5 rūšių aliejaus saugojimo vadovas: alyvuogių, sėmenų, kokosų, saulėgrąžų ir grietinės

Kaip laikyti sviestą

Visų tipų aliejai, nuo alyvmedžio iki kokoso ir grietinėlės, yra tik 4 priešai:

 • Šviesa;
 • Šiluma;
 • Deguonis;
 • Akivaizdžiai pasikeičia temperatūra.

Pagal jų įtaką alyva oksiduoja, tampa riebus, praranda skonį, aromatą ir naudingąsias savybes. Geriausias būdas to išvengti (ir net pratęsti produkto galiojimo laiką) yra tinkamas saugojimas. Šiandien kalbėsime apie penkių labiausiai mėgstamų aliejų tipų sandėliavimą:

 • alyvuogių aliejus;
 • saulėgrąžos;
 • linas;
 • kokoso;
 • kreminė.

Kaip saugoti augalinius aliejus (alyvuogių, sėmenų, saulėgrąžų)

Kalbant apie alyvų saugojimą, reikia atsižvelgti į tris dalykus: kur saugoti, as saugoti ir į ką.

Temperatūros sąlygos

Prieš autopsiją: pradėkite nuo gerų naujienų – dauguma augalinių aliejų gali būti laikomi kambario temperatūroje, ty esant + 20-24 ° C temperatūrai, bet ne daugiau. Minimali leistina temperatūra yra 5 ° C. Na, optimalus režimas yra apie 14 ° C. Tokį idealią aplinką namuose gali pasiūlyti tik vyno aušintuvas.

Po atrankų: bet ne labai gera žinia – deja, daugeliui augalinių aliejų (alyvuogių, saulėgrąžų, sėmenų) reikia valgyti per 1 mėnesį po butelio atidarymo. Po mėnesio aliejus išlieka tinkamas vartoti, tačiau vis tiek nepageidautina naudoti jį kaip maistą, nes produktuose susidaro toksiškos ir net kancerogeninės medžiagos. Alyvos skonis po pakuotės atidarymo tampa karčiu (ypač alyvuogių ir sėmenų aliejui), skonis yra neutralus.

 • Praėjus mėnesiui po atidarymo alyvuogių aliejus gali būti naudojamas kaip saulėgrąžų – kepti.
 • Linų sėmenų aliejus po atidarymo pageidautina laikyti šaldytuve vidurinėje / viršutinėje lentynoje arba vaisių ir daržovių skyriuje.
Linų sėmenų aliejus

Linų sėklų aliejus po atidarymo laikomas šaldytuve

 • Dėl greito grūdų auginimo pirkimo dideli alyvuogių, linų sėklų ir nerafinuotų saulėgrąžų aliejai yra neprotingi. Geriau pirkti produktą mažiau, bet dažniau.

Kur saugoti

Taigi, visi aliejai yra tamsūs, sausi ir vėsūs (bet ne šalti!) Vietos. Kur jie randami miesto virtuvėje?

Optimalus sprendimas tiek ilgio, o kasdienio saugojimo Aliejaus – uždarytas spintoje, pageidautina mažesnis (nes jis yra mažesnis nei, aušintuvo), o ne per arti prie plokštės. Negalima laikyti prieskonių ir prieskonių šalia aliejaus, nes jis gali sugerti kvapus.

Alyvuogių aliejus spintoje

Alyvuogių aliejus spintoje

Deja, labiausiai patogi vieta, kur laikyti aliejų – stalviršį, yra labiausiai nepalanki, nes yra arti plokštės, dienos šviesos ir dirbtinės šviesos, temperatūros pokyčių. Bet taip pat patogu visada turėti butelį prie rankų, ką turėčiau daryti? Galimas kompromisas: tiesiog išpilkite alyvą iš didelio butelio į nedidelę, kurioje yra viena ar dvi savaites. Butelis turi būti pagamintas iš tamsaus stiklo ir atokiau nuo plokštelės.

