Ako si vybrať výrobcu jogurtu na varenie skutočného jogurtu doma

Ako si vybrať výrobcu jogurtu na varenie skutočného jogurtu doma

Jogurty priemyselnej výroby obsahujú arómy, farbivá, konzervačné látky. Po prečítaní informácií na obale sa mnohí začnú diviť, ako si vybrať dievča z jogurtu, aby pripravil užitočný produkt doma.

Ako si vybrať dievča jogurtu

Použitie domáceho produktu pre dieťa je oveľa vyššie 

Jogurt má priaznivý účinok na tráviaci systém. Živé baktérie potláčajú rast črevnej mikroflóry, ktorá spôsobuje ochorenie. Použitie produktu zvyšuje imunitu, podporuje syntézu kyseliny listovej, vitamínu B, neutralizuje toxíny, znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Ďalším argumentom v prospech domácich výrobkov: sú chutnejšie, lacnejšie ako skladu.

Čo je dievča jogurtu

Je to malý okrúhly alebo obdĺžnikový kontajner s priehľadným vekom, hrubými stenami. Sú tepelne izolované na podporu optimálnych teplotných podmienok potrebných na dozrievanie teplého vareného mlieka, ku ktorému sa pridajú laktobacily.

Yougurtnica Moulinex DJC141 - dobrá voľba pre domácnosti

Yougurtnica Moulinex DJC141 je kompaktný a vhodný pre domáce použitie

Štandardný stroj je 5-7 šálok na 125 alebo 150 g, ktoré sú umiestnené v jednej veľkej nádobe. Pre poháre sú kryty. Napájaný elektrickou sieťou.

Zariadenie nie je zložité, takže modely rôznych výrobcov nie sú od seba veľmi odlišné. Niektoré sú vybavené časovačom, ale sú drahšie ako bežné. Existujú modely, ktoré nie sú 5-7, ale jedna kapacita. Časovač v prístroji je potrebný na presné nastavenie doby fermentácie. Vďaka presnému času sa produktu získa požadovaná konzistencia a požadovaná chuť (hustá alebo tekutá, viac alebo menej kyslej).

Pri výbere by ste mali venovať pozornosť takýmto vlastnostiam zariadenia.

Čo treba hľadať pri výbere

  • Materiál nádoby na jogurt a počet pohárov

Yogurtnitsa s jednou veľkou kapacitou alebo s niekoľkými malými výrobkami od 0,7 do 1 litra výrobkov naraz. Na predaj je možné nájsť zariadenia pre 5-8 pohárov. Model s viacerými kontajnermi sa považuje za funkčnejší, pretože pripravený výrobok je ľahšie použiteľný v malých porciách. Extra okuliare sú jednoducho uzavreté s vekom a umiestnené v chladničke. Ak má stroj niekoľko kapacít, môžete pripraviť jogurt s rôznymi výplňami súčasne.

Je lepšie si vybrať sklenené poháre, v nich je varené jogurt lepšie skladovať v chladničke.

  • Spotreba energie

Výkon je malý – do 8-14 W. Už nie je potrebné – hlavnou úlohou zariadenia je udržiavať stabilnú teplotu po určitý čas.

  • Typ riadenia

Prístroj je ovládaný mechanickým časovačom so stupnicou. Časovač môže byť koniec (iba dve polohy) a otočný. Druhý je vhodnejší, s tým, že obdobie prípravy je presnejšie stanovené. Čas závisí od zvolenej konzistencie jogurtu. Produkt je fermentovaný od 4 do 10 hodín. Čím dlhší jogurt je udržovaný v teple, tým hrubší bude.

No ak má časovač funkciu automatického vypnutia – nemôžete sa obávať, že perekisnet jogurtu. Dôležitou vlastnosťou je ukazovateľ práce. Toto je červené svetlo alebo zvukový výstražný systém. Mnohí majú niekoľko ďalších možností. Táto časť na navíjanie šnúry alebo špeciálnych pohárov so systémom označovania do dátumu prípravy.

Výber najlepšieho jogurtového dievčaťa: prehľad značiek

Yogurttka-zmrzlina - dobrá voľba pre rodiny s malými deťmi

Zmrzlina jogurtová 

 Tefal, Moulinex, Severin, Scarlet, Braun, Dex, Ariete, Orion – tieto firmy vyrábajú domáce spotrebiče a prístroje na výrobu jogurtu vrátane.

Modely sa líšia v počte pohárov na jogurt a ich dizajne. Napájanie maximálne 12 wattov. Odlišuje sa prítomnosťou alebo neprítomnosťou časovača.

