Mutfak için perde kemeri - dikiş seçiminde ustalık sınıfı ve tasarım seçiminde tavsiye

Mutfak için perde kemeri – dikiş seçiminde ustalık sınıfı ve tasarım seçiminde tavsiye

mutfak için bir kemer şeklinde perdeler

Mutfağın günümüzün moda stilindeki moda stilinde dekore edilmesi, bir "köy" tarzı perdeler gerektirmektedir. Perdeler-kafeler, lambrili perdeler veya güzel perdelerle kemerler olabilir.

Artıları ve Eksileri

Cheby chic tarzında kör kemer

isimleri açıkça görüleceği gibi Perde kemer, bunlar uçları eşik aşağı sarkan tek bir doku ağ-ve kısaltılmış bir merkezi kısmını temsil eder, yani, bir kemer şeklinde kavisli bir şekle sahiptir.

Nedeniyle, uzunluğu ve bu tür perdelerin şekline özellikle küçük mutfak için, sadece güzel değil, aynı zamanda çok uygun: bunlar pencere ve aküden sıcaktan doğal ışık geçişini engelleyen ve eşik ek emek (ya süs) yüzey olarak pencerenin kullanılmasına izin vermez. Buna ek olarak, uzun geleneksel perdelerin aksine, görsel olarak alanı "azaltmaz", aksine, daha kolay hale getirirler.

Bu tip perdelerdeki eksilere göre aşağıdaki özellikleri ayırt edebiliriz:

 • Kemerli perdeler pilleri ve boruları saklamıyor;
 • Küçük boylarından dolayı sobanın yakınında asılı duramazlar;
 • Stor perdelerle kombinasyon halinde veya kör, perdeler-kemerler ve daha da fazlası tül kemeri, odayı gizleyemez;
 • Bu tarz perdeler modern tarzlar için uygun değildir: modern, minimalizm, yüksek teknoloji, çatı katı.

Bir perde-kemer ile mutfak dekorasyon klasik ve rustik stiller için mükemmel bir çözüm: Provence, Chebik şık, rustik, Rus ve İskandinav ülkesi.

Cheby chic tarzında mutfağın iç kısmındaki kör kemer

Kemerli perdeler düz veya katlanmış olabilir. Dekoratif kabloların kullanılmasıyla da mümkündür. Buradaki süslemeler, ürünün dibinde bulunan ruj, dantel, saçak gibi kullanılır.

Karanlık bir mutfak veya dar, küçük pencereler, örneğin aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi perdelere ve kemerli lambrequine uymazlar.

Provence tarzında mutfağı iç kemerli lambrequin

1

Güzel ve pratik bir malzeme seçin

Kemerli perdeler atölyede sipariş edilebilir, sipariş edilebilir veya elle dikilebilir, her durumda doğru kumaş ve tasarımın seçilmesi önemlidir.

Pratiklik açısından, sentetik elyaflı karışık kumaşlar veya tamamen sentetik, örneğin viskozdan, mutfak için daha uygundur. Şekilde daha iyi, daha az solma ve yıpranması daha kolaydır.

Sentetik kumaşlardan mutfak için kemerli perdeler

Çoğu zaman kemerli perdelerin üretimi için kullanılır:

 • Keten güçlü, güzel, temizlenmesi kolay, hipoalerjenik malzemeye hoş, ama kıvrımları yoğunluğu ve şiddeti nedeniyle oldukça hacimli olacaktır;

Keten mutfak için kör kemer

 • Tül, özellikle kuzey tarafında bulunan mutfaklar için önerilen klasik ve popüler bir çözümdür;

Mutfak için tül kemeri

 • Izgara - saçak veya dantelle süslenmiş çizimlere sahip olabilir, dokuma yoğunluğu çok farklıdır, bu nedenle, bu gibi perdelerin kıvrımları hem kalın hem de yumuşak olabilir;

Mutfak için ızgara tül-arch

 • Organza - aydınlatmayı güzelce yumuşatır ve güzelleştirir, iyi örtülüdür, ancak dikkatli bir bakım gerektirir. Ayrıca, bu malzemenin hafif bir parıltıya sahip olduğunu ve bu nedenle kumaşın desen ve renginin rahatsızlık vermemesi ve kısıtlanmaması gerektiğini unutmayın.

Mutfak için kemerli Organze peçe

Ve ruffs ve picks üretimi için temel malzeme ile kompozisyon veya yoğunluğu aynı veya en yakın olan kumaş seçilmelidir - bu bitmiş ürün daha uyumlu hale getirecektir.

Ruches ile mutfak için tül kemer

Renkleri ve tasarımı seçmek için kurallar

Perdenin kemerlerini kendi ellerinizle dikmeden önce, malzemelerin tonunu seçmelisiniz - ana ve ek. Daha önce de belirtildiği gibi, her zaman kemerin yumuşak, iyi dökümlenmiş kumaşlardan dökülen bir ışık perdesi olması gerektiği dikkate alınmalıdır. Ve iç için uygun renk ve tasarım nasıl seçilir?

