8 klausimai ir atsakymai apie medaus saugojimą

Medaus laikymo taisyklės

Medus – tai produktas, kuris gali ir turėtų būti saugomas būsimam naudojimui, nes jis gali ilgai išlikti skanus ir naudingas. Šiame straipsnyje mes suteiksime atsakymus į 7 pagrindinius klausimus apie medaus saugojimą namuose, taip pat parodysime, kaip papuošti medų kaip dovaną.

Klausimas 1. Kiek medus gali būti laikomas?

Medaus tinkamumo laikas pagal GOST – 1 metai (temperatūra ne aukštesnė kaip 20 laipsnių). Bet iš tiesų, esant tinkamoms sąlygoms, medus galima laikyti daugelį metų, neprarandant skonio ir naudingų savybių.

Klausimas 2. Kristalizacija – blogos kokybės rodiklis? O kas, jei medus kristalizuosis?

Ne, priešingai, sakoma, kad jūs nusipirkote tikrą medų vietoj pakaitos.

 • Kristalizacijos procesas yra natūralus ir neišvengiamas, jis prasideda praėjus 3-6 mėnesiams nuo banko atidarymo momento.

Priklausomai nuo įvairių veiksnių ir specialaus apdorojimo, kristalai gali būti dideli, o gali – nedideli.

 • Jei norite susigrąžinti anksčiau ištirpusio medaus skysčių, tiesiog reikia jį pašildyti karštu vandeniu, kol kristalai ištirps. Turėkite omenyje, kad jums nereikia sušilti visą stiklainį, bet tik tą kiekį, kurio jums reikia šiuo metu. Galų gale šis terminis apdorojimas šiek tiek sumažina delikatesų kokybę ir naudingumą.

Medaus dekristalizacija

3 klausimas. Kaip mažai sumokėti medų namie?

Jei perkate naudingą maistą mažiems bankams ir valgykite kiekvieną dieną, tada turėtumėte žinoti šias medaus laikymo taisykles:

 • Geriausia talpykla – stiklo tara (net geriau iš tamsaus stiklo) arba iš keramikos su sandariu dangčiu. Būtina, kad ir indas, ir dangtis būtų kruopščiai išplauti ir išdžiovinti.

Medus laikykite stikliniuose induose

 • Ideali temperatūra yra šiek tiek šaltesnė už kambario temperatūrą, ty +5 – +15 laipsnių. Maksimali leistina medaus saugojimo temperatūra yra + 20 laipsnių.
 • Tinkamos vietos – tamsi virtuvės spintelė, esanti toli nuo viryklės ir orkaitės. Pageidautina, kad jis nebūtų atviras pernelyg dažnai, neturi vidinės šviesos ir nesaugo druskos ir smarkiai kvepiančių produktų. Taip pat medaus saugojimui tinka daržovių šaldytuvo skyrius.

Blogiausius konteinerius galima vadinti tarą iš geležies, cinko, švino ir vario lydinių, nes jose medus oksiduojasi, sugadina ir netgi tampa kenksminga.

 • Visada glaudžiai uždarykite dangtį ir ilgai neišleiskite indo. Bakterijos negali lengvai daugintis medumi, nes jame yra labai mažai vandens, bet dėl ​​neuždengto dangčio medus gali pradėti absorbuoti drėgmę iš oro, o dėl to išplauti ir tada fermentuoti.

Taip pat žiūrėkite medžiagą: kaip laikyti vaisius namuose – bendrieji principai, atmintinės ir nuotraukų idėjos.

4 klausimas. Ar galima laikyti medų šaldytuve?

Taip, jei norite, galite. Šaltas ir net užšaldyti medus nepakenks. Tačiau žema temperatūra gali pagreitinti kristalizacijos procesą, be to, atšaldytas medus visada yra šiek tiek sunkiau naudojamas.

 • Tačiau, daržovių laikymo skyriuje, kur temperatūra pakyla iki +10 laipsnių, medus jausmas puikiai ir išliks šviežias beveik visą amžių. Be to, kai kurios medaus veislės, kurių drėgnis yra daugiau kaip 21%, reikia laikyti tik šaldytuve.

Taip pat atminkite, kad negalite laikyti medaus šalia stipraus kvapo produktų (žuvies, česnako, svogūnų ir kt.). Net uždaruose bankuose jis gali sugerti svetimus kvapus.