Aliejus ant stalo

Ideali vieta ilgalaikiam alyvos saugojimui – vyno rūsys arba jo šiuolaikinis pakaitalas – vyno spinta-šaldytuvas su 14 laipsnių temperatūra. Ar galima alyvą laikyti tradiciniame šaldytuve? Taip, galite, bet atidžiai.

 • Pirma, nafta, išgauta iš šaldytuvo neturėtų būti ilgas laikas palikti šiltas, laikyti jį spintoje, tada vėl į šaldytuvą. Atminkite, kad aštrus klimato kaita yra vienas iš bet kokio aliejaus priešų.
 • Antra, aliejaus saugomi šaldytuvo skyriuje norima vaisių ir daržovių (Ten pat nustatyti temperatūrą maždaug 8 laipsnių) arba ant viršutinės lentynos (7 laipsnių). Nepamirškite, kad per žemos temperatūros (žemiau 5 laipsnių), kurios būdingos šaldytuvo vidurinei ir apatinei lentynoms, yra kenksmingos aliejui. Tačiau šaldytuvo durelės nėra geriausias pasirinkimas, nes durų lentynose esantis klimatas yra optimalus alyvos saugojimui, tačiau yra pernelyg nestabilus.
Alyvuogių aliejaus nuosėdos

Beje, yra dar vienas aspektas, kad yra susijęs tik su alyvuogių aliejumi: kai laikomas šaldytuve susidaro balti dribsniai. Būti bijoti to nereikia, atvirkščiai, tokios nuosėdos tik įrodo, kad nupirktas aliejus iš tiesų yra alyvuogių. Esant kambario temperatūrai, jis atgaus normalią nuoseklumą

Kaip laikyti aliejų

Idealūs patiekalai – iš tamsaus stiklo (pavyzdžiui, gintaro arba kobalto), su tvirtu dangteliu ir galbūt su balionėliais arba purkštuvu.

Alyvuogių aliejus

Tinka ir keraminis indas, galintis tvirtai uždaryti.

Alyvuogių aliejaus keraminis butelis

Tačiau metaliniai konteineriai (pavyzdžiui, tie, kuriuose dažnai parduodami alyvos) yra mažiau tinkami. Paprastai tokiose pakuotėse parduodama vidutinės kokybės alyva.

Alyvuogių aliejus alavo viduje

Blogiausias alyvos saugojimo konteinerių pasirinkimas yra plastikiniai buteliai. Jei nusipirkote naują ir vertingą aliejų (alyvuogių, linų sėmenų, saulėgrąžų, rafinuoti arba žalia) tokiu pakuotės, pavyzdžiui, rinkoje, ji turėtų būti pilamas į tamsaus stiklo butelį. Apskritai, naftos pirkimo plastikiniuose buteliuose, turėtų būti atsisakyta, nes į saugojimo produkto procese gali praeiti kenksmingų cheminių medžiagų, iš plastiko medžiagos. Vienintelė alyva, kuri gali būti parduodami plastikiniuose induose – tai rafinuotas saulėgrąžų ir kokoso.

 • Jei nusipirkėte aliejaus permatomame stikliniame butelyje, tuomet jis gali būti suvynioti į foliją.

Taip pat žiūrėkite: kaip tinkamai laikyti daržoves ir žalumynus

Kaip laikyti kokoso aliejaus

Temperatūros ir laikymo sąlygos

Kokosų aliejus yra vienas iš labiausiai netvarkingų aliejų: jis gali būti laikomas ilgą laiką, jis nėra bijotas šilumos (daugiau nei 24 laipsniai) ir netgi šviesos. Tačiau yra vienas svarbus niuansas – kokosų aliejaus saugojimo temperatūra priklauso nuo jos nuoseklumo.

