Ako si vybrať pravú rohovú pohovku pre kuchyňu: tajomstvá útulnej voľby

Ako si vybrať pravú rohovú pohovku pre kuchyňu: tajomstvá útulnej voľby

Štandardná kuchyňa v typickom apartmáne neruší svojim majiteľom priestor. Niekoľko si môže dovoliť samostatnú jedáleň. Ak chcete, aby sa kulinárske triedy a rodinné jedlá čo najpríjemnejšie, je potrebné, aby sa do obmedzeného yardážu stlačila kompletná sada moderných kuchynských spotrebičov, nábytok pracovného priestoru a jedálenský set. Je potrebné ukázať zázraky vtipu, racionálne používať každý centimeter priestoru a vybrať si nábytok, ktorý vykonáva niekoľko funkcií súčasne. Živý príklad špeciálneho typu čalúneného nábytku, špeciálne vytvoreného pre domáce podmienky – Rohové sedacie súpravy na kuchyňu.

pohovka

Rohová pohovka pre kuchyňu prišla na malé byty

Ako si vybrať rohovú pohovku v kuchyni

Neexistujú žiadne jednoznačné pravidlá výberu nábytku, ak by sa dali len kvôli svojim preferenciám v dizajnových otázkach. Finančné príležitosti pre kupujúcich nie sú rovnaké. Pri výbere pohovky v kuchyni je potrebné zvážiť nasledujúce vlastnosti:

  • Veľkosť. Rozmery pohovky by mali zhruba zodpovedať veľkosti stola a kuchynský kút vo všeobecnosti zapadajú do rozmerov kuchyne.
  • Prítomnosť ďalších funkcií. Nábytok môže byť použitý nielen na posedenie, ale aj na uloženie kuchynského náradia, a to aj ako kotvisko.
  • Spoľahlivosť rámca a mechanizmy transformácie, ak existujú.
  • Odolnosť proti opotrebovaniu čalúnenia, jeho stanu, možnosť ľahkého čistenia z kontaminantov potravín.
  • Pohodlie. Nezabudnite si chvíľu sedieť na gauči pred zakúpením.
  • Ekologická kompatibilita. Lacný nábytok zakúpený na trhu môže dlhé roky vydychovať nepríjemný chemický zápach.
  • Design.
  • Cena.

Budeme zvážiť, z toho, čo je možné vybrať, než sa navzájom líšiť rôznymi Rohové sedacie súpravy na kuchyňu:

Ďalšie funkcie

Rohová pohovka pre kuchyňu, určený len na sedenie, má najmenej zložitú štruktúru, a preto je lacnejšie spravovať. Táto pohovka je skôr ako rohová lavica s operadlom a mäkkými sedadlami.

pohovka

Rohová pohovka, určená len na sedenie. Trvanlivý oceľový rám a praktické kožené čalúnenie z neho robia vhodnú možnosť pre kaviareň, ale pre kuchyňu mnohí uprednostňujú multifunkčný nábytok

Vzhľadom na nedostatok miesta v štandardných apartmánoch môže byť užitočné kombinovať sedenie pre ďalšie funkcie:

Pohovka so schránkou

Vzdialenosť od podlahy k vrchu sedadla je 40-45 cm. Hrúbka sedacej štruktúry je len 5-10 cm spolu s vrstvou mäkkého materiálu, zvyčajne penového kaučuku. Zostáva 30-40 “extra” centimetrov. Ak toto miesto nie je určené pre psov alebo mačky, je škoda, že ich nepoužívate. V malej kuchyni je vždy nejednoznačne používaný riad, čo je hanba, aby sa vyhadzovala, ale nie je tam kde ju uložiť. Krabica na ukladanie vecí a žiada o “seduschku”. Najbežnejšie a konštruktívne jednoduché riešenie je skladacie sedadlo.

pohovka

Zdvihnite sedadlo – získate prístup k priestrannej zásuvke

Zdvíhanie, rovnako ako veko kufra, máme prístup k boxu. Ukladať a hľadať jemnejšie veci v takej hlbokej zásuvky, však, to nie je príliš pohodlné, to je viac racionálne zaplniť veľké banky a ďalšie veľké objekty. Ak potrebujete praktické miesto na uloženie zriedkavo používaných drobností, môžete vytvoriť niekoľko vyťahovacích tenisiek pod sedadlom. Prístup k nim však môžete získať iba tým, že stlačíte kuchynský stolík z pohovky. Preto by tabuľka nemala byť ťažká. Akonáhle sa zásuvka jednotky skladovanie sa neodporúča zabezpečiť skladovanie v kuchyni celú hĺbku pohovky. Je lepšie zatvoriť zásuvku trochu, takže sediaci nie je na podpätku.

