מהו מטבח מודולרי: היתרונות והתכונות של בחירת קבוצות של מודולים מוכנים

מהו מטבח מודולרי: היתרונות והתכונות של בחירת קבוצות של מודולים מוכנים

רב קומות הבתים שנבנו בתקופה הסובייטית, קשה לקרוא נוח. המטבחים קטנים ומעוצבים באופן בלעדי לבישול. זה מעט מתאים רעיונות מודרניים על נוחות ואירוח. בעת בחירת רהיטים לעתים קרובות יש בעיות. אתה צריך להתקין אוזניות קומפקטיות יפה, אשר יהיה נוח לשימוש והיה מקום לאוכל. הפלט הוא מטבח מודולרי. זוהי אפשרות מצוינת לא רק לאזורים קטנים, אלא גם לחדרים מרווחים.

מהו מטבח מודולרי ומה זה מעניין?

בעת בחירת רהיטים למטבח, המטרה של כל בעל הדירה היא לחסוך מקום. גם אם החדר הוא גדול יחסית, אתה צריך לסדר את הפריטים, כך המארחת יש הכל בהישג יד. זה עבור מיקום רציונלי זה ערכות מטבח מודולרי נוצרות. הם מורכבים של אלמנטים בודדים של מידות מאוחדות, אשר יכול להיות מסודרים בנוחות אחד עם השני. אם תרצה, את הפריטים הם מחדש בקלות – בבקשה, הפנים נראה שונה.

סט מטבח

סט מטבח מודולרי

מודולי צבע

מידות וצבע של יחידות מטבח

איסוף המטבח מן המודולים מוכנים, הבעלים לצמיתות פותר את הבעיה של המצב. כל סנטימטר של השטח משמש באופן רציונלי, ואם יש צורך, אתה תמיד יכול להוסיף, לסדר מחדש או להסיר כל מודול מבלי לפגוע בעיצוב החדר. לדוגמה, אתה יכול קודם לתלות ארון תלייה לשים את השולחן, ולאחר מכן להוסיף אלמנטים אחרים. באופן דומה, אתה תמיד יכול להסיר לוקר נוסף. המראה של החדר ישתנה, אבל זה יישאר אטרקטיבי.

מטבח

קישוט חזית

היתרונות העיקריים של מטבחים מודולריים הם כי הם יכולים להיות מותקנים בחדרים עם פריסה לא סטנדרטית. הבעלים לא צריך ללכת לקניות, בחירת קבוצה נוחה עבור חדר “מיוחד” שלו. לפעמים זה פשוט בלתי אפשרי למצוא אותו. כמו כן אין צורך לשלם יותר מדי עבור רהיטים להזמין, שהוא רחוק תמיד טוב יותר מאשר תקן, אבל עולה כמה פעמים יותר.

בחר

לינה קומפקטית של מודולים מטבח התקציב

באוזניות קונבנציונאלי, אתה לא יכול לשנות את המיקום של אובייקטים, ולמעשה אנשים רבים כבר כמה שנים לאחר התקנת הרהיטים רוצה לפחות שיפוץ מינימלי של הפנים. אם הפתרון הוא סטנדרטי, אז תצטרך לקנות סט שלם שוב. זה עלויות, עצבים, זמן להסתכל.

האפשרות השנייה היא פשוט לחבר את המודולים החדשים למטבח בדרך חדשה, להזמין או לרכוש את החלקים החסרים. הפנים המעודכן אינו מעמיס את התקציב, אך השינויים מובטחים. הכסף נשמר ניתן להשקיע משהו שימושי יותר. זה רווחי!

מונטאז '

הרכבה של ארון קיר

יתרון נוסף – הזדמנות לעשות בלי מעצב מקצועי. עבור אנשים שרוצים לספק דירה יפה ופונקציונלית ככל האפשר, ישנם מעצבי תוכנה מיוחדת. אם הריהוט מורכב מקטעים, אתה יכול פשוט ללכת לאתר האינטרנט של היצרן וליצור פרויקט עיצוב משלך באינטרנט. במקביל, אתה יכול לחשב את העלות המשוערת של רהיטים חדשים.

רהיטים

ריהוט מודולרי במטבח מרווח

מהם הקשיים העומדים בפני הבעלים

באופן פרדוקסלי, חדרים מרווחים יותר קשה להמציא מאשר קטנים. זאת בשל הגודל הסטנדרטי של מודולים למטבח. אם החדר יש נישות או מדפים, לעתים קרובות יש צורך לפנות לעזרה מקצועית בפיתוח פרויקט עיצוב. סעיפים יכול פשוט “לא מתאים” בפריסה של החדר.

בעיה חשובה נוספת היא איכות המוצרים. אוזניות מודולריות עשויים מחומרים זולים, מה שאומר שאתה לא צריך לצפות מהם עמידות מיוחדת ועמידות. מצד אחד, רכישת חלקים סטנדרטיים מאפשר לך לחסוך כסף. מצד שני, אחד צריך להיות מוכן להחליף אותם 5-7 שנים.