5 klausimas. Kaip organizuoti ilgalaikį medaus saugojimą?

Jei turite daug medaus, kurį planuojate laikyti ilgą laiką (nuo kelių mėnesių iki kelerių metų), galite jį tiesiog užšaldyti.

 • Jei nuspręsite užšaldyti gaminį, įsitikinkite, kad pasirinkta talpa turi sandėliavimo vietą, nes medus per užšalimą padidėja.

Atšildžius medų, jie turi būti kambario temperatūroje, neatverdami talpyklos.

Klausimas 6. Kaip laikyti medų šerdyje?

Kaip laikyti medų medus? Tiesą sakant, kaip paprastas medus – tamsoje, vėsioje ir sandariai uždarytose stiklinėse talpyklose. Žinoma, iš anksto pagamintus pluoštus reikia supjaustyti į gabalus, kurie gali tilpti į jūsų stiklainius ar konteinerius.

Medus laikyti medus

Klausimas 7. Nuo ko medus gali pablogėti ar pasikeisti?

 • Dėl staigių temperatūros pokyčių medus gali keisti spalvą, nelygiai “virti” ir prarasti dalį jo skonio. Todėl, jei nuspręsite laikyti medų šaldytuve, laikykite jį iki galo.
 • Medus reikia apsaugoti nuo šviesos, ypač nuo tiesioginių saulės spindulių. Jei 48 valandas paliksite medaus indą šviesoje, tada susikaupęs antibakterinis fermentas inhibuosis.
 • Jei medaus indas ilgesnį laiką paliekamas atviras, medus absorbuoja drėgmę iš oro, sluoksnuoja ir klajoja.
 • Dėl ilgo sandėliavimo, medus pradeda tamsėti, susilpnėja ir šiek tiek pasikeičia į skonį. Šis procesas, taip pat kristalizacija, yra natūralus medui ir nekalba apie jo sugadinimą.

Taip pat žiūrėkite: 5 tipų aliejų laikymo vadovas: alyvuogių, sėmenų, kokosų, saulėgrąžų ir grietinėlių

Klausimas 8. Kaip galite papuošti skardines su medumi?

Medus yra naudinga ir visada tinkama dovana. Neseniai gražiai supakuoti medžio indeliai vestuvėms suteikia net svečius. Mes surinkome keletą idėjų, skirtų medaus dovanų ir dovanų dekoravimui, kurias galite lengvai padaryti savo rankomis.

 1. Tradicinis dekoras

Labai mielas medaus purvo išvaizda, padengta audeklo laužu ir tvarsčiu su virve ar juostele. Medžiagos tokio dekoro geriau naudoti natūralios – medvilnės, lino, nėrinių ir amatų popieriaus. Galite sujungti drobines su džiuto virviu, styginiu ar satinine juostele.

 • Medaus stiklinės drožyba
 • Medaus stiklinės drožyba
 1. Bankas + šaukštas-velenas

Medaus davinys bus ne tik skanus, bet ir praktiškas, jei jį pridėsite su šaukštu. Norėdami tai padaryti, jums tiesiog reikia susieti jį su banku ant gražios juostelės.

 • Medus su šaukštu
 • Medus su šaukštu
 1. Medus kūgeliuose su kamšteliu

Jei norite pagaminti mini dovanas, tuomet turėsite paimti mažus indus, pavyzdžiui, iš kūdikių maitinimo. Tačiau galite padaryti daugiau originalaus ir užpilkite medaus į kamščius su kamščių dangčiais, kurie parduodami parduotuvėse rankdarbiams.

Medus kūgiuose

 1. Jar su etikete ar lipduku

Individualizuotos medaus davikliui pakanka susieti gražią etiketę prie banko arba klijuoti lipduką ir, žinoma, jį pasirašyti. Etiketės ir lipdukai gali būti išspausdinti kompiuteryje, pirkti paruoštus ir jūs galite pjaustyti ir papuošti save.

Medus su etikete

Bankas su naminiu lipduku

 1. Bankas maišelyje arba maišelyje

Medus gali būti suvynioti į gražų maišelį, popierių ar audinį. Taigi ne tik papuoškite savo dovaną, bet ir apsaugokite ją nuo saulės spindulių.

 • Medus dovanų dėžutėje
 • Medus dovanų dėžutėje

decor

Leave a comment