תאורת תקרה על ידי רצועת LED מתחת ללוח על הלוח: בחירת החומר וכללי ההתקנה

תאורת תקרה על ידי רצועת LED מתחת ללוח על הלוח: בחירת החומר וכללי ההתקנה

תאורת תקרה על ידי רצועת LED מתחת ללוח על הלוח: בחירת החומר וכללי ההתקנה

תאורה מאורגנת כראוי היא לא רק תיקון חזותי של החדר, אלא גם אפשרות נוספת של העיצוב המקורי שלה. דוגמה בולטת לכך היא התאורה התקרה עם רצועת LED מתחת ללוח הקדמי (תאורה קונטורית). פתרון זה מאפשר לך יתרון להדגיש את הגיאומטריה של בניית תקרה מרובת רמות, להתמקד בחומר הגמר, ליצור מצב רוח מסוים בחדר. וזאת למרות העובדה כי כל העבודה על ההתקנה של ציוד הנחת חומרים אתה יכול לבצע בעצמך.

סרט LED - תכונות וקריטריונים לבחירה

קלטת מיוחדת, בשימוש נרחב הפנים תאורה דקורטיבית, הוא לוח גמיש עם נוריות רכוב בו ו שווה אחד מהשני. זה מאפשר לך להשיג תאורה אחידה באזור הנבחר.

תאורת תקרה

תאורת תקרה של גיאומטריה מורכבת

רצועה LED אור

המראה של רצועת LED

יתרונות וחסרונות של תאורה contoured ידי נוריות

הפופולריות של תאורה דקורטיבית, מאורגן עם לוחות גמישים עם נוריות, גדל מדי יום. ויש לכך סיבות:

 • התקנה מהירה וקלה. התאורה האחורית קבועה עם גיבוי דבק על גב הקלטת. וכדי לחבר אותו לרשת זה מספיק כדי להקפיד על ההוראות ויש לי קורס בפיסיקה בבית הספר.
 • צריכת חשמל חסכונית באותו פלט אור (לעומת מנורות ליבון).
 • מגוון פתרונות לעיצוב פנים.
 • פליטת חום נמוכה.
 • אבטחה. LED הוא בעצם קריסטל. בתוך זה אין אלמנטים רעילים, חדים, מחומם מאוד.
 • אמינות ועמידות. הקלטת עם מקורות האור אינו מפחד מתנודות, השפעות מתונות, ועם מידה מסוימת של הגנה זה לא מפחד לחות. בשל חימום מינימלי וחיסכון באנרגיה, כמה נוריות יכול להימשך 50-100 אלף שעות.
הדגשה מתאר

תאורה תאורה ללא בעיות משולב עם סוגים אחרים של תאורה

חסרונות של אורות התקרה LED זמינים גם, אבל הם לא קריטיים אם אתה מבין את המהות של תאורה כזו. ראשית, זה אופציונלי ולא להחליף את הנברשת הרגילה או המנורה עם הפלט האור הנדרש לנוחות ובריאות. שנית, את המחיר של קלטת LED גבוה יותר הלוגן או מנורות ליבון. עם זאת, לאחר זמן מה תוכלו להבחין חיסכון באנרגיה ואת העלויות של התקנת התאורה עבור חצאית התקרה תשלם.

כיצד לבחור רצועת LED לתקרה

קלטות עם דיודות פולטות אור נמכרים בדרך כלל סלילים על 5 מ 'הם יכולים להיות חתוכים, מחוברים אחד עם השני. אבל זה לא כל מה שאתה צריך לדעת בעת הקנייה.

מקומות חיתוך של הלוח

מותרת על ידי היצרן של המיקום של הקיצוצים של הלוח

הקריטריונים העיקריים לבחירת תאורה אחורית LED כוללים:

 • צבע. אתה יכול לעצור על סרט מונוכרום של לבן, אדום, כחול, ירוק או גרסה multicolor שלה, המכונה RGB. האחרון מניח את האפשרות של שליטה על מצב הצבע.

שימו לב! אם תבחר וריאנט עם דיודות לבנות, לשאול את המוכר על טמפרטורת הארה. בהתאם לכך, האור ינוע בין קר ללבן חם.