Mutfağı tüm uyum ve stil kurallarına göre dekore etmek için, bazı pencere dekorasyon kurallarını göz önünde bulundurmanız gerekir.

 • Mutfağınız düşük tavana sahipse, daha sonra dikey bir desen veya çizgili perdeler seçin;
 • Pencere tekstillerinin rengi, mutfak tekstillerinin rengini, örneğin masa örtüleri, havlular, koltuk döşemelerini tekrarlayabilir;

Mutfak içi perdeler-kemerler - renklerin bir kombinasyonu

 • Ayrıca, bir renk seçerken, aşağıdaki fotoğrafta gösterildiği gibi, bitiş veya mobilya rengine odaklanabilirsiniz;

Yeşil duvarlı mutfak iç perdeleri-kemer

 • Kuzey tarafında sıcak bir mutfak için sıcak tonları - sarı, turuncu, bej, krem;

Mutfak için sarı perde-kemer

 • Rustik tarzda mutfak tasarımı, çiçek süslemelerinin, çiçek motiflerinin, geleneksel kafeslerin, bezelye ve pastoral çizimlerin perdelik kumaşta bulunmasını gerektirir;

Mutfak için tasarım perdeleri-kemer

Konsey. Hangi rengi seçeceğinizi bilmiyor musunuz? Evrensel veya kayıpsız bir seçenek seçin - beyaz veya bej.

Mutfaktaki renk kombinasyonları hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Mutfakta beyaz kemer perdesi

Kendi elleriyle bir kemer perdesi nasıl dikilir

Kendi ellerinizle mutfağınız için bir kemer dikmek için, 100 cm genişliğinde uygun bir kumaş parçası gerekir (tabii ki, pencere açıklığının boyutlarını dikkate almanız gerekir).

Sentetik elyaf formunda katkı maddeleri içeren gevşek yumuşak bir kumaşı tercih ediyoruz.

Kumaş alındıktan sonra bir desen yapılır. Size 1983'ün uzak yılında Sovyet dergisi "Köylü Kadın" ın ikinci sayısından mükemmel bir eğitim ve çizim sunuyoruz. Bu örüntü ve ana sınıf hala geçerlidir, çünkü gerçekten her şey yeni unutulur.

Mutfak için desen perdeleri-kemer
 1. Kesim ikiye katlanır.
 2. Pencerenin genişliği ölçülür ve elde edilen değer üçe bölünür.
 3. Büküm üzerindeki en yüksek noktadan bir yarım daire çizilir - böylece yarıçapı pencerenin genişliğinin üçüncü bölümüne karşılık gelir.
 4. Yarım daire kesildi.
 5. Kesik çizgi düz bir çizgiyle hizalanır.
 6. Kenar işlenir ve perde örgüsü veya cırt cırtlı dikilir - böylece perdenin üst kenarının tasarımı sona erer.
 7. Perdenin uzunluğunu belirlemek gereklidir. Bunun için pencerenin yüksekliği 2 ile çarpılır, daha sonra iki yarıçap (daha önce ölçülür) eklenir. Ortaya çıkan değer - pencere pervazından ve saçaklara kadar olan ürünün uzunluğu, deseniniz tarafından dikkate alınmalıdır.

Dikkat lütfen! Ürünün uçlarının tekbiçimli olması önemlidir, kumaş tekrar katlanır. Kenarların bağlandığı yerlerde 250 mm işaretlenir - ve tespit edilen nokta katın alt kenarına bağlanır. Sonuç, ürünün uçlarını ikiye katlayan bir diyagonaldir - kenarın kesildiği yerdir.

 1. Bitmiş ürün açıldı, bundan sonra bir saçak, örgü veya başka bir uygun dekor dikildi.

Ve burada, kendi ellerinizle kemerli perdeleri dikmek için eski talimatlar ve desenler kaynağı.

Kemerli perdeleri kendi ellerinizle dikme

Bir perde-kemer nasıl düzeltilir

Her türlü korniş için kemerli tip perdeler dikin. Korniş, en ince olanı bile seçebilir ve onu pencere açıklığının veya tavanın üstünde tutabilir. Ve bağlantı elemanları için tek kısıtlama delikler.

Menteşeleri olan bir perdeyi dikmeye karar verirseniz, korniş boruya ihtiyacınız olacaktır ve örgülü perdeler için kancalarla bir demiryolu yapısına ihtiyacınız vardır. İyi bir seçenek, pencere açıklığına monte edilmektir - bu durumda, korniş yaprağa tutturulur ve perde cırt ile asılır.

İpuçları:

 • Mutfak tekstillerini sık sık yıkamak için cırt cırtlı perdeler çok kullanışlı olacaktır.
 • "Düşük" mutfakta, korniş mümkün olduğunca yüksek ve tavana yakın olarak yerleştirilmelidir.
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

25 − 17 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map