בעלי דירות לא צריך לסמוך על היצירתיות של מעצבי רהיטים. חומרי גימור אינם מגוונים במיוחד, ואת תצורת הסעיפים נועד עבור סוגים הנפוצים ביותר של קישוט. אם אתה צריך משהו באמת מקורי ובלעדי, רהיטים יצטרכו להזמין.

מטבח

הפתרון הלא מילולי לחדר האוכל במטבח

סוגים עיקריים של פריסת המטבח

פונקציונליות היא הדרישה העיקרית עבור כל סט מטבח. ריהוט צריך להיות ממוקם כך במהלך בישול המארחת לא צריך ללכת רחוק מדי או “לרוץ דרך” מטרים נוספים. אורך של הצדדים של המשולש “מקרר כיור-תנור” לא צריך להיות גדול מדי. מעצבים לשקול את המרחק האופטימלי של 1.2-2.7 מ ‘ישנן מספר אפשרויות עבור מיקום של רהיטים, אשר מאפשרים לך לתכנן באופן רציונלי את המטבח.

אוזניות

Scheme: פריסה של מיקום האוזנייה

אפשרות # 1: קו ישר

פריסה ליניארית נחשב נוח על ידי רוב בעלי הדירות. אם החדר קטן, קשה לארגן את החלל בצורה אחרת. החפצים מסודרים בשורה ויוצרים קו ישר. זה מאפשר לבעלת הבית לעבור מהתנור לכיור, בלי לגעת ברהיטים ובלי תמרונים מיותרים.

טיעון נוסף לטובת רכישת אוזניות קו הוא המחיר. מטבח מודולרי תקציב איקאה יכול להרשות לעצמו כמעט כולם. זוהי אפשרות מצוינת למקם צורה מלבנית. צינור עם משטח עבודה ניתן לשים בין צלחת וכיור. במקרים תלויים מלמעלה ואת ארון הרצפה לפתור את הבעיה של כלי אחסון.

מתאר

פריסת מטבח ליניארית

אפשרות # 2: לינה בשורה כפולה

אם המטבח הוא רק לבישול, ואת חדר האוכל נמצא בחדר אחר, אתה יכול לשים את הרהיטים בשתי שורות. זה ארגון של שטח יש יתרונות מסוימים עבור הבעלים, אשר צריך לבלות הרבה זמן ליד התנור. בנוסף, אתה יכול לשמור על חומרי הגמר, tk. ארונות תלייה, שולחנות וארונות לכסות כמעט את כל שטח הקירות.

יש גם חסרונות. עם סידור של שני שורות של רהיטי מטבח, את הממדים ואת התצורה של החדר לשנות. החדר נראה צר וארוך, אי אפשר לשים שום דבר מיותר, שכן החלל על הקירות כבוש, ובאמצע יש מקום קטן מדי.

פריסת שורה כפולה

Scheme: שתי שורות פריסה

אפשרות # 3: פריסה זוויתית

מהו ריהוט מודולרי זוויתי? אלה הם קבוצות שבו ארונות בודדים וארונות מעוצבים באופן כזה כדי לתפוס מקום בפינות החדרים. סידור זה מאפשר לך באופן יותר רציונלי למקם את האלמנטים של הפנים ולהפוך אותו מעשי יותר.

המודולים ממוקמים לאורך שני קירות סמוכים, כך שחלק מהחדר נשאר חופשי לחלוטין. במקביל, יש מספיק מקום לכל מה שאתה צריך. במטבחים מרובעים, אוזניות מודולריות פינות נוחות במיוחד, כי בעל הדירה יכול לסדר את הקטעים כך קיר אחד הוא הכבושים יותר מאשר השני.

סט פינה

אוזניות זוויתית

אפשרות מס ‘4: סידור בצורת U

אם יש לך מטבח מרווח וזה צריך להכיל מספר רב של ארונות ואת כנים, הפריסה בצורת U יעשה את הטוב ביותר. בזכות הסדר זה ניתן zonate החדר על ידי שילוב כל הציוד הדרוש לתוך הרהיטים. המטבח הופך להיות מאוד פונקציונלי.

להסדר בצורת האות U של האוזנייה יש רק חיסרון אחד. בשביל שולחן האוכל יש רק קיר אחד, כי שלושה אחרים יהיו תפוסים. זוהי אפשרות למי לא צריך לשמור כל סנטימטר של האזור, או אלה שיש להם חדר אוכל בחדר אחר.

לשכב

תוכנית של בצורת בצורת U

אפשרות # 5: האי או חצי האי

מטבח מודולרי בצורת אי או חצי אי מתאים לחדרים גדולים. הסעיפים מסודרים כך: ארונות וכניסות מונחים לאורך הקירות, ואזור העבודה או הבר ממוקם במרכז החדר או מתבצע בצורה של חצי אי.

החיסרון של פריסת האי ברור: הדיבורית תופסת הרבה מקום, וזה לא תמיד נוח. אבל יש יתרון רציני. ככלל, ריהוט כזה שונה קווים מעוקלים חלקה. האוזנייה נראית אלגנטית ואלגנטית. בנוסף, פינות מעוגלות למנוע פציעות מקריות לדיירי הבית.

