טכנולוגיה של ציור חזיתות ריהוט מ MDF ועץ עם הידיים

טכנולוגיה של ציור חזיתות ריהוט מ MDF ועץ עם הידיים

טכנולוגיה של ציור חזיתות ריהוט מ MDF ועץ עם הידיים

כדי לרענן את פנים המטבח, אין צורך לרכוש רהיטים חדשים. אפשרות חסכונית יותר היא הציור של חזיתות ישנות, במיוחד מאז חומרים מודרניים מאפשרים ביצוע הליך זה ברמה גבוהה למדי. במאמר זה אנו מציירים חזיתות באמצעות טכנולוגיה סטנדרטית, אשר משמש את יצרני רהיטים רבים בשל איכות מעולה ועמידות של התוצאה.

חומרים לציור

זה לא נכון לומר כי חזיתות ציור של ריהוט הממשלה היא תהליך פשוט. אם אתה רוצה לקבל ציפוי יציב ללא פגמים חזותיים, ואז להיות מוכן להשקיע על החומרים הדרושים, וגם להראות יסודיות וסבלנות בעת הכנת החלק לציור ויישום ישיר של צבעים ולכות.

ציור חזית

ציור ריהוט חזיתות - דרך פשוטה לשחזר את המטבח

ככלל, עבור ריהוט המטבח עשוי עץ או MDF, אשר באים לידי ביטוי היטב בתהליך הפעולה. לציור חומרים אלה נצטרך:

 • נייר זכוכית של רמת פירוט שונה;
 • סקוץ'-ברייט;
 • כלי להחלת צבע (אקדח ריסוס);
 • אנטי-סיליקון (degreaser);
 • תחול;
 • ממיסים;
 • אמייל;
 • לכה.

נייר זכוכית וסקוטש-ברייט

נייר זכוכית ישמש כמעט בכל השלבים של ציור MDF של חזיתות או מוצרי עץ על פני השטח שחיקה. רמת הפירוט של האמירי נבחרה תוך התחשבות בתהליך הטכנולוגי:

 • P220-280 - הכנת הבסיס תחת פריימר;
 • P320 - הסרת קרקע שאג;
 • P500 - טיפול פני השטח לפני יישום של צבע.

עצה! עדיף להשתמש בכרס על בסיס גומי קצף. הוא גמיש מספיק שהוא מאפשר להתמודד עם כל חריגות של חזיתות היטב.

סקוצ 'ברייט (שחיקה הרגיש) עם הדרגתית של P800 משמש כדי לסיים את פני השטח לפני הציור.יכולה גדול brot סקוטש (P220-280) ייתכן שיהיה צורך להתמודד עם אלמנטים חזית מורכבת, כגון פינות פנים או תפאורה.

הרגשתי

סנדינג חש

כלי ציור (אקדח ריסוס)

חזיתות המטבח, צבוע עם מברשת או רולר, בדרך כלל אין לי משטח אידיאלי. במקביל, אקדח ריסוס מאפשר השגת מבנה חלקה ואפילו ציפוי. בנוסף, כלי זה יכול להיות מיושם לא רק צבע, אלא גם פריימר, מה שהופך את תהליך הפרימינג מהר יותר.

שימו לב! אקדחי ריסוס הם משני סוגים - חשמלי ופנאומטי. עבור הראשון, זה מספיק כדי לקבל שקע על היד. העבודה האחרונה מן האוויר, ולכן במקרה זה תצטרך מדחס.

קוטר הזרבובית האופטימלי הוא 1.2-1.3 מ"מ. אקדח עם זרבובית כזאת ירסס באופן שווה את הקרקע ואת הצבע.

אקדח אוויר

אקדח פנאומטי לציור חזיתות רהיטים

אמצעי הסרת שומנים על פני השטח

Degreasing את פני השטח לפני יישום תחל ותרכובות צבע הוא בעל חשיבות רבה. אם לדלג על שלב זה, התוצאה הסופית צפויה להיות פגמים, אשר ניתן רק לבטל על ידי צביעה מחדש לחלוטין את החזית.