pohovka

V tejto verzii je schránka na ukladanie kuchynského náradia plytká, je miesto pre nohy a mačku pod sedadlom

Prístelka

V malom byte je vždy problematické ubytovať hostí na noc. Bude mať prospech zpohovka v kuchyni s posteľou. A to je uhlová konfigurácia, ktorá umožňuje poskytnúť väčšiu šírku, jeden a pol a dokonca aj dvojitý spánok. Hlavná vec je, aby bolo možné umiestniť v kuchyni pohovku, ktorá najviac zo strán má dĺžku 180-200 cm, ktoré budú prispôsobovať osoby ležiace na ňom. Zvyčajne na šetrenie priestoru sú kuchynské gauče úzke, šírka sedadla je 40-60 cm, pre spanie je potrebná najmenej 70 cm, takže sedacie súpravy sú skladané. Na predaj nájdete čalúnený nábytok s rôznymi typmi premeny z posedenia na spanie.

pohovky transformátory

Rôzne systémy pre transformáciu pohoviek, väčšina z nich môže byť použitá pre rohové usporiadanie

Podľa nášho názoru je pre kompaktný rohový gauč-transformátor najvhodnejší mechanizmus “delfín” (iný názov je “kangaroo”). Spánok je jednoducho vytiahnutý z dlhého “krídla”, ten krátky zostáva nehybný. Mechanizmus zaberá málo priestoru a pri správnej výrobnej kvalite je spoľahlivý. Systém “delfín” vám umožňuje použiť pomerne hrubú ortopedickú matrac pre spánok a poskytuje pohodlný odpočinok pre osobu.

pohovka

Pomocou transformačného mechanizmu “delfín” sa vytvorí rovnomerné a pohodlné miesto na spanie

Nie zlé možnosti – mechanizmy “Conrad” a “Verona”. Umožňujú vytvoriť priestor na spanie širší, ale obmedziť hrúbku matraca. Ďalšie riešenia vyžadujú širšie sedenie, čo nie je vždy prijateľné pre kuchynský nábytok.

Francúzske véčko

“Francúzske skladacie lôžko” poskytuje menej pohodlné, väčšie priestory na spanie. Ale nie v každej kuchyni je priestor na takú transformáciu

Kĺzanie len na dlhú stranu gauča, krátky sa používa na ukladanie vecí.

pohovka

V multifunkčnom nábytku sa racionálne využíva celý vnútorný priestor. Dlhá časť sa zmení na spanie, krátka časť slúži ako úložná schránka

Šírka pražca určuje dĺžku krátkej časti pohovky. Pre dvoch ľudí potrebujete priestor o šírke 140 cm.

Vlastnosti dizajnu rohovej kuchynskej pohovky

Pohovka pre malú kuchyňu by mala byť kompaktná. Preto hĺbka sedadla a hrúbka operadla nemôžu byť veľké. Ak je pohovka rozložená, aby sa zabezpečila maximálna šírka pražca, namiesto mäkkého operadla sa používajú odnímateľné vankúše.

rohová pohovka

Pre kuchynskú rohovú pohovku so spaním je lepšie použiť odnímateľné vankúše. Z dôvodu úspory svoje miesta nedokáže vyrobiť dostatok “bacuľaté”, takže nemajú posunúť, vankúše Praktické na zavesenie na streche

rám

Životnosť čalúneného nábytku do značnej miery závisí od materiálu, z ktorého je vyrobený rám. Odolné a ľahké hliníkové prvky cesty a sú používané zriedka. Kov nie je menej trvanlivý, ale ťažký. Hmotnosť však nie je vždy dôležitá. Kvalitne zostavený drevený rám je spoľahlivý a odolný, preglejka nie je nižšia. Kúpou lacnú pohovku do kuchyne s rámom z drevotriesky alebo MDF, nečakajte, že to bude trvať dlho.

kostra pohovky

Sila rámu z veľkej časti určuje životnosť čalúneného nábytku

plnivo

Na kuchynskej gauči netrávi toľko času ako v obývacej izbe, a fit muž pri stole musí byť priamejšie, skoro ako v kresle. Preto spravidla pomocou dostatočne tuhé polstrovanie sedáku a chrbta v úplnom poriadku a takmer rovná. Len v drahých modeloch s miestom na spanie je hustá pružina alebo viac ľahkých a tenkých latexových matracov. Častejšie používaná polyuretánová pena, niekedy vystužená vláknitou vrstvou. V lacných výrobkoch môže to byť pena, ktorá nie je veľmi elastická a odolná. Pena, mimochodom, za rok alebo dva škaredé lisy pod nákladom.