 • בהירות (פלט אור). תלוי ישירות בסוג של דיודות מותקנות שיש סימון מסוים. לרוב זה SMD 3528 ו SMD 5050. הערך הדיגיטלי הוא בגודל של נוריות, 35 × 28 ו 50 × 50 מ"מ, בהתאמה. ככל שגודלם גדול יותר, כך הם בהירים יותר.
 • מידת ההגנה מפני לחות. סרט מוליך יכול להיות פתוח אטום. במקרה השני, יש ציפוי סיליקון, אשר מונע חדירת לחות אל המרכיבים מוליך. הנוכחות של הגנה כזו מסומנת על ידי סימון IP עם ערך דיגיטלי מסוים. קלטת פתוחה מתאימה לקישוט חדרים "יבשים" - חדר שינה, חדר ילדים, סלון, ארון. אבל עבור המטבח וחדר אמבטיה עדיף לבחור גרסה עמיד למים.
 • צפיפות סידור הדיודות. ככל שהוא גבוה יותר, בהיר יותר את אור התקרה יהיה. פתרונות סטנדרטיים: שורה אחת קלטת עם צפיפות קונבנציונאלי כפול, פעמיים שורה עם צפיפות כפולה. במונחים כמותיים, זה 60, 120, 240 או 30, 60, 120 דיודות לכל מטר 1 של לוח גמיש.
ציפוי סיליקון עמיד למים

ציפוי סיליקון עמיד למים

גמיש תשלום

לוח גמיש עם שתי שורות של דיודות

לדעת ניואנסים אלה יקל על הבחירה, אבל לא לשכוח כי אתה הולך להוציא כסף על ציוד נוסף וכרכובים התקרה מיוחד.

ציוד נוסף לתאורה תקרה

על מנת מקורות LED LED להימשך שנים רבות רק למלא את הפונקציה שלהם, תצטרך לרכוש נוספים: מחברים, ספק כוח, בקר. בשביל מה הם?

מחברים מאפשרים לחבר שני חלקים של לוח החשמל ללא שימוש ברתך. כלפי חוץ הם קופסאות עם אנשי קשר. בהם, עם שמירה על הקוטביות, הם מכניסים את הקצוות של האלמנטים כדי להיות מחוברים, ולאחר מכן פשוט לחץ עליהם.

רצועה LED אור

חיבור שני רצועות LED בתוך המחבר

המחברים יכולים להיות:

1
 1. ללא כיפוף. משמשים על חלקים ישרים.
 2. פינת. בעזרתם, לחבר את הקטעים של סרטים LED בפינות.
 3. עם אפשרות של כיפוף. רכיבים אלה הם שני מחברים נפרדים המחוברים באמצעות חוטים גמישים.
מחבר

מחבר עם יכולת כיפוף

אם אתה רוצה להיות מסוגל לשנות את צבע התאורה האחורית ואת הבהירות שלה, אז אתה לא יכול לעשות בלי בקרי. הם מאפשרים לך לבחור את מצב הצבע גם עם השלט הרחוק. ככל שהבקר מתקדם יותר מבחינה טכנית, מצבי ההפעלה יהיו תאורה אחורית.

בקר עם לוח הבקרה

בקר עם לוח הבקרה

אחד המרכיבים העיקריים במעגל החשמלי של תאורת התקרה הוא ספק הכוח. זה המכונה לעתים קרובות ממיר מתח. הסיבה לכך היא מתח ההפעלה הקבוע של קלטת LED הוא בדרך כלל 12 או 24 וולט, ואת אספקת החשמל הופך את 220 וולט AC מוכר להם. לכן, הוא מגן על ציוד התאורה מהמתח מתח, מבטיח משטר הטמפרטורה הרגילה שלה ללא בעיות הפעולה.

ממירים מתח שונים כוח וגודל. ככל שהספק גבוה יותר, כך גדול יותר החשמל עצמו. התקנים מסיביים קשה להסוות מאחורי התקרה כרכובים, ולכן המומחים ממליצים להשתמש בכמה יחידות כוח קטנות. זה יהיה גם להפחית את העומס עליהם.

כיצד לקבוע את כוח ממיר נדרש? עיין במפרטים הטכניים של קלטת שכבר נרכשה. שם תמצאו את צריכת החשמל למטר אחד. הכפל ערך זה על ידי מספר מטרים הדרושים לחדר ולהוסיף מרווח של 20-25%. התוצאה היא כוחה של יחידת אספקת החשמל, אשר יש לרכוש.