משולש עובד

Scheme: עובד משולש במטבח האי

חומרים לייצור רהיטים מודולריים

כאשר מפתחים פרויקטים עבור ערכות מודולריות, מעצבים מהמרים על הפשטות של הטפסים. אין פרטים מיותר, אידיאלי אפילו את העיצוב צריך להיות מעשי. החומרים המשמשים להפוך את המודולים צריך להיות גם פשוט ככל האפשר בטיפול, עמיד בפני השפעות חיצוניות באותו זמן לא יקר מדי. המתאים ביותר:

  • MDF. ריהוט מ MDF נבחר על ידי אלה המעדיפים חומרים ידידותיים לסביבה. אלה הם לוחות מנסורת עץ לחוץ, אשר מכוסים בסרט פורניר, אקריליק או PVC.
קבוצה של MDF

מטבח מוגדר מ MDF

  • פלסטיק. אוזניות פלסטיק אולי נראה יומרני מדי, אבל למטבח בסגנון של מינימליזם, הם נהדרים. יתרון גדול הוא מגוון רחב של צבעים. זה מפצה על בחירה גרועה של צורות. אתה יכול לבחור קבוצה של כל צל. במקביל, זה יהיה לחלוטין לסבול לחות, קל לשטוף.
ארונות רצפה

ארונות רצפה מפלסטיק

  • חלקיקים. בעת רכישת מטבח מן שבב, אתה צריך להיות זהיר מאוד. לייצור של כמה סוגים של לוחות צלחות חומרים מזיקים, ולכן כדאי לוודא כי המוכר יש אישורים איכותיים. אם החומר הוא בכיתה ecofriendly E0-E1, ריהוט ממנו בטוח לחלוטין. היתרונות – מחיר נמוך, פוטנציאל עיצוב רחב. אוזניות מודולריות של סיבית הם יפים ומעשיים.
הרכבה

מרכב מטבח מלוחות סיבית למינציה

אם הבעלים של הדירה אוהב לעדכן באופן קבוע את הפנים, זה הגיוני לקנות מטבח עם חזיתות מסגרת. מודולים כאלה מורכבים מסגרות אלומיניום, לוחות עבור אותם יכול להיות עשוי של כל החומרים, כולל פלסטיק או זכוכית. אם אתה רוצה, אתה תמיד יכול להחליף את לוחות – ואת האוזנייה היא השתנתה לחלוטין. עם זאת, לעתים קרובות לוחות חדשים בתוך “הליכה”, וזה יכול להשפיע על המראה והפונקציונליות של הרהיטים.

מטבח מודולרי מ - MDF

מסגרת מטבח מודולרי מ MDF

טיפים לבחירת קבוצות איכות

איזה עיצוב אני מעדיף?

פשוט יותר את הצורה של המודולים, כן ייטב. זה מרחיב את אפשרויות העיצוב. עודף של אלמנטים דקורטיביים לעתים קרובות רק כואב. אם זו שאלה של מטבח מודולרי תקציבי, עדיף להעדיף רהיטים בסגנונות כאלה:

  • מודרני. בעלי דירות רבים מעדיפים רהיטים בסגנון של ארט נובו. השילוב של בהירות וקווים חלקים תמיד נראה מרשים. הגבלות בבחירת צבעים פשוט לא קיים.
מטבח

מטבח בסגנון ארט נובו

  • היי-טק. זכוכית, מתכת, משטחים מלוטשים הם מגמה של השנים האחרונות. מודולרי מטבחים של הייטק נראה אולטרה מודרני. הם מעשיים מאוד נוח לפעול.
בחר

אוזניות בסגנון הייטק

  • קלאסיקה. ריהוט של הצורות הקלאסיות והצבעים הוא הבחירה לכל הזמנים. אוזניות כאלה ימשכו אנשים שאינם רוצים להמשיך מגמות האופנה, מעדיפים צורות פשוטות, שואפים תחושה של נחישות ויציבות.
ריהוט למטבח

ריהוט מטבח קלאסי

אז, מה זה – מטבחים מודולריים? זוהי הזדמנות לשנות את הפנים על פי שיקול דעתך. אתה לא צריך לאסוף כסף במשך שנים רבות כדי לעדכן את המראה של האוזנייה. על ידי הוספת, הסרת או פשוט סידור מודולים, אתה מקבל עיצוב חדש ללא עלות מסוימת. בעידן של שינוי מיידי, איכות זו היא לא יסולא בפז.

עבור ייצור של ערכות תקציב להשתמש רק חומרים מעשיים. כמובן, לא יהיה לך הדלפק עשוי שיש או עיצוב מגולף על חזיתות מהגוני. אבל עבור הרהיטים פשוט לטפל באמצעות ספוג רגיל כימיקלים ביתיים זולים. הבחירה הסופית היא תמיד שלך!

decor

Leave a comment