plnivo

Kvalitná výplň musí byť elastická, rýchlo obnoviť tvar

čalúnnictvo

Špecifiká použitia čalúneného nábytku v kuchyni – zvýšená pravdepodobnosť kontaminácie čalúnenia. Kontaminácia potravín často obsahuje ťažko odstrániteľné tuky, farbivá. Odolnosť čalúnenia voči nečistotám a možnosť čistenia je veľmi dôležitým faktorom pri výbere pohovky. Najužitočnejšia možnosť – koža, prírodná alebo umelá (ekoKozha). Vyliata polievka alebo káva je ľahko umývaná špongiou, bez akýchkoľvek stôp.

kožené čalúnenie

Kožené čalúnenie je nepochybne praktickejší

Avšak v horúcom počasí v bezpodmienečnej miestnosti je sedenie na koženej pohovke nepríjemné. Navyše nie každý je spokojný s kožou z estetických dôvodov. Pre tých, ktorí dávajú prednosť látkovému čalúneniu, odporúčame vybrať si materiál s krátkou hromadou alebo žakárom. Dobre osvedčené v kuchyni je hustý ženil. Je žiaduce, aby tkanina mala ochrannú impregnáciu. V ideálnom prípade, ak obsahuje teflónové častice.

plátno

Uprednostnite tkaniny s povlakom, ktorý ich chráni pred kontamináciou

Veľmi praktickým riešením je odnímateľné čalúnenie so zipsom, ktoré sa dá ľahko umývať doma alebo v suchu.

Rohová pohovka v interiéri kuchyne

Zariadenia by sa mali navzájom zosúladiť a vytvoriť tak stylový interiér. Ako dosiahnuť toto je samostatná a zložitá téma. Vzhľad kuchynských sedacích súprav sa nijako nelíši so zvláštnou rozmanitosťou a sofistikovanosťou. Faktom je, že malé byty nemajú osobitné dizajnérske špeciality a ich majitelia sú spravidla nútení brať do úvahy peniaze. Preto má čalúnený nábytok moderný neutrálny vzhľad, ktorý mu umožňuje zapadnúť do takmer všetkých dizajn kuchyne.

kuchynská pohovka

Väčšina pohoviek v kuchyni má podobné neutrálne tvary

“Hrať” predstavoval hlavne tvar sedadiel, farba a štruktúra čalúnenia. Existujú však samozrejme aj neštandardné možnosti. Iba oni sú často drahší. Nájdete tu nábytok z prírodného dreva, neobvyklé tvary, pohovku v klasickom alebo minimalistickom štýle.

pohovka

Taká pohovka je ideálna pre kuchyňu v zdržanlivom škandinávskom štýle

Ak chcete, nájdete pomerne nezvyčajné modely.

kuchynský kútik

Kuchynský kútik pre niekoho, kto chce do interiéru pridať výraz

Ktorú pohovku v kuchyni by ste si nevybrali, odporúčame vám ju zakúpiť od dôveryhodného výrobcu a nie na trhu od podozrivého predajcu.

Výber jasných fotografických obrázkov pre inšpiráciu

Takáto rohová pohovka sa v prípade potreby ľahko stáva posteľou

Štýlová a elegantná rozkladacia kuchynská pohovka môže byť v prípade potreby použitá ako posteľ

Miesto určené na uskladnenie kuchynského príslušenstva robí sofa nielen krásnou, ale aj praktickou

Ďalšia veľmi praktická verzia kuchynského rohovníka – s miestom na uloženie vecí

Symbol domáceho pohodlia - klasická rohová kuchynská pohovka

Takto vyzerá klasická rohová kuchynská pohovka, ktorá sa už dlho považovala za symbol domáceho pohodlia a pohodlia

Ak v kuchyni nie je dostatok priestoru, môžete nainštalovať takú kompaktnú pohovku

Pre malé kuchyne je zjednodušená verzia – kompaktná stolová pohovka pre kuchyňu s policami na uloženie malých kuchynských liniek

Kuchynská pohovka s koženkovým čalúnením nepotrebuje špeciálne čistenie a komplexnú starostlivosť

Pohovka s koženkovým čalúnením vyzerá skvele, má originálny dizajn a nevyžaduje komplexnú starostlivosť

Umiestnené pod úložným priestorom sedacej pohovky sú multifunkčné

Rohová pohovka s vankúšom sedadla má ďalšiu skrytú výhodu – priestranné skladovacie boxy umiestnené pod sedadlami

decor

Leave a comment