יחידת אספקת חשמל

ספק כוח עבור תאורת LED עם מתח עבודה של 12 וולט

תכונות וסוגים של כרכובים התקרה עבור תאורה

עבור קישוט אסתטי של המפרק בין הקיר לתקרה, פילה, המכונה לעתים קרובות התקרה דפוס או כרכוב, נעשה שימוש נרחב. זהו רצועה זוויתית שמתאימה בקלילות למשטחים, מסווה את החריצים וכמה פגמים בסיום בצמתים. עם זאת, זה הלחץ הזה עושה את הפילה המסורתי הולם תאורה מוארת contoured.

חלופה מעשית יותר היא בסיס מיוחד המבדיל בין:

 1. אפשרות תיקון לקיר או לתקרה בזווית. זה מה שמאפשר את האור מן דיודות כדי לפזר וליצור אפקט הרצויה ביותר של תאורה דקורטיבית.
 2. זמינות מבפנים או מחוץ מרזב מיוחד להנחת קלטת. לקבלת דיפוזיה טובה יותר של האור מבפנים של לוח הבסיס, ייתכן שיש שכבה דקה של נייר, וכן החיצוני - כיסוי כיסוי הסיליקון לביוב.
 3. גובה קטן של הצדדים. זה גם חשוב עבור איכות האור פלט.
הידוק של המסד

תכונות של עיצוב ותיקון של הלוח עוקפת תאורה תקרה

הבחירה של התקרה כרכובים עבור תאורה הוא די גדול. הם נבדלים בצורה, גודל, נוכחות של אלמנטים דקורטיביים, הפתרון הסגנוני וחומר הייצור. הם יכולים לשמש MDF, עץ טבעי, פוליאוריטן, פוליסטירן מורחבת. המעשית ביותר הם מוצרים פוליאוריטן. הם קל לצרף את המשטח הנבחר, הם חסין אש ויש להם רמה גבוהה של גמישות. זה מאפשר את השימוש פוליאוריטן לוחות עוקפת לתכנון של תקרות רב שכבתית וגיאומטריה מורכבים.

מגוון של כרכובים התקרה

מגוון של כרכובים תקרה עבור תאורה מוסתרים

התקנת תאורת תקרה עם תאורת

בעקבות הוראה פשוטה לקחת בחשבון מספר רגעים ספציפיים, אתה יכול לעשות את הידיים שלך התקרה תאורה עם סרט עם נוריות. העזרה של חשמלאי מנוסה יהיה צורך רק אם אתה מתכוון לשנות את החיווט או להפוך את החיווט של התקשורת מלוח החשמל.

עבודות הכנה

שלב ההכנה מורכב בבחירת הציוד והחומרים הדרושים, הכנת השטח לתיקון תקרת הקירות, ביצוע חישובים ומדידות.

קודם כל, אתה צריך למדוד את היקף התקרה או מבנה התקרה, אשר אתה מתכנן להדגיש. זה יקבע כמה מטרים של קלטת LED תצטרך לעבוד. אל תשכח להוסיף ערך זה שולי של 15-20% לאירוע בלתי צפוי (חיתוך לא תקין של הקלטת, הנזק שלה במהלך הלחמה, וכו ').

רצועה LED אור

רצועה LED אור

לאחר מכן, אם ניקח בחשבון את הקריטריונים של הבחירה כבר ידוע לך, אתה צריך לרכוש ציוד תאורה פילה מיוחד. אל תשכח להכין גם:

 • סכין לחיתוך הבסיס.
 • כסא לחיתוך מרכיביו בפינה.
 • מחברים, תרכובות דבק להתקנת כרכובים התקרה.
 • רמת בניין, עיפרון פשוט או סמן בנייה מיוחד.
 • ברזל הלחמה (בהעדר מחברים).
 • פלייר, אם אתה מתכנן לעבוד עם החיווט עצמך.
 • גימור מרק להסרת המפרקים.
 • סכין מרק ומגרר צבע.

בשלב זהה, אתה צריך לקבוע את המיקום של התקרה עוקפת (המרחק בינו לבין משטח התקרה) ואת רצועת LED. זה תלוי בכיוון של שטף האור, את מידת הפיזור שלה, וכתוצאה מכך, סוג של תאורה. אפשרויות אפשריות שניתן לראות בתרשים שלהלן.