עבור עץ MDF, יש צורך להשתמש degreaser, אשר מכיל ממס אורגני. כלי זה נקרא לעתים קרובות "אנטי סיליקון", כפי שהוא מסיר לא רק שמנים ושומנים שונים, אלא גם polyorganosiloxanes (סיליקון).

מסיר שומנים

Degreaser (אנטי-סיליקון)

תרכובות פרימינג

כדי להבטיח הידבקות טובה של צבע על משטח העץ, החלק חייב להיות מטופל עם פריימר. למטרות אלה, שלושה סוגים של פריימר משמשים:

1
 • פלסטיק;
 • אפוקסי;
 • מילוי.

לא להיות מופתע שם "פלסטיק". פריימר כזה הוא גם מעולה עבור משטחי עץ, אשר יצרנים רבים לציין בתיאור של מוצר זה. המשימה העיקרית של פריימר כזה היא להגדיל את הדבקה של החומר חזית לצבע.

אפוקסי פריימר יש צורך לבודד את החומר כי העץ נפתח במקור או ספוג עם. מילוי מלוי משמש כדי לרמות את פני השטח לפני יישום ישיר של הצבע.

שימו לב! אם החומר של המטבח שלך הוא עץ טבעי, אתה לא צריך להשתמש פריימר אפוקסי. ולציור חזיתות MDF, יש לחילופין להחיל את כל סוגי פריימר: עבור פלסטיק, אפוקסי, מילוי נקבובי.

פריימר

פריימר עבור פלסטיק, אשר מתאים גם עץ MDF

חומרי צבע

עבור חזיתות רהיטים, הבחירה הטובה ביותר היא אמייל אוטומטי. לאחר ייבוש, זה יוצר משטח מבריק יפה שלא משנה את המאפיינים החיצוניים לאורך זמן.

ישנם שני סוגים של אמייל הרכב:

 • alkyd;
 • אקריליק.

Alkyd אמייל הוא נגזרת של שרף Alkyd. הייחודיות שלו היא פילמור מהירה למדי בטמפרטורת האוויר הרגילה. זה שווה את זה צבע זול יותר אקריליק, אבל דורש לכה נוספת.

עצה! כדי לפתוח את חזית, מומלץ להשתמש לכה הרכב עם סימון HS (HighSolids), אשר מציין ריכוז גבוה של מוצקים תוכן מינימלי של ממיסים.

אמייל אקרילי הוא הצבע הפופולרי ביותר בקרב בעלי הרכב. כאשר עובדים עם חומר כזה, אין צורך להשתמש לכה, שכן לאחר ייבוש, פני השטח הופך מבריק באופן אחיד.

כדי להשיג אפקט צבע מעניין, למשל, מתכתי, נהגים לעתים קרובות להשתמש בשילוב של אמייל בסיס מיוחד לכה אקרילית. אם אתה מצייר רהיטים מ MDF עם תרכובות דומות, זה ייראה מאוד מסוגנן ויקר.

אמייל

אמייל הבסיס ייתן את חזית המטבח צל המקורי

ממיסים לקרקע וצבעים

לדלל את פריימר וצבע על עקביות הרצוי יכול להיות ממיסים אוניברסליים 646 ו 647, אבל מתאים יותר הוא הבחירה הפרטית של diluent עבור כל הרכב. לדוגמה, עבור אקריליק אקריליק צבעים אקריליק, עדיף להשתמש אקריליק P-12, ועל בסיס אמייל, המוכר יהיה קרוב לוודאי ממליץ לרכוש ממס התואם את הרכב הבסיס.

בנוסף לדילול הפריימר והצבע, הממס יהיה גם צורך לנקות את אקדח הריסוס ואת שטח העבודה משרידי צבע ולכה.

רזה יותר

אוניברסלי דק יותר של צבע ולכה מוצרים

הכנת חזית לציור

התהליך של ציור חזיתות רהיטים מ MDF או עץ תמיד מתחיל עם הכנת פני השטח, אשר כוללת את הסרת השכבה העליונה (מבריק), תחול ושחיקה של החלק.