Skystas kokoso aliejus

Kokosų aliejaus skystis konsistencija – patogiausia naudoti tiek kulinarijos, tiek kosmetikos reikmėms

Esant kambario temperatūrai, jis tampa skystas, o tai yra pats patogiausias būdas valgyti aliejų maistui ir atlikti kosmetines procedūras. Esant žemesnei nei 20 laipsnių temperatūrai, kokosų aliejus įsigys želatiną konsistenciją, o šaldytuve sukietėja.

Kokosų aliejus šaldytuve

Pasirodo, produktas, kurį dažniausiai ar kasdien naudojatės, geriausiai laikomas tik ant lentynos spinteje ir net ant stalviršio.

Tačiau ilgalaikio saugojimo kokosų aliejus (ypač žalios), kurį naudoti tik kartais, labiau tinka viršų šelfe šaldytuvo skyriuje arba vaisių ir daržovių.

 • Šaldytuve rafinuotas kokosų aliejus gali būti laikomas iki 1 metų, o nerafinuotas – iki šešių mėnesių.
 • Kad būtų lengviau naudojimo metu laikant šaldymo kokoso aliejaus gali būti pilamas į liejimo ledo silikono, kaip parodyta žemiau pateiktame paveikslėlyje.

Kokosų aliejus ledo formoje

Tačiau vonios kambarys yra tinkamas kokosų aliejaus saugojimui mažiausiai dėl didelės drėgmės.

Ką saugoti

Kokoso aliejaus laikymo konteineriai geriausiai tinka tamsiai stiklinei indui su sandariu dangčiu, tačiau taip pat tinka ir matinis plastikas.

Kaip laikyti sviestą

Temperatūros ir laikymo sąlygos

Optimalus temperatūros režimas sviesto saugojimui kasdien naudojamas nuo 0 iki 6 laipsnių. Būtent toks klimatas gali būti šaldytuvas, čia aliejus gali būti laikomas 15 dienų po atidarymo.

 • Į sviestas buvo ne per firma ir lengvai paskleidžiamos ant duonos, ji turėtų būti laikomi ant lentynų šaldytuvo, į vaisių ir daržovių, ar ant durų lentynoje departamentas.

Tačiau ilgalaikiam saugojimui (iki 1 metų) reikia naudoti šaldiklį. Tačiau vis dėlto ši galimybė nėra geriausia, nes ilgai laikant šaltą sviestą tampa mažiau skanu ir naudinga.

Atminkite, kad jūs negalite palikti sviesto ilgai kambario temperatūroje. Dėl šilumos ir šviesos įtakos jis pasidaro geltonos, oksiduojasi, praranda naudingų savybių ir skonį.

Tačiau, jei šaldytuvas nėra aplinkoje, pavyzdžiui, lauke ar kaime, alyvą galite laikyti vienu iš šių būdų:

1 metodas. Apvyniokite alyvą medvilnine audiniu, pamerkiamu vandenyje ir actu. Kai audinys išdžiūsta, vėl jį sudrėkinkite.

2 metodas. Į alyvą supilkite alyvą ir supilkite jį actu taip, kad ji padengtų pora centimetrų barą.

3 metodas. Į pergamentą supilamas aliejaus baras iki 200 g (arba kelių barų), tada įdėkite į gilią talpyklą ir įpilkite stipraus druskos tirpalo. Laikykite talpykloje alyvą tamsioje vietoje ir kiekvieną dieną pakeiskite sūrymu.

Ką saugoti

Sviestą galite laikyti ir tepimo aparate, ir gamybinėje folijos pakuotėje. Taip pat tinka pergamino popierius (vaizduojamas žemiau) arba folija. Svarbiausia, kad pakuotė ar konteineris apsaugotų alyvą nuo šviesos.

Sviestas pergamentiniame popieriuje

Negalima laikyti sviesto plastikiniuose konteineriuose ir plastikiniuose maišeliuose – tokioje talpykloje produktas greitai pasigailės, gelsva ir sugadins.

decor

Leave a comment