kuchyne. Ak duša žiada o dovolenku, zábavu a pozitívnu, dopĺňame žltý interiér s červenou a oranžovou impregnáciou. Keďže žltá farba stimuluje kreativitu, je ideálna pre kreatívne experimenty.

Žltá kuchyňa bude jasná a veselá aj pri zamračenom dni

Ak chcete svoju kuchyňu aj v najtvrdšom a najtvrdšom dni slnko svieti, vyberte interiér v žltom tóne

Protistresová kuchyňa v zelených farbách

Zelená je farba prírody, jar, nádeje. Je to symbol prosperity, prosperity, rastu, života, dlhovekosti a večnej mladosti. A čo je najdôležitejšie – je to príjemné pre ľudské oko, a má tiež priaznivý vplyv na psychiku: upokojuje, vyrovnáva, dáva pocit bezpečia. Zelená kuchyňa pomôže vyrovnať sa so stresom, obnoviť rovnováhu a súlad s ľuďmi, ktorí majú zažiť významný fyzický a nervový stres. Ideálni veriaci, ktorí verne veria v dobrý, svetlý a večný, cítia najpohodlnejšie v interiéri zdobené modro-zeleným morským rozsahom.

Zelená kuchyňa je najlepšou možnosťou prevencie stresu

Zelená kuchyňa pomôže vyrovnať sa so stresom, obnoviť rovnováhu a harmóniu

Pokojný interiér kuchyne v modrom

“Dajte farbu chladničky do modrej – bola to žltá a červená, ale modrá nie je!” A prečo nie ?! Modrá – farba oblohy, vody, stálosti, vernosti. Interiér kuchyne privedie k organizácii a poriadok, upokojuje, dáva pokojný pokoj, ale príliš hlboké a intenzívne odtiene modrej, najmä keď v kuchyni smerom na sever, môže mať tlmivý účinok, čo spôsobuje pocit bezpríčinné úzkosti, smútku a dokonca aj depresie. Je potrebné vziať do úvahy silný účinok modrej na fyzický stav: znižuje chuť do jedla, tlak, spomaľuje pulz, znižuje teplotu a vytvára pocit neustáleho chladu. Indigo – voľba intelektuálov a kreatívne mysle, ktorí tu a tam existuje túžba “maľovať chladničku v modrom”, kúpiť slona alebo zlomiť trávniku priamo na jedálenský stôl. Najvýhodnejšie indigo bude vyzerať ako nasýtený jasný prízvuk.

Modrá kuchyňa - najlepšia voľba pre rezervovaných a tichých ľudí

V interiéri kuchyne modrá farba predstavuje organizáciu a poriadok, upokojuje a dáva pokojný pokoj

Osviežujúci interiér v modrých tónoch

Modrá farba je nevyhnutne spojená s jasnou oblohou, ktorá podvedome spôsobuje pocit pokoja a pokoja. Psychológovia aktívne používajú modrú farbu v terapeutickej praxi, aby vyvolali pocit dôvery a bezpečnosti, ako aj pohodlie a oddych. Všimli si, že je to modré farby, ktoré uprednostňuje verná a oddaná príroda. Navyše, modro-modrá farba sa prispôsobuje kontemplácii a snovosti. Dokončenie kuchyne v svetlozelených tónoch vizuálne rozširuje priestor a napĺňa miestnosť osviežujúcim chladom.

Modrá kuchyňa prinesie pocit sviežosti a pocitu neobmedzeného priestoru

Odtiene modrej farby vizuálne rozširujú priestor a naplnia miestnosť osviežujúcim chladom

Tajomná fialová kuchyňa

Tradične je fialová spojená s mocou, silou, bohatstvom a mysticizmom. Je to farba filozofov a esoteristov. Upokojuje, uvoľňuje, podporuje sebapoznávanie a sebavedomie. Zneužívanie fialovej farby nie je nevyhnutné, pretože znižuje pracovnú kapacitu a telesnú aktivitu. Príliš intenzívna purpurová farba môže viesť k chronickej únavě a depresii, preto je žiaduce zriediť ju žltými, zlatými, olivovými a oškrdnými odtieňmi. Pre interiér kuchyne je lepšie vybrať fialovú alebo fialovú farbu a intenzívne tmavo fialové tóny, ktoré necháte na svetlé impregnácie.

Pri výbere kuchyne fialových odtieňov je potrebné pozorovať korenistosť

Pre interiér kuchyne je lepšie zvoliť fialovú alebo fialovú farbu – množstvo príliš intenzívnej fialovej farby môže viesť k chronickej únavě a depresii

Dramatická kuchyňa v čiernej farbe

Samotná farba utlmí čierna farba, alarmy, vtiahne do stuporov a prechádza do depresie, avšak s pravým rámom sa pre dizajnérov stáva skutočným nálezom! V dobre osvetlenej priestrannej kuchyni so svetlými stenami bude apartmán s čiernymi fasádami vyzerať veľmi pekne a nádherne. Niet divu, že čiernobiela kuchyňa sa stala skutočnou klasikou! A ako úžasne vyzerá šachová čierna a biela dlaždice na kuchynskej podlahe v kombinácii s červeným nábytkom! Čierna farba je dokonale kombinovaná s jasným kuchynským príslušenstvom, ako aj s kovovými a lesklými detailmi.

Kontrast bielej a čiernej farby je stále relevantný v dizajne

V dobre osvetlenej priestrannej kuchyni so svetlými stenami bude apartmán s čiernymi fasádami vyzerať veľmi pekne a nádherne

Útulná hnedá kuchyňa

Hnedá farba predstavuje stabilitu, bezpečnosť, oddanosť. Z hnedej kuchyne vždy fúka domáce pohodlie a pohodlie. V interiéri kuchyne je hnedá najviac neutrálna a nenápadná farba, pripravená na otvorenie neformálnej komunikácie. Je univerzálny a dokonale kombinovaný s takmer všetkými farbami.

Prírodné drevo - neprekonateľný dokončovací materiál pre kuchyňu

V interiéri kuchyne je hnedá neutrálna a nenápadná farba, ktorá má otvorenú neformálnu konverzáciu

Vynikajúca biela kuchyňa

Úplne biela kuchyňa – je ďaleko od praktickej možnosti, ktorá je navyše spojená s nadmernou sterilitou a “laboratóriou”. Biela je farba čistého panenstva a duchovnosti, ale jej množstvo sa rýchlo pneží, najmä v kombinácii s lesklými povrchmi. V slabo osvetlených miestnostiach môže byť biela farba šedá. Zároveň biela slúži ako krásne pozadie pre jasný výzdobu a dokonale neutralizuje kontrastné tóny. Jednou z najúspešnejších možností je klasická čiernobiela kuchyňa.

Biela klasika pevne drží vedúcu pozíciu

Klasická čiernobiela kuchyňa – jedna z najpôsobivejších možností!

decor

Leave a comment