הסרת מבריק למעלה

ככלל, השכבה החיצונית של חזיתות רהיטים הוא מבריק, אשר מושגת באמצעות שימוש לכה או צבע. אם אתה מחיל מעיל חדש של צבע על משטח מבריק, זה לא יחזיק חזק עקב הידבקות נמוכה. זה כדי להשיג את הידבקות הרצוי כי השכבה העליונה מטופל עם נייר זכוכית וסקוטש ברייט (במקומות קשה להגיע) עם P220-280 הדרגתיות.

שימו לב! חזיתות עשוי MDF הם בדרך כלל מכוסה מלמעלה עם סרט PVC. זה חייב להיות מוסר לחלוטין, ולאחר מכן ניתן להמשיך עיבוד רהיטים עם אמרי.

אין צורך להסיר את כל הברק מהחזית. זה מספיק כדי למלא את כל השטח של הסיכון, כלומר, כדי להשיג את החספוס הנחוץ הידבקות טובה יותר של פני השטח כדי פריימר.

הכנת פני השטח

הכנת השטח מתחת לאדמה

שלבי תחול

לפני תחילת החלת פריימר, המטוס צריך להיות degreased, מנגב אותו עם סיליקון נגד. אחרי זה, אתה לא יכול לגעת בחלק עם הידיים.

תהליך הפרימינג הישיר מורכב מהצעדים הבאים:

 1. משטח טיפול עבור פלסטיק.

לכסות את החלק עם פריימר מן הקצוות וקשה להגיע למקומות, ואז ללכת אל המטוס הראשי. כדי ליצור הידבקות טובה של צבע עם MDF, זה מספיק כדי ליישם 2 שכבות של תחל כזה.

עצה! כדי להשיג ציפוי אחיד, יש צורך ליישם את השכבה הבאה של פריימר בניצב לקודמו. כלל זה נכון גם כאשר החלת צבע וחומרי לכה.

 1. עיבוד החלקים עם פריימר אפוקסי.

אפוקסי תחל מוחל על MDF ב 1-2 שכבות. זמן הייבוש המלא שלה בטמפרטורת החדר הוא בדרך כלל 24 שעות.

 1. מילוי תחל.

צבע צבעי המילוי נבחרים בהתאם לצבע הצבע. אם צבעי אור הם לשמש, אז עדיף להשתמש פריימר לבן. מספר השכבות תלוי באופי המטוס. לקבלת משטח חלק ואפילו, זה מספיק כדי ליישם 1.5 מעילים של תחל (ריסוס + מעיל מלא).

צביעה

כמו צבע, פריימר יש לוח צבעים שונה

גימור

צבע צריך להיות מיושם על משטח שטוח לחלוטין. אם לאחר פריימר במקומות מסוימים יש נקבוביות סגורה, הם צריכים להיות מלאים מרק אחד מרכיב. רבים עשויים להיות שאלה סבירה: למה לא החזית puttyakavat לפני פריימר שלה? העובדה היא כי הקרקע עצמה מסוגלת לבטל פגמים קלים במטוס, ולכן זה לא יהיה צורך למלא את כל החלק.

גימור הליטוש לפני הציור חזיתות המטבח מ MDF או עץ מבוצע על ידי ניקוב P500. בעזרתו, את המרק עודף מוסר ואת shagreen מוסר - את חוסר אחידות חזותית של ציפוי.

חשוב! בתהליך של שחיקה של משטח דרוך עם נייר זכוכית, לא להשתמש בכוח רב מדי כדי לא לשבור את הציפוי. טיפול מיוחד צריך לקחת בעת עיבוד הפנים של הקצוות, שכן במקומות אלה כי החומר, ככלל, יש את השכבה הדקה ביותר.   

לאחר nazhdachki המטוס כולו צריך להיות סקוטש בריטה. במקרה זה, אתה לא יכול לשלוט על הכוח, שכן הרגיש שחיקה הוא חומר רך מספיק ואינו מסוגל לפגוע את פני השטח.

שרגרין לא מטופלת

שרטין לא מטופל לאחר הציור יהיה גלוי לעין בלתי מזוינת

צביעת חזיתות רהיטים

ישירות לפני החלת הצבע, החלק צריך להיות degreased עם אנטי סיליקון, לאחר מכן זה לא יהיה מיותר ללכת על פני השטח עם מטלית דביק מיוחד להסיר כל שאריות הנותרים.