התקרה

תקרה קרש

שימו לב! ככלל, המרחק בין התקרה לבין הלוח עוקפת תאורה משתנה בין 5-20 ס"מ.

הידוק של לוח תקרה תקרה

יש לציין מיד כי הלוח עוקפת תאורה ניתן לתקן הן על הסיום כבר מוחל, ועל משטח מחוספס. עם זאת, בכל מקרה, משטח העבודה חייב להיות יבש, נקי ואפילו.

התקנה של התקרה כרכוב מתבצע על פי הסימונים הקיימים. כדי לתקן את האלמנטים, תוכל להשתמש ב:

 • יצירות דבק מיוחדות;
 • מסמרים נוזליים - למוצרים קלים עשויים פוליסטירן מורחב;
 • חותכי עצבים - לקרני חיתוכים עשויים מפלסטיק או מעץ;
 • טיח - במקרה קרניז עבור התאורה מחוברת למשטח מחוספס.

התקנת תקרת התקרה מתחילה עם אלמנטים בפינה. כדי לקבל המפרקים מדויק, מאסטרים מנוסים ממליצים להשתמש בכיסא. נסו להתחיל לחתוך חתיכה קטנה של כרכוב. לשנות את הסכינים, להרים אותם מתחת לחומר. רק כאשר התוצאה הטובה ביותר מושגת, להמשיך לעבוד נקי.

שרפרף

החרט מאפשר לך לחתוך פילה בזוויות שונות

לאחר התקנת כל האלמנטים של הייסוד לחלוטין ייבוש הרכב דבק, יש צורך לנגב המפרקים נוצרו. כדי לעשות זאת, להשתמש מרית גמישה מרק הגמר.

חיבור רצועת LED

לפני שנדבר על חיבור נוריות, יש להבהיר באיזה מקרים הוא קדום להתקנת לוחות קירוי תקרה, ובאמצעותו.

אז, הראשון שכב את קלטת LED, אם:

 1. המרחק בין התקרה לכרכוב קטן מדי;
 2. כרכוב יש צד גבוה למדי;
 3. זה מתוכנן להניח את הקלטת בחריץ הקיים על החלק הקדמי של המרזבים.

בכל המקרים האחרים, ראשית לתקן את התקרה עוקפת, ולאחר מכן לבחור את האפשרות של מיקום זה (מאחורי זה) של הקלטת.

הכללים הבסיסיים הנחת וחיבור תאורה מתאר:

 • רצועת הכלים נחתכת במספריים במקומות מוגדרים. בדרך כלל אלה הם קווים חתוכים עם ריבוי של שלוש דיודות.
 • בעת שימוש מלחם, חשוב לא לחמם את המגעים! הם נמסים בקלות.
 • זה לא מומלץ לחבר יותר מ 5 מ 'של רצועת LED בסדרה. עדיף לחבר מקטעים קטנים נפרדים במקביל.
מתאר

ערכת חיבור מקביל של מקורות אור

אם בחרתם סרט מונוכרום, אזי יש לחבר אותו ישירות לאספקת החשמל, ולאחר מכן לרשת. אם יש אפשרות RGB, חבר את הבקר תחילה לספק המתח ולאחר מכן את לוח ה- LED עצמו.

חיבור RGB-backlight

ערכת חיבור RGB תאורה

בכל הנוגע לחיבור המעגל כולו לזרם החשמל, ניתן לעשות זאת עם זוג סטנדרטי של "שקע תקע" או על ידי הבאת ממיר המתח ישירות לקו האספקה. במקרה זה, אתה יכול לשלוט על תאורה אחורית באמצעות מקש הבורר. זה הרבה יותר אסתטי ומעשי.

zz16
zz17
zz18

תאורה תקרה לא פולשנית בחדר השינה

שילוב של תאורה

שילוב מועיל של מספר סוגים של תאורה

תאורה סמויה

תאורה מוסתרת מתאר יוצר אפקט ריחוף

רצועת LED הנפוצה ביותר, יחד עם לוח התקרה הנבחר היטב הציוד וציוד נוסף, יעזור לך לשנות לקשט את הפנים של כל חדר לבד. ואם יש קשיים בכל שלב של העבודה, אתה יכול לצייר מנוסים מנוסים. להיות השראה על ידי דוגמאות צילום ולחפש את הפתרון המקורי!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

34 − 27 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map