Väčšina kupujúcich si vyberá Moulinex a Ariete. Sú to 7 pohárov s časovačom, zariadením na navíjanie kábla. Za cenu prijateľnú pre väčšinu kupujúcich. Yogurtnitsu Dex možno charakterizovať frázou “lacné a rozhnevané”. Toto zariadenie je lacné, ale pomerne dobrá kvalita. Je ťažké odlíšiť fermentovaný mliečny výrobok varený v jogurte Dex od toho istého produktu od akéhokoľvek iného stroja.

Yogurttika Tefal - jeden z najlepších modelov na trhu domácich spotrebičov

 Tefal – uznávaný lídrom na trhu, ktorý zohľadňuje takmer všetky detaily a nuansy

“Tefal” sa považuje za referenčnú hodnotu pre všetky modely na trhu. Skladá sa z nádoby na ohrev fermentu a priehľadného veka so západkou. Zariadenia od tohto výrobcu sú doplnené sklenenými pohármi. V nich je výrobok pripravený a skladovaný. Sklenené poháre sú lepšie ako plastové poháre, tento spôsob skladovania jogurtu je najhygénnejší, môže sa variť sklo, čo je dôležité, ak sú v dome malé deti. Víčka by sa nemali variť (plastové kryty a nemôžu vydržať vysoké teploty). A nie je potrebné vrieť, pretože viečka neprichádzajú do kontaktu s jogurtom.

Mnohí si vyberajú plastové poháre, čo motivuje, aby sa sklo mohlo zlomiť. Je dosť ťažké získať značkovú sadu jogurtových nádob, ale pravidelní používatelia našli originálne riešenie tohto problému. Každá jogurtnut fit poháre z detskej výživy.

Tefal sa postaral o pohodlie užívateľov. Všetky zariadenia sú vybavené špeciálnym výrezom pre kábel. Po všetkých yogurtnitsa – to nie je zariadenie, ktoré neustále stojí na stole, s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť byť odstránený do skrine.

Väčšina z nich nemá displej, ktorý vám neumožňuje riadiť proces varenia naplno. Molinex 230 je vybavený LCD displejom a elektronickým časovačom.

Yogurtnitsa Dex je vhodný pre tých, ktorí majú problémy so zariadením

Dex zariadenia 

Yogurtnitsy od známych značiek má telo vyrobené z vysoko pevného plastu. Tento prístroj Moulinex a Tefal sa priaznivo líšia od Dexu, kvalita predného panelu z plastu je veľmi žiadúca.

Ďalším rozdielom je špeciálna značka na viečkach pohárov. Tu môžete nastaviť počet varení alebo trvanlivosť produktu. Za týmto účelom otočte kryt tak, aby v špeciálnom otvore existoval požadovaný mesiac. Takže Dex a Ariete nemajú možnosť označenia a Moulinex, Orion a Tefal majú taký marker. S týmto jednoduchým zariadením môžete sledovať kvalitu pripraveného jogurtu.

Jednoduché formy yogurtyse Severin neovplyvňujú kvalitu jogurtu

Jednoduchý dizajn jogurtu Severin je kompenzovaný vysokou kvalitou produkovaného jogurtu

Všetky jogurtové ráno majú indikátor času varenia. Niektoré to majú na prednom paneli (Orion a Tefal, Dex a Ariete), ale ukazovateľ času Moulinex je na veku. Ak chcete nastaviť čas varenia výrobku, otočte kryt tak, aby čas varenia bol tesne oproti špeciálnemu značkovaciemu prvku. Existujú modely, v ktorých je čas dozrievania štandardný. Jedná sa o najlacnejšie zariadenia od málo známych výrobcov. Neexistuje časovač varenia. Ak je štandardný čas zrenia päť hodín, potom sa po tejto dobe dievča jogurtu automaticky vypne. A ak potrebný čas je 6-7 hodín, potom po 5 hodinách budete musieť zapnúť ďalšie 2 hodiny a počkať, kým ho vypnete včas. Je zrejmé, že to nie je úplne výhodné.

Nevýhodou modelov Dex, Orion, Ariete a niektorých modelov Moulinexu je to, že zariadenia musia byť manuálne vypnuté. Časovač na varenie je len mechanickým návodom, ktorý jasne ukazuje, koľko času zostalo predtým, než sa zariadenie musí prerušiť. Yogurtnitsy Tefal a niektoré modely Molinex sú po určitom čase vypnuté. Ale v Tefal je táto doba štandardná, ale v Moulinex 230 môžete nastaviť čas varenia na displeji. Nezabudnite preniesť produkt do chladničky po ukončení varenia, pretože časovač to nedokáže pre vás. Ak zabudnete odstrániť varené jogurt, môže to len kysnúť, najmä ak je miestnosť veľmi horúca.

decor

Leave a comment