יישום צבע

הצבע מוכן בהתאם להוראות המצורפות אליו ובהתחשב בפעולתו של אקדח הריסוס. ההזנה לא צריכה להיות גבוהה מדי עבור אזור הריסוס להיות קטן. זה יעזור יותר ביסודיות לעבוד את החזית ולהפחית את צריכת החומר.

כמו במקרה של יישום הקרקע, יש צורך להתחיל ציור חזיתות מהקצוות, ולאחר מכן הבסיס מטופל. כדי להשיג צבע אחיד, 2-3 שכבות של צבע הם בדרך כלל מספיק. לפני החלת השכבה הבאה, יש צורך להתייבש במשך 10-15 דקות.

עצה! אם מעולם לא עסקת יישום צבע באמצעות אקדח ריסוס, אז עדיף לתרגל מראש על המבחן "מבחן" לפני שתמשיך לצייר את חזיתות המטבח.

אקדח ריסוס

אקדח ריסוס מאפשר לצבע להיות מופץ באופן שווה לאורך כל המטוס

לכה את פני השטח

לכה מוחל על חזית על פי אותו עיקרון כמו צבע, עם שתיים או שלוש שכבות. המשימה של השכבה הראשונה (תרסיס קטן) היא יצירת משטח דביק כדי למנוע פסים מן השכבות הבאות עבות.

חשוב! החלק חייב להיות מטופל עם לכה במקום מאובק, באמצעות בגדים נקיים.

המרווח בין היישום של השכבות הוא בממוצע 5-10 דקות. אם עשית הכל נכון, התוצאה צריכה להיות משטח חלק מבריק עם אפקט מראה.

חזית מטבח

חזיתות מלוטשות של המטבח

יצירת אפקטים נוספים: זיגוג וטיפות גשם

כדי חזיתות צבועים במטבח נראה לא רק טרי ומסודר, אבל גם המקורי, אתה יכול להוסיף אפקטים מעניינים עם glizali (צבע שקוף) או תרסיס מים קונבנציונלי.

גליזל מדולל במים על פי ההוראות ומונח על פני השטח המוקדם מראש בשתי שכבות. עם ספוג לח, מרקם מרקם או מברשת קשה, אתה יכול ליצור דפוס ייחודי על החזית. חשוב לחשוב כי יצירת התמונה אפשרית רק במהלך 30-60 דקות הראשונות, עד הצבע התייבש. לאחר צבע יבש, החלק נפתח עם לכה ברורה.

שימו לב! גלזיל מתייבש יותר מאשר צבע רגיל חומרי לכה, ולכן ציפוי עלול להיות נדחה במשך כמה ימים.

לקשט

קישוט חזיתות רהיטים במו ידיו

כדי לקבל את ההשפעה של טיפות גשם תצטרך צבע של שני צבעים, למשל, שחור וכחול מתכתי (בחר את צבע הפנים של המטבח שלך). על הבסיס מוכן מוחל ציפוי כהה יותר לאחר יבש, החלק מכוסה במים באמצעות מרסס. בלי לחכות לייבוש של טיפות, את הצבע הבא מוחל מהחלק העליון של אקדח ריסוס. משלוח צבע במקרה זה צריך להיות מינימלי כדי להשיג ריסוס קל. לאחר השכבה מתייבש לחלוטין, פני השטח הוא sanded עם סקוטש מוארת (P1200 או P1500) ו lacquered.

חזית

השפעת טיפות הגשם על החזית

ציור חזיתות רהיטים הוא תהליך מייגע למדי. אם מעולם לא נתקלת כזה עבודה לפני, אז עדיף קודם לקבל את היד על רהיטים מיותרים ישנים. בהיעדר הזדמנות כזו, עדיף לפנות מומחים כדי למנוע בזבוז חסר תועלת של כסף ואנרגיה.

וידאו: טכנולוגיית ציפוי חזית MDF

תהליך של ייצור צבוע חזית MDF:

ציור עם ההשפעה של טיפות גשם - "גשם כסף":

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 55 